Live stávky


Live stávky patrí k najobľúbenejším funkciám tipérov. Umožňujú vám tipovať počas zápasov na rozdiel od pevných kurzov. Kurzy pri live tipovaní sa menia počas zápasov a to pridáva na zaujímavosti. Môžete tak reagovať na vývoj zápasov a následne meniť stávky ako uznáte za vhodné. V tomto článku si ďalej vysvetlíme ako tipovať live stávky pri jednotlivých stávkových kanceláriách. Taktiež si priblížime výhody a nevýhody live tipovania a na konci nebude chýbať záverečné zhodnotenie.

Vyzkúšať si live stávky v Tipsporte s bonusom 20 €

Live stávky

Vyberte si v sekcii live stávky stratégia:

 • Live tipovanie
 • Ako tipovať stávky live
 • Live stávky stratégia
 • Live stávky na šport, v ktorom ste v obraze
 • Vyberte si vhodnú stávkovú kanceláriu pre live stávky
 • Pri Live stávke sledujte zápas až do konca
 • Naučte sa svoju hranicu
 • Doxxbet live stávky
 • Tipsport live tipovanie
 • Live stávky Fortuna
 • Live stávky Niké
 • Ostatné stávkové kancelárie s live tipovaním
 • Výhody live tipovania
 • Nevýhody live tipovania
 • Záverečné zhodnotenie
 • Často kladené otázky
 • Live tipovanie

  Väčšina stávkových kancelárii podporujú funkciu live tipovanie. Upozornia vás, ktoré zápasy budú ponúkať ako live stávky. Pri týchto typoch stávok býva dostupný aj kalendár, ktorý vám presne ukáže v akých dňoch budú stávky live dostupné. V tomto kalendári si môžete aj pozrieť či k danej live stávke bude dostupný aj priamy prenos zo zápasu (nazývaný aj live stream). Spoločnosť Tipsport disponuje najlepšími live stávkami a live streamom v Slovenskej republike.

  Prečo sú vlastne live stávky také obľúbené? Pretože máte možnosť “voľnosti”. Aj nudné zápasy budú pre vás zaujímavejšie. Môžete improvizovať s kurzami a ak sa vyznáte a viete kedy do toho ísť naplno môžete uzatvárať aj isté stávky. Ďalšou výhodou je, že niekedy už pri začiatku zápasu viete zhruba určiť v akom rozpoložení sa tímy nachádzajú a preto možno mierne pozmeniť svoje tipy. Populárne sú aj tipy uzatvorené tesne pred koncom zápasu, kde sa občas taktiež vyskytnú pekné kurzy. Môžete tak napríklad tipnúť na outsidera, či strelí dáky gól, keď už rozhodnuté v prospech favorita.

  Ako tipovať stávky live

  Ako tipovať na live stávky? Mali by ste tipovať na šport, ktorý dobre poznáte a pravidelne sledujete. Dajme tomu baví vás futbal, konkrétne máte radi anglickú ligu (Premier league), poznáte trénerov, máte v lige obľúbených hráčov a preto aj viete približne akým štýlom sú tímy zvyknuté hrať. Hlavne vďaka týmto faktorom máte vyššiu šancu na výhru.

  Pri live stávkach sa potrebujete rozhodovať rýchlo na rozdiel od tých predzápasových. Je to náročnejšie, pretože musíte brať do úvahy viac faktorov a práve vtedy prichádzajú na rad vaše znalosti v danom športe.

  Pred tipovaním na live stávky je taktiež zapotreby naštudovať si ako postupovať v jednotlivej stávkovej kancelárii. Každá to má mierne odlišné, samozrejme princíp je rovnaký. Sekcie v live stávkach sa taktiež líšia od tých klasických.

  Začínajúcim tipujúcim preto odporúčame najskôr tipovať na predzápasové stávky a až následne tipovať na live stávky. Je zaručené, že učiť sa počas prebiehajúceho zápasu ako podať stávku často neprinesie úspech. Nemusíte stihnúť podať live stávku s výhodným kurzom, pretože tie sa počas zápasu neustále menia.

  TIP

  Dobrou stratégiou pri live stávkach je tipovanie na favorita počas zápasu. Ak napríklad nezachytil prvý polčas a prehráva o gól, ale zápas sledujete a vidíte, že favorit súpera tlačí no šťastena zatiaľ nie je na jeho strane, skúste podať na výhru favorita po prvom polčase, kurz bude lepšie nastavený ako pred zápasom a v prípade, že sa mu podarí otočiť výsledok, môžete sa radovať z peknej výhry.

  Ďalšou veľmi dôležitou stratégiou je sledovať dej zápasu. Ak máte záujem vyhrávať pri tipovaní na live stávky je nesmierne dôležité sledovať dianie v danom zápase. Pozor však aby ste to neprepískli a nestavili si naraz veľa live stávok, ktoré nebudete stíhať sledovať a následne upravovať.

  Live stávky stratégia

  Live stávky stratégia je pojem, ktorý by pre vás nemal byť cudzí, najmä ak chcete live tipovať úspešne. V súčasnosti je tento druh stávkovania čoraz populárnejší a ponúkajú ho takmer všetky stávkové kancelárie na Slovensku. V tomto prípade sa oplatí sledovať kurzy, ktoré môžu byť veľmi zaujímavé, napríklad vtedy, keď favorit zápasu prehráva, ale vy stále veríte, že to dokáže otočiť vo svoj prospech. Stratégie na live stávky môžu byť rôzne a každý tipér má svoju vlastnú, ktorej sa drží. Buďte na tom rovnako aj vy a my vám v riadkoch nižšie poradíme štyri základné stratégie na live stávky, pri ktorých vás bude tipovanie baviť, sledovanie jednotlivých zápasov bude pre vás oddych a zabáva, no a pri troške šťastia vám váš favorit alebo obľúbený tím či hráč urobí radosť.

  Live stávky stratégia

  Live stávky na šport, v ktorom ste v obraze

  Live stávky na šport, v ktorom ste v obraze, je najlepšou stratégiou a to nielen pre nováčikov, ale aj pre pokročilejších tipérov. Ak daný šport sledujete, tak máte prehľad o aktuálnej forme, posledných výsledkoch, prípadných zraneniach atď. Ak sa napríklad vyznáte v hokeji alebo vo futbale, potom poznáte jednotlivých hráčov, máte zmapované štatistiky a viete, v čom sú ich slabé alebo naopak silné stránky. Práve vďaka takýmto znalostiam môžete byť predvídavejší a úspešnejší.

  Live stávky na šport, v ktorom ste v obraze

  Čo však robiť v prípade, ak nemáte obľúbený šport, ale napriek tomu sa chcete zabaviť live tipovaním? Vtedy jednoznačne odporúčame zamerať sa poriadne iba na jeden šport a dôsledne si ho naštudovať. Venujte čas aktuálnym novinkám, základným i pokročilejším štatistikám, prípadne si prečítajte analýzy a prognózy na dané podujatie. Dnes sa už nebojte na vyhľadávanie informácií používať napríklad aj sociálne siete, pretože kluby či samotní hráči už častokrát o najnovších správach informujú priamo tam. Tým, že si stavíte na taký šport, v ktorom sa vyznáte alebo ste si ho naštudovali, mnohonásobne zvýšite pravdepodobnosť toho, že vás tipovanie bude baviť a budete v ňom aj úspešní.

  Vyberte si vhodnú stávkovú kanceláriu pre live stávky

  Vyberte si vhodnú stávkovú kanceláriu pre live stávky, pretože hoci sa zdá, že podmienky sú všade rovnaké, predsa len v niektorých spoločnostiach nájdete výhody, ktoré vám môžu výrazne dopomôcť. Niektorí tipéri dokonca live stávky podávajú v inej kancelárii, než svoje zvyčajné tipy, pretože prostredie live tipovania je veľmi špecifické. Najmä tým, že situácia a kurzy sa menia počas daného športového podujatia. Preto vám odporúčame vybrať si takú stávkovú kanceláriu, ktorá ponúka nielen live stávky, ale aj live prenosy. To vám totiž dáva možnosť sledovať priebeh duelu a vhodne naň reagovať.

  Vyberte si vhodnú stávkovú kanceláriu pre live stávky

  Za redakciu zo slovenských kancelárií odporúčame Tipsport, pretože práve tu okrem klasickej možnosti Tipsport Live stávky máte k dispozícii aj spomínané live prenosy, niekedy uvádzané ako live streamy. Tie ponúka napríklad tiež Fortuna. Dobré stávkové kancelárie sú bez pochýb aj Doxxbet a Synottip, tie však (zatiaľ) neponúkajú sledovanie živých prenosov. Live stávky ale áno.
  Stávková kancelária Live stávkovanie Počet športov na Live stávky Live stávky na e-športy
  Tipsport 16
  Fortuna 10
  Doxxbet 8
  Synottip 8
  Betring 7
  Niké 9
  Tipos 8

  Pri Live stávke sledujte zápas až do konca

  Pri Live stávke sledujte zápas až do konca, to je železné pravidlo, ktorým by ste sa mali riadiť za každých okolností. Nesledujte naraz viac prenosov, ale odporúčame vám sústrediť sa na jeden daný zápas, ktorý vás naozaj zaujíma. Dostaňte sa do deja, všímajte si dôležité štatistiky a iné ukazovatele, ktoré vám môžu napovedať, ako sa daný event vyvinie. Vďaka sledovaniu stretnutia môžete okamžite reagovať na to, čo sa na ihrisku deje a aké sú na to kurzy.

  Pri Live stávke sledujte zápas až do konca

  V zásade ale platí, že ak sa chcete zabaviť tipovaním viacerých zápasov, najlepšou alternatívou sú potom klasické predzápasové stávky. Live tipovanie prináša najviac radosti a najväčšiu možnosť výhry najmä vtedy, keď priamo sledujete priebeh jedného duelu a v správny čas podáte ten správny tip.

  Naučte sa svoju hranicu

  Naučte sa svoju hranicu. V prípade live stávok máme na mysli to, aby ste sa nenechali týmto novým druhom tipovania pohltiť až príliš, pretože v takom prípade by časom klesala vaša ostražitosť a schopnosť vhodne reagovať na kurzy a vývoj situácie. Preto pokiaľ chcete maximalizovať svoje šance pri live stávkach, odporúčame vám sústrediť sa na šport, v ktorom ste v obraze, sledovať jeden daný duel a vhodne reagovať na dianie.

  Dôležité je však vedieť aj to, kedy je čas dať si pauzu. Najmä v prípade live stávok, kde sa všetko môže rýchlo zmeniť, je dôležité zostať tzv. čulý, aby ste vedeli vhodne a včas reagovať na zmeny a tým maximalizovali svoje šance na možnú výhru. Či už pri tipovaní zvolíte naše stratégie pre live stávky, alebo si nájdete svoj vlastný systém, prajeme vám v prvom rade príjemnú zábavu.

  Tipsport live tipovanie

  Tipsport live stávky patria medzi najlepšie. Využiť ich môžete v TV Tipsport, kde nájdete veľké množstvo živých prenosov. V kurzovej ponuke nájdete mimo klasických športov aj live stávky na e-športy. Práve tieto športy vystrelili raketovou rýchlosťou v dobe pandémie. Ako už bolo spomenuté v tejto sekcii je zahrnutý aj kalendár live, ktorý slúži ako dobrá pomôcka na prehľad v aký deň a čas sa podujatie koná.

  Tipsport live tipovanie

  Ako vidíte na obrázku nižšie máme otvorený kalendár. Máte možnosť rozkliknúť si zobrazovanie so streamom, trackerom a rádiom. Nad týmito funkciami su zvolíte dátum a môžete pohodlne prezerať rozpis zápasov na daný deň.

  Tipsport live stávky

  Na pravej strane vašej obrazovky môžete využiť napríklad live fórum a podeliť sa o svoje tipy a názory s ostatnými. Tak isto sa môžete zúčastniť Tipligy alebo kvalifikovať sa na Tipcup. Možností je naozaj neúrekom a hlavne vďaka nim považujeme Tipsport v tejto oblasti za favorita.

  Doxxbet live stávky

  Doxxbet live stávky neprehliadnete. Hneď po otvorení si stránky Doxxbetu, máte dve možnosti ako sa rýchlo a jednoducho dostať na live stávky. Hneď na vrchnej lište si ich môžete rozkliknúť otvorením sekcie “Live”. Druhá možnosť je použiť filter v paneli, ktorý sa nachádza na ľavej strane obrazovky. Jedným kliknutím si nastavíte aby sa zobrazovali iba live zápasy.

  Doxxbet live stávky

  Kurzovú ponuku si môžete vyselektovať aj podľa konkrétneho športu. Kurzy sa pochopiteľne menia v priebehu zápasu na základe jeho vývoja. Športové podujatie môže mať k dispozícii match tracker, štatistiky ako aj live prenos, takže môžete priamo sledovať či sa zápas vyvíja podľa vašich predpovedí.

  Live stávky Fortuna

  Live stávky Fortuna sú taktiež veľmi kvalitné. Po otvorení sekcie “stávky live” vám vyskočí kurzová ponuka. V tej si môžete vybrať či si chcete prezerať live stávky na všetky športy, alebo na konkrétny šport. V obrázku nižšie môžete vidieť kurzovú ponuku v live stávkach od Fortuny. Kurzová ponuka sa samozrejme neustále mení, keďže je live a stav zápasov sa neustále mení. V obrázku vyšie môžete vidieť “stávky live”. Nad lištov so športami sa dá preklikávať medzi funkciami “jeden zápas” alebo kalendár. Na pravej strane obrazovky môžete chatovať s ostatnými tipujúcimi. Máte možnosť sledovať aj live streamy na Fortuna TV, ak je dostupný na vami zadaný zápas, využívať funkciu tracker, prezerať si štatistiky ako aj podané tikety.

  Fortuna stávky a prenos

  Live stávky Niké

  Ani Niké live stávky nezostávajú pozadu. Po otvorení live sekcie si môžete popri kurzovej ponuke veľmi jednoducho v druhom stĺpci rozkliknúť aj ponuku s detailom. V ľavej časti obrazovky sa vám zobrazujú športy na ktoré sa dá podať live stávka. Okrem športov si tam môžete prepínať medzi prehľadom, kalendárom, ale aj funkciou “moje zápasy” (zvolíte si zápasy, ktoré vás zaujímajú a pridáte do danej sekcie).

  Live stávky Niké

  Na obrázku vidíte kurzovú ponuku, ponuku konkrétneho zápasu s detailným rozborom. Na ľavej strane sú už spomínané jednotlivé športy a funkcie.

  Niké live stávky

  Tento obrázok obsahuje obsah z pravej časti obrazovky v sekcii live stávky. Ako aj pri konkurentoch, ktorí boli spomenutý vyššie, je tu zobrazený chat, kde sa môžete poradiť a pozhovárať s ostatnými hráčmi. Môžete si prezerať TV Niké, samozrejme musíte byť prihlásený. Taktiež môžete využiť funkciu radar.

  Ostatné stávkové kancelárie s live tipovaním

  Patria tu stávkovky Synottip, Doxxbet a eTIPOS. Vyššie v článku sme si ukázali live stávky pri 3. najlepších stávkovkách s touto funkciou. Ostatné stávkové kancelárie s live tipovaním nie sú na takej vysokej úrovni.

  Spoločnosť Synottip umožňuje náhľad live stávok, avšak nenájdete live streamy, čo je na škodu. V stávkovke Doxxbet sú dostupné aj streamy, bohužiaľ ich kvalita nie je na vysokej úrovni a má ich nedostatok. V poslednom spomínanom eTIPOS-e nenájdeme dokonca ani prehľad live stávok a tak isto ani streamov.

  Výhody live tipovania

  • tipovanie počas zápasu
  • neustále menenie kurzov (stačí si počkať na správny okamih)
  • výhodné kurzy (hlavne pri koncoch zápasov ak favorit prehráva)
  • sledovanie live streamov priamo v stávkových spoločnost (možnosť rýchlo reagovať pri sledovaní zápasov online)

  Nevýhody live tipovania

  • zdĺhavé prijatie stávky live (sekundy hrajú veľkú rolu)
  • pri pokutových kopoch a kartách v zápase nie je možné podať live stávku ihneď (najskôr bookmaker upraví kurzy)

  Záverečné zhodnotenie

  Keď si spomenieme na časy, ako sme tipovali pred začiatkom zápasu a museli čakať až do konca v napätí a často beznádeji, tak tomu je už rozhodne koniec. Svetom tipovania hýbu live stávky a budú aj neoddeliteľnou súčasťou budúcnosti v tomto rozmanitom hobby. No ale dosť rozplývania sa, poďme si ich ešte zhrnúť. Stavte si rýchlo a jednoducho počas zápasu, dokonca aj viackrát. Buďte v obraze, využívajte vedomosti z obľúbeného športu, sledujte podrobne streamy, vývoj situácii a iné aspekty. Stojte nohami na zemi, nepreháňajte to, netipujte zbytočne na veľa live stávok, ktoré následne nezvládate sledovať. Využívajte vyššie spomenuté stratégie, hrajte zodpovedne a určite sa vám to vráti v podobe mnohých víťazstiev.

  Často kladené otázky

  Ako fungujú Live stávky?

  Live stávky sú stávky na zápas, ktorý sa už hrá. Stávkové kancelárie ponúkajú live tipovanie pri reálnych zápasoch, ale napríklad aj pri e-športoch alebo virtuálnych hrách. Výhodou live stávok sú napríklad vyššie kurzy v prípade nepriaznivého začiatku favoritov a podobne. Kým pri klasických predzápasových stávkach je bežné tipovať viacero zápasov, pri live stávkach je najodporúčanejšou možnosťou zamerať sa na jeden duel, sledovať pritom meniace sa live kurzy a vhodne zareagovať na dianie.

  Aká je najlepšia live stávky stratégia?

  Na túto otázku zrejme neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože najmä tí pokročilejší tipéri už majú svoj zaužívaný systém a každý ho má trochu iný. Za našu redakciu vám však odporúčame zamerať sa na taký šport, ktorému sa rozumiete a v ktorom máte prehľad. Vyberte si duel, ktorý vás bude baviť sledovať live a tipujte až v prípade vhodnej stávkovej príležitosti.

  Aké typy live stávok poznáme?

  Vždy záleží od danej stávkovej kancelárie, na ktoré druhy eventov ponúka live stávky. Štandardne ale tie najsledovanejšie zápasy v najznámejších športoch možno tipovať live, platí najmä pri základných stávkach na výsledok, či počet gólov. Pri niektorých dôležitých udalostiach sa ale live stávky nedajú využiť (napríklad vo futbale červená karta alebo pokutový kop a iné).

  Ako využiť Live stávky v náš prospech?

  Jednohlasne odporúčame tipovať na taký šport, v ktorom ste tzv. doma a máte o ňom skvelý prehľad. Doporučjeme pristupovať k live tipovaniu ako k forme zábavy. Pre začiatočníkov bude najlepší nasledovný postup: Keď máte chuť pozrieť si nejaký duel v športe, ktorý dobre poznáte, vyhraďte si naň čas a pozerajte ho. Pripravte sa naň tým, že si pozriete aktuálne info, porovnanie posledných výsledkov a dôležitých štatistík. Takto budete ešte pred samotným začatím duelu doslova vyzbrojení informáciami a keď sa počas stretnutia naskytne vhodná stávková príležitosť, vyskúšajte šťastie.