EURO 2021 kurzy


Vitajte v online sprievodcovi nadchádzajúceho Eura vo futbale, v ktorom sa bližšie pozrieme na favoritov turnaja, zaujímavé stávkové príležitosti a Euro 2021 kurzy. Pôvodne sa mal turnaj konať už počas minulého leta, ale pre pandémiu spojenú s ochorením Covid – 19 bol odložený. Ak vás zaujímajú analýzy stávkových kurzov, najvýhodnejšie stávkové ponuky alebo chcete len získať profesionálne tipy, ste na správnom mieste. Toto všetko a omnoho viac sa dozviete v našom článku.

Euro 2021

V tomto roku sa uskutočnia v poradí už šestnáste majstrovstvá Európy vo futbale – Euro 2021. Na počesť ich šesťdesiateho výročia vzniku bude šampionát hostiť neuveriteľných dvanásť európskych krajín. Celkovo o víťazstvo v turnaji zabojuje 24 tímov v 54 zápasoch. Prvý hrací deň je naplánovaný na 11. júna. Turnaj začne v Ríme, súbojom medzi domácim Talianskom a Tureckom. Euro 2021 vyvrcholí presne o mesiac neskôr na štadióne Wembley v Londýne. Finále sa uskutoční 11. júla.

Kurz na víťaza Eura 2021

Bookmakeri sú už pripravení na najväčší športový sviatok tohto roka o čom svedčí aj fakt, že s veľkým predstihom vypísali kurzy na víťaza Eura 2021. Každá stávková kancelária odhaduje víťaza turnaja s rôznou pravdepodobnosťou, čomu potom odpovedajú aj vypísané kurzy. Poďme sa preto pozrieť aké kurzy na víťaza stanovili stávkové spoločnosti Tipsport a Fortuna. Tu je rýchly prehľad desiatich najväčších favoritov na celkovú výhru.

Tím Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Anglicko 3.00 3.10
Španielsko 4.30 4.30
Taliansko 4.90 4.75
Belgicko 7.20 7.50
Dánsko 13.00 12.00

Tipujúci preferujú iných favoritov

Častokrát sa môžeme stretnúť so situáciou, že tipujúci preferujú iných favoritov ako stávkové kancelárie. K tomuto dochádza najmä keď sú stávkari zároveň aj fanúšikmi určitého tímu. Najčastejšie ide o tím usporiadateľskej krajiny. Takéto stávky môžeme zväčša označiť za iracionálne. Dôsledkom takéhoto tipovania sa tak čiastočne vytvára takzvaný falošný trh.

Množstvo tipujúcich, najmä skúsení stávkari, preferuje takzvané stávky „value bets“. Čo v praxi znamená uzatváranie stávok na širší okruh favoritov. Kurzy tu bývajú spravidla výrazne vyššie ako na tých najlepších, avšak šanca na výhru zostáva stále na prijateľnej úrovni. Do okruhu širších favoritov môžeme zaradiť napríklad tímy ako Španielsko, Taliansko alebo Holandsko. Napriek tomu, že tieto tímy nepatria medzi top favoritov, stále majú slušnú šancu na úspech.

Tipujúci preferujú iných favoritov

Väčšina takýchto stávok je realizovaná formou „ante-post“, čo znamená že stávkari uzatvárajú tikety ešte pred samotným začiatkom celého turnaja. Umožňuje im to maximalizovať svoje výhry, nakoľko rozdiely v kurzoch u jednotlivých stávkových spoločností bývajú väčšie ako pri klasických predzápasových stávkach. Platí tu však pravidlo, že kurzy majú tendenciu zjednocovať sa čím bližšie je začiatok šampionátu. So stávkami sa preto nevyplatí čakať do poslednej chvíle.

Kurz na najlepšieho strelca

Rovnako ako bookmakeri vypisujú stávky na víťazný tím, takisto vypisujú aj kurz na najlepšieho strelca turnaja. Každý hráč zvykne hovoriť, že futbal je tímový šport, ale napriek tomu sa všetci kanonieri zameriavajú na zisk zlatej kopačky. Teda súťaž určenú pre najlepšieho strelca.

Do úzkeho okruhu favoritov môžeme zaradiť hráčov ako Harry Kane, Kylian Mbappé, Ronaldo a Lukaku. Nesmieme však zabúdať ani Griezmanna, Lewandowskeho či Edena Hazarda. Pri tipovaní pamätajte, že zranenia a aktuálna klubová forma jednotlivca sú v tomto prípade absolútne kľúčové. Rovnako je dôležité zvoliť hráča z tímu, o ktorom predpokladáte že dojde v turnaji čo najďalej. Tým sa vaše šance na výhru niekoľkonásobne zvyšujú.

Kane a Mbappé

Nakoľko zostáva do začiatku šampionátu ešte relatívne dosť veľa času, stávkové kancelárie doposiaľ nezverejnili kurzy na najlepších strelcov. My sme si však pre vás pripravili prehľad našich favoritov na zisk zlatej kopačky. V tabuľke sú zoradení strelci od najvyššej po najnižšiu šancu na výhru.

Hráč Kurz Země
Cristiano Ronaldo 2.20 Portugalsko
Sterling Raheem 7.50 Anglicko
Kane Harry 30.00 Anglicko
Hazard Thorgan 50.00 Belgicko

✓ Kurzy sú orientačné, môžu sa mierne líšiť.

Euro 2021 favorit podľa stávkových kancelárií

Anglicko je v súčasnosti hlavný Euro 2021 favorit podľa stávkových kancelárií. U väčšiny bookmakerov je na prvých priečkach medzi adeptmi na celkové víťazstvo. Napriek tomu, že majú Angličania nepochybne veľkú šancu zvíťaziť, kurzy sú na nich nižšie ako na ďalších favoritov.

Ako je možné, že sú kurzy na Francúzsko, Belgicko a dokonca aj Nemecko vyššie? Odpoveď je vcelku jednoduchá. Ako ste sa už dočítali vyššie, väčšina stávok je totiž realizovaná skôr srdcom ako rozumom. Práve tu dochádza k vytvoreniu spomínaného falošného trhu.

Keďže najviac stávkarov tipuje za víťaza Anglicko, rovnako aj stávkové kancelárie majú tendenciu prikloniť sa k ich názoru. A Anglicko sa tak stáva favoritom číslo jedna. Dôsledkom čoho je stanovenie najnižšieho kurzu na jeho výhru spomedzi všetkých tímov. Tvorba stávkových kurzov úzko súvisí s predpokladanou pravdepodobnosťou nastania daného výsledku. V tomto článku sa o kurzoch dozviete viac.

Hlavný favorit Eura 2021 – Anglicko

Ako bolo už vyššie spomenuté hlavný favorit Eura 2021 je Anglicko. Do výkopu prvého zápasu 12. júla však zostáva veľa času a všetko sa môže ešte zmeniť. K najväčšej záplave stávok dojde však až po ukončení domácich futbalových sezón a ohlásení finálnych zostáv jednotlivých tímov. Stávkari tak budú môcť presnejšie vyhodnotiť silné a slabé stránky jednotlivých tímov. Tipy tak budú oveľa spoľahlivejšie, čím sa samozrejme zvýši aj šanca na výhru.

Pokiaľ ide o šance Anglicka, so stávkami odporúčame počkať čo najdlhšie. V súčasnosti sa kurzy pohybujú okolo hodnoty 6.00. Pravdepodobnosť, že pred turnajom ešte klesnú je malá. Skôr naopak. Dá sa predpokladať, že kurzy budú rásť a pozdržaním svojej stávky tak získate výhodu.

Euro 2021 - Anglicko

Zlatá generácia z Belgicka

Popri Anglicku nesmieme zabúdať ani na ďalšieho top favorita, ktorým je bezpochyby zlatá generácia z Belgicka. Belgicko bude na šampionáte papierovo jedným z najsilnejších mužstiev. Napriek problémom v obrane patria vďaka ich ofenzívnej sila medzi horúcich ašpirantov na zisk titulu. Na šampionáte by sa mali predstaviť s viacerými hráčmi z najväčších európskych veľkoklubov. Najväčšou hviezdou tímu bude bezpochyby útočník Inter Milan – Romelu Lukaku, ktorý je zároveň jedným z kandidátov na zisk zlatej kopačky.

Rovnako aj stávkové kancelárie zdieľajú názor, že Belgicko to môže na šampionáte dotiahnuť veľmi ďaleko. Odzrkadľujú to aj samotné stávkové kurzy. V Tipsporte na víťazstvo Belgicka vypísali kurz 6.50, čo ho radí na druhé miesto tesne za Anglickom. Analytici vo Fortune to však vidia celkom odlišne. Na Belgicko stanovili rovnaký kurz 6.50 ako aj na Anglicko. Podľa nich tak majú oba tímy rovnakú šancu na výhru.

Zlatá generácia z Belgicka

Ako je na tom Slovensko z pohľadu tipujúcich

Najväčších ašpirantov na titul sme si už predstavili. Teraz sa poďme bližšie pozrieť ako je na tom Slovensko z pohľadu tipujúcich. Nie je tajomstvom, že tím Slovenska nebude patriť medzi favoritov šampionátu. Po sérii nevydarených zápasov jesennej časti kvalifikácie sa napokon zverenci trénera Štefana Tarkoviča predsa kvalifikovali na záverečný turnaj. O postup museli bojovať do posledných chvíľ. Ten im zaistila až výhra po predĺžení vo finále baráže nad Severným Írskom.

Euro 2021 - Slovensko

V dôsledku uplynulých udalostí a nie úplne presvedčivej forme v posledných zápasoch, bookmakeri v Slovenský tím veľkú dôveru nevkladajú. Môžeme povedať, že budeme pôsobiť skôr v roli outsidera. Stávkové kancelárie nám pripisujú iba minimálnu šancu na celkovú výhru. V rebríčku kurzov sa za Slovenskom objavuje iba tím Škótska, Fínska, Maďarska a Severného Macedónska. Rovnako aj šance na víťazstvo v skupine E sú podľa bookmakerov najnižšie spomedzi všetkých jej účastníkov. Prehľad kurzov Tipsportu a Fortuny sme pre vás zosumarizovali v tabuľke.

Kurz na Slovensko podľa stávkovej kancelárie

Druh stávky Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Víťazstvo v skupine 20.00 20.00
Celkové umiestnenie 250.00 250.00
Slovensko - Kucka a Rusnák

Aké šance má Česká republika

A aké šance má Česká republika? V krátkosti by sa dalo povedať, že šance Česka a Slovenska sú podľa bookmakerov viac menej vyrovnané. Rovnako ani česká reprezentácia nebude tentokrát patriť na šampionáte medzi favoritov na celkové víťazstvo. A to aj napriek solídnym výkonom v kvalifikácii a relatívne hladkému postupu z druhého miesta. V konečnom zúčtovaní Čechov predbehol iba tím Anglicka.

Česká republika bude na Eure bojovať o postup do osemfinále v skupine D, spolu s Anglickom, Chorvátskom a Škótskom. V porovnaní so Slovenskom sú jej šance na postup výrazne väčšie. Nielen vďaka vyrovnanejším výkonom celého českého tímu, ale najmä hrateľnejšiemu súperovi – Škótsku. Predpokladáme, že práve súboj so Škótskom bude v boji o osemfinále kľúčový. Kurzy, stanovené analytikmi Tipsportu a Fortuny, sú nasledovné.

Kurz na Českú republiku podľa stávkovej kancelárie

Druh stávky Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Víťazstvo v skupine 15.00 15.00
Celkové umiestnenie 150.00 150.00

Najlepšie kurzy na Euro 2021 a vstupné bonusy

Keďže sa čas prvého výkopu nezadržateľne blíži, priblížime si aj najlepšie kurzy na Euro 2021 a vstupné bonusy. Uzatváranie stávok sa čím ďalej tým viac zintenzívňuje a hodnoty kurzov jednotlivých stávkových kancelárií majú tendenciu približovať sa jeden druhému. To však neznamená, že stále nemôžete natrafiť na skvelé ponuky. Úplne postačuje pokiaľ viete, kde ich hľadať. Práve preto sme pre vás pripravili krátky prehľad atraktívnych bonusov. Podrobne sa im venujeme v samostatnom článku, ktorý rozhodne stojí za prečítanie.

Stávková kancelária BONUS
Tipsport Vstupný bonus až 4000 EUR + 20 EUR zadarmo
Fortuna Stávka bez rizika 30 EUR
Doxxbet Vstupný bonus až 2000 EUR
Synottip Vstupný bonus až 5000 EUR + Stávka bez rizika 50 EUR

Často kladené otázky

Kedy a kde sa koná Euro 2021?

Šampionát sa bude tentokrát netradične konať v 12 európskych krajinách. Prvý zápas je naplánovaný na 11. júna v Ríme a veľké finále presne o mesiac neskôr na štadióne Wembley v Londýne.

Kto je favoritom Eura 2021?

Stávkové kancelárie ponúkajú špeciálne bonusy a promo akcie pre svojich hráčov pri rôznych športových udalostiach. Predpokladáme, že Euro 2021 nebude výnimkou. Zatiaľ môžete využiť niektorý zo spomínaných bonusov v článku.

Kde nájdem stávkové tipy na Euro 2021?

V tomto článku sme predstavili niekoľko všeobecných tipov, ktoré vám pomôžu pri uzatvorení vašich stávok. Čo sa týka predpovede výsledkov jednotlivých zápasov, odporúčame preštudovanie predzápasových analýz a vzájomných štatistík súperov.

Kto má najväčšiu šancu na zisk zlatej kopačky?

Okruh našich favoritov sme vám predstavili v tomto článku. Najdôležitejšiu rolu nepochybne zohrá aktuálna forma jednotlivých hráčov tesne pred začiatkom turnaja.

Záverečné hodnotenie

Pomaly sa dostávame na koniec nášho článku, prejdime teda na záverečné hodnotenie. Euro 2021 bude nepochybne patriť medzi najväčšie športové udalosti tohto roka. Keďže sa výkop prvého duelu nezadržateľne blíži, je pre nás povinnosťou priniesť vám najčerstvejšie predturnajové informácie. Euro 2021 bude sviatkom nielen pre všetkých nadšencov futbalu, ale rovnako aj pre tipujúcich.

Ako ste sa už dočítali, v súčasnosti máte na výber medzi viacerými druhmi stávok. K najobľúbenejším patria takzvané „ante-post“ tipy na celkového víťaza turnaja. Nielen domáce, ale aj zahraničné stávkové kancelárie pasujú momentálne do role najväčšieho favorita Anglicko. Do pozornosti však dávame aj takzvané „value bets“ stávky. Stávkovaním na širší okruh favoritov maximalizujte svoj zisk pri rozumnej miere rizika. Ak však medzi vašich favoritov patrí konkrétny hráč, stavte si na neho v súťaži o zlatú kopačku.

V súčasnosti je stávková ponuka relatívne obmedzená. Postupom času sa však bude ale rozširovať. Odporúčame preto sledovať ponuku bookmakerov pravidelne. Rovnako treba pamätať aj na rôzne bonusy stávkových kancelárií. Už teraz je ich ponuka relatívne obšírna. Predpokladáme, že to zďaleka ale nie je všetko čo si pre tipujúcich pripravili. Môžeme očakávať, že sa objavia aj špeciálne ponuky vytvorené práve pre Euro 2021.

Na záver nám už neostáva nič iné ako vám popriať veľa šťastia. Tipujte s rozvahou, ale popri tom nezabúdajte na to najdôležitejšie. Poriadne si vychutnajte celý turnaj.