Cashout


Čo je vlastne cashout? V tomto článku sa dozviete ako cashout správne využívať a prečo je medzi tipérmi taký obľubený. Taktiež si ukážeme ako sa počíta a ako ho využiť. Vďaka tomuto systému si môžete nechať predčasne vyplatiť výhru z rozohraného tiketu. Dá sa použiť iba pri AKU stávkach, tzn. tiketoch s viac ako jedným zápasom. Vyplatenie predčasnej výhry prebieha v každej stávkovke trochu inak, ale princíp je rovnaký. Niekedy sa stretnete s pojmom “vyplatiť ihneď” inokedy zas “predaj tiketu”. Je to spoľahlivá funkcia, ktorá vám môže zachrániť nemalú čiastku.

Cashout

Vyzkúšať si cashout v Tipsporte s bonusom 20 €

Funkcia cashout

Táto funkcia sa dá použiť aj pri AKU live stávkach. Keď sa zápas nevyvíja podľa vašich predstáv, môžete ho ihneď využiť. Funkcia cashout vyvolala medzi hráčmi rôzne diskusie. Niektorí tipéri, túto možnosť podporujú, avšak nájdu sa aj takí, ktorí ju nemajú v láske. Táto druhá skupina sa domnieva, že pri použití tejto funkcie sa strácajú tzv. hodnotné kurzy (value bets).

Príklad

Hrá sa londýnske derby Tottenham vs Arsenal a tipli sme 50 € na Arsenal. Lenže Tottenham vyhráva po 32 minútach 2:0. Máte možnosť využiť cashout a zachrániť si aspoň časť peňazí.

Pravda sa nachádza niekde uprostred. Funkcia cashout môže byť užitočná pre skúseného tipéra. Ukážeme si to na príklade:

Príklad

Váš tím vyhráva v 76 minúte 2:0, rozhodnete sa nepoužiť cashout. Kurzy hrajú vo váš prospech a “vyplatením ihneď” by ste mohli zbytočne prísť o značnú čiastku. Stať sa môže samozrejme hocičo, ale je nepravdepodobné, že hostia strelia do konca zápasu ešte dva góly.

V inom prípade, ak tím, ktorý ste si vybrali, dostal červenú kartu, výsledkom je väčšie riziko. Bolo by lepšie prijať ponuku spoločnosti a uzavrieť vašu stávku. Táto funkci sa dá spísať do týchto bodov:

 1. tipnete si tiket na 8 zápasov. 5 vám už vyšlo, 3 ešte nie sú odohrané
 2. nechcete čakať na zvyšné 3? Nie je treba.
 3. rozkliknite moje stávky, alebo otvorené stávky a použite cashout
 4. následne vám stávkovka pripíše predčasnú výhru na účet

Výhody a nevýhody funkcie cashout

Výhody

 • rýchle a jednoduché vyplatenie
 • peniaze ihneď na bankovom účte
 • platí pre AKU stávky aj live AKU stávky (takmer v každej stávkovke)
 • dostupný na mobile a tablete

Nevýhody

 • pri každej stávkovej kancelárii je to inak
 • niekedy nie je dostupný pri systémových a live stávkach (podľa stávkovej kancelárie)
 • nefunguje na všetky športy

Čiastočné vyplatenie

Existuje aj možnosť čiastočné vyplatenie. To znamená, že si môžete nechať vyplatiť iba časť peňazí z celkovej stávky. Určite si koľko peňazí si chcete nechať vyplatiť a kliknete na cashout. Zvyšná časť ostane v hre až do konečného výsledku. S takouto možnosťou sa ale stretnete málokedy. Väčšina stávkových kancelárii nepodporuje tento druh vyplatenia. S funkciou sa stretnete napríklad v stávkovke Bet365.com.

Čiastočné vyplatenie

Cashout výpočet

Pre vypočítanie koľko dostanete peňazí ak sa práve rozhodnete kliknúť na cashout tlačítko má nasledovný postup. Treba brať do úvahy váš vklad, súčin kurzov a aktuálne kurzy nevyhodnotených tipov.

Cashout dostupnosť

Nie vždy sa dá táto funkcia využiť. Pri zmene kurzov, stopnutých alebo pozastavených stávkach nejde použiť. Často sa to stáva napríklad pri vyraďovacích kolách. Po prvom zápase nebudú ihneď k dispozícii kurzy na druhý a tým pádom nemôžete cashout použiť. Bude ho možné využívať ak po vypísaní kurzov.