Kto vyhrá Euro 2021


Kto vyhrá Euro 2021 je otázka, ktorú definitívne zodpovie až realita na ihrisku. Euro 2020 sa muselo z dôvodu pandémie presunúť na ďalší rok. Všetci hráči aj fanúšikovia museli čakať na turnaj o rok dlhšie. V článku si rozoberieme hlavných favoritov podľa stávkových kancelárii. Kurzy na celkové víťazstvo Euro 2021 nájdete nižšie v tabuľke. Rovnako nájdete informáciu o tom kto môže prekvapiť, ale tiež o tom aké sú šance Slovenska na tomto turnaji.

Štát Tipsport Fortuna
Anglicko 6,00 6,50
Belgicko 6,50 6,50
Francúzsko 6,50 7,00
Nemecko 8,50 8,00
Španielsko 9,00 8,00
Holandsko 11,00 9,00
Portugalsko 11,00 12,00
Taliansko 12,00 13,00

✓ Kurzy sú orientačné, môžu sa mierne líšiť.

Euro favoriti

Euro favoriti sú podľa odborníkov pomerne jasný. Tak ako bolo uvedené v začiatku tohto článku jedná sa o osem krajín, na ktoré majú aj stávkové kancelárie vypísané najnižšie kurzy na celkový triumf. Tradične nájdeme v tomto krátkom zozname Anglicko, Francúzsko, Nemecko, Španielsko a Taliansko. Sú to krajiny, ktoré dlhodobo patria medzi svetovú špičku a na každý turnaj idú s ambíciami na celkový triumf. Týchto 5 krajín dopĺňa Portugalsko ako obhajca titulu z roku 2016, Belgicko a Holandsko.

Euro 2021 favorit číslo jedna – Anglicko

Hlavný favorit Anglicko sa objavuje veľmi často ako odpoveď odborníkov, keď sa diskutuje o tom kto vyhrá Euro. V prospech anglického tímu hovorí okrem iného aj skutočnosť, že semifinále a rovnako aj finále sa budú konať v Londýne vo Wembley. A Angličania sú na domácej pôde takmer neporaziteľný. Ale to nie je jediný dôvod prečo je Anglicko vnímané ako Euro favorit číslo 1.

V kvalifikácii na Euro zaváhali Angličania v jedinom zápase, keď prehrali v Česku 1:2. Zostávajúcich sedem zápasov zvládli vo veľkom štýle o čom hovorí aj skvelé celkové skóre 37:6. Mužstvo Anglicka viackrát v minulosti nenaplnilo potenciál, avšak na posledných Majstrovstvách sveta 2018 v Rusku vypadli až v semifinále a rovnaké jadro hráčov je odvtedy o tri roky skúsenejšie a pripravené priniesť Anglicku prvú trofej európskeho šampionátu. Dokazuje to v každom zápase štýlom hry, ktorý znesie aj tie najprísnejšie merítka.

Výhra Anglicka s kurzom 6,00

Anglicko - Kane

Kandidát na titul Belgicko

Očakáva sa, že sa na turnaji dostane ďaleko TOP favorit Belgicko. Už na Majstrovstvách sveta 2018 v Rusku boli Belgičania pasovaní na jedného z favoritov. Na turnaji ich dokázalo zastaviť až v semifinále Francúzsko, ktoré následne ovládlo aj finále. Belgičania si aspoň trochu zlepšili náladu po výhre nad Anglickom v súboji o bronzovú pozíciu.

Belgický národný tím prešiel kvalifikáciou na Euro bez zaváhania, keď vyhral desať zápasov z desiatich so skóre 40:3. Belgicko tak demonštrovalo, že bronzová medaila z MS nie je maximum, ktorý môže dosiahnuť. Výsledok z MS 2018 hráčov namotivoval a ukazujú kto vyhrá Euro 2021.

TOP favorit Belgicko

Zloženie tímu je plné hviezdnych hráčov. Eden Hazard, Lukaku, De Bruyne, Mertens či Courtois sú hviezdy svetovej úrovne. Tím výrazne dozrel a pôsobí výkonne a útok je jednoducho ohromujúci. To všetko ukazuje, že Belgicko je veľký favorit Eura.

Výhra Belgicka s kurzom 6,50

Majster sveta Francúzsko

Medzi najvážnejších ašpirantov patrí aktuálny majster sveta Francúzsko. Ako hovorí známy výrok francúzskeho spisovateľa Nicolasa Chamforta „Úspech plodí úspech“. Kto vyhrá Euro, chce vyhrať aj Majstrovstvá sveta a platí to aj opačne. Francúzi dokázali získať v roku 1998 titul majstrov sveta a v roku 2000 k tomu navrch pridať titul majstrov Európy. Históriu chcú hráči z krajiny galského kohúta zopakovať a po výhre na MS 2018 v Rusku, mieria za titulom na tohtoročnom Eure. Ako extra motivácia navrch pôsobí skutočnosť, že na poslednom Eure 2016, ktoré sa konalo práve vo Francúzsku, neuspeli vo finále turnaja.

Výhra Francúzska s kurzom 6,50

Majster sveta Francúzsko

Vždy pripravené Nemecko

Euro favorit Nemecko nemôže chýbať medzi najväčšími kandidátmi na titul. Nemecko si pozíciu favorita buduje dlhé roky a keby sme tipovali, kto vyhrá Euro na základe historických úspechov, tak Nemecko je jasná voľba. V historickom poradí podľa medailí sú Nemci na ME na prvom mieste a na MS na druhom mieste (z európskych mužstiev sú na MS prvý). Z posledných sedem záverečných turnajov sa šesť krát prebojovali minimálne do semifinále.

Vždy pripravené Nemecko

V kvalifikácii na Euro obsadili Nemci prvé miesto pred Holandskom, s ktorými zaznamenali jedinú prehru kvalifikácie. Nemecko prešlo generačnou výmenou a momentálne majú mužstvo naplnené talentovanými hráčmi, ktorí sú hladní po úspechu. Nemci sú navyše povestný poctivým prístupom a dodržiavaním taktických pokynov, čo kompenzuje trochu menšie skúsenosti súčasnej zostavy.

Výhra Nemecka s kurzom 8,50

Kto môže na Eure 2021 prekvapiť

Kto môže na Eure 2021 prekvapiť? Ako ukázala aj história, môže to byť naozaj hocikto. O dve najväčšie prekvapenia na Eure postaralo Dánsko a Grécko. Dánsko vyhralo Euro v roku 1992, kedy sa na záverečný turnaj dostalo až ako náhradník za diskvalifikovanú Juhosláviu. Grécko uspelo v roku 2004 so svojou taktikou poctivej defenzívy.

Ak sa pozrieme na mužstvá okrem hlavných favoritov na ME 2021, tak do úvahy kto vyhrá Euro prichádzajú najmä Ukrajina a Chorvátsko. Ukrajina ovládla svoju kvalifikačnú skupinu a za sebou nechala aj obhajcu titulu z Portugalska. Navyše to Ukrajinci zvládli bez jedinej prehry a len s dvoma remízami z ôsmich zápasoch. Chorvátsko získalo striebro na MS 2018 v Rusku a vysokú výkonnosť potvrdzovalo aj v kvalifikácii. Chorváti si na majstrovstvách sveta potvrdili, že sa vedia merať s každým súperom a táto skúsenosť im môže pomôcť aj na Eure 2021. Svoje kvalifikačné skupiny o postup na Euro 2021 vyhrali aj reprezentácie Švajčiarska a Poľska a tak môžu tiež patriť medzi tých, čo na turnaji prekvapia.

Euro 2021 – Slovenská reprezentácia

Euro 2021 – Slovenská reprezentácia odohrá druhý európsky šampionát vo svojej histórii a zároveň aj druhý v rade. Na Eure 2016 vo Francúzsku sa podarilo Slovákom postúpiť zo základnej skupiny a tento cieľ bude hlavný aj pre Euro 2021. Ak tipujete kto vyhrá Euro a chcete si vsadiť aj na našu reprezentáciu, tak očakávajte vysoký kurz.

Výhra Slovenska s kurzom 250,00

Slovensko - Škriniar

Euro zápasy

Euro zápasy sa odohrajú v dvanástich mestách dvanástich rôznych štátov v termíne od 11. júna do 11. júla 2021. A aj keď sa Euro presunulo na rok 2021 v záznamoch bude naďalej evidované ako UEFA Euro 2020.

Organizovanie európskeho šampionátu v niekoľkých krajinách je zatiaľ oznámené ako jednorázová záležitosť. Dôvodom malo byť rozloženie finančného a logistického bremena pre usporiadateľskú krajinu. Ako druhý dôvod sa spomína aj fakt, že Majstrovstvá Európy dosiahli výročie 60 rokov. Najviac zápasov sa bude konať v Londýne (Anglicko) kde sa odohrajú zápasy základnej skupiny, osemfinále, obe semifinále a aj finále.

Zápasy základných skupín a štvrťfinále bude hostiť Baku (Azerbajdžan), Mníchov (Nemecko), Rím (Taliansko) a Petrohrad (Rusko). Zápasy základných skupín a osemfinále sa budú hrať v Kodani (Dánsko), Budapešti (Maďarsko), Amsterdame (Holandsko), Dubline (Írsko), Bukurešti (Rumunsko), Glasgowe (Škótsko) a Bilbau (Španielsko).

Často kladené otázky

Podľa čoho určujú stávkové kancelárie favoritov?

Kurzy vypisujú na základe aktuálnej formy hráčov, súpisiek tímov, alebo aj podľa trénerov. Dôležitým faktorom je rozhodne aj forma z kvalifikácie.

Kto má najväčšiu šancu uspieť na Eure 2021?

Najväčšiu šancu na zisk trofeje má podľa našej redakcie Belgicko. Zlatá generácia je už dostatočne skúsená nato, aby získala jednu z najcenejších futbalových trofejí. Za zmienku rozhodne stojí aj Anglicko, ktoré má výborne vyskladaný tím.

Kto môže prekvapiť na Eure 2021?

O prekvapenie sa môže opätovne postarať Portugalsko na čele s Cristianom Ronaldom, alebo Chorvátsko. Dobré šance sa pripisujú aj hráčom Holandska.