Stávky Over / Under


Stávky Over / Under sú veľmi obľúbenými a vyhľadávanými medzi tipérmi. V tomto článku sa dočítate o tom, čo sú stávky Over / Under, ako ich tipovať a uvedieme aj konkrétne príklady takýchto stávok. Okrem toho sa pozrieme na to, ako ich využívať na futbalové zápasy a predstavíme vám 5 zásad pre stávkovanie na Over / Under tipy.

Skúste stávku Over / Under v Tipsorte

Vyberte si sekciu Stávok Over / Under:

 • Stávky Under / Over vysvetlenie
 • Ako tipovať Over / Under
 • Over / Under stávky príklady
 • Stávky Over / Under na zápas vo futbale
 • Vyhodnotenie stávok Over / Under pred koncom zápasu
 • Kde použiť stávky Over/ Under
 • Over / Under stávky dôležité faktory
 • 5 zásad pre stávkovanie na Over / Under
 • Často kladené otázky
 • Stávky Under / Over vysvetlenie

  Aby ste mohli dobre pochopiť, čo znamenajú stávky Under / Over je dôležité preložiť tieto anglické pojmy, ktoré sú zaužívané vo svete tipérov. Slovo ,,Under” v preklade znamená ,,menej” a slovo ,,Over” v preklade znamená ,,viac”. Tieto stávky použijete vtedy, keď si myslíte, že napr. vo futbalovom alebo v hokejovom zápase padne menej ako 2.5 gólov alebo viac ako 1.5 gólu, v tenise počet gamov bude menej ako 23.5 alebo v e-športe ako CS:GO počet kôl v 1. mape bude viac ako 26.5.

  Stávky Under / Over vysvetlenie

  Ako tipovať Over / Under

  Tipovanie na konkrétny výsledok zápasu, víťazov/remízy zápasov na to, ktorý polčas mužstvo strelí gól alebo na to, kto dá v zápase gól je omnoho riskantnejšie ako tipovať Over / Under stávky. Do posledných chvíľ tipéri nevedia, či daný hráč vôbec nastúpi na zápas, alebo či v daný deň nezhorí favorit celej súťaže a prehrá aj s posledným tímom tabuľky. Stávky Over / Under dokážu eliminovať toto riziko, pretože tipéri môžu vychádzať čisto len zo štatistík tímov a tak vyhodnotiť aktuálnu formu mužstva.

  Ako tipovať Over / Under

  Over / Under stávky príklady

  Pre lepšie vysvetlenie toho ako fungujú Over / Under stávky uvedieme 2 príklady z futbalového zápasu Manchester City vs Chelsea, jeden na počet gólov v zápase a druhý na ázijský handicap na góly. V tabuľke je zápas Manchester City vs Chelsea.

  Počet gólov v zápaseMenej (Under)Viac (Over)
  0.511.701.03
  1.54.061.23
  2.52.071.76
  3.51.392.98
  4.51.145.62

  V tabuľke môžete vidieť, že ak v zápase obidve mužstvá strelia dokopy viac ako 4.5 gólov, tak sa vám na tikete zobrazí kurz 5.62. Aby bol váš tiket výherný, zápas musí skončiť 3:2, 2:3 alebo iným výsledkom nad 5 gólov. Po dôkladnej anlýze mužstiev zistíte, že obidve mužstvá dostávajú menší počet gólov, takže je možné predpokladať, že daný zápas nebude gólová prestrelka, ale skôr taktický boj. Preto si zvolíte napr. že v zápase padne menej ako 2.5 gólov s kurzom 2.07, čiže zápas môže skončiť výsledkami 0:0, 1:0, 0:1, 1:1, 2:0 alebo 0:2 a váš tiket bude výherný.

  Ázijský handicap na góly – Manchester City vs Chelsea

  Počet gólov v zápaseMenej (Under)Viac (Over)
  110.401,05
  1.753.631.28
  2.252.451.55
  2.751.831.97

  Možnosť Ázijského handicapu na góly môžete nájsť takisto v kurzovej ponuke v sekcii počet gólov na zápas. Pre pochopenie tejto formy stávky si predstavte, že vložíte 500 € na stávku − v zápase padne menej ako 1.75 gólu. Váš vklad sa rozdelí na dve časti stávky, 250 € pôjde na ,,under” 1.5 a 250 € na ,,under” 2.0. Pokial zápas skončí výsledkami 1:0, 0:0, 0:1, tak obidve vaše časti stávky sú výherné. Alebo ak zápas skončí 2:0, 1:1, 0:2, tak prehráte polovicu svojho vkladu. Ak zápas skončí viac ako o 2 góly, váš tiket je nevýherný.

  Stávky Over / Under na zápas vo futbale

  Stávky Over / Under na futbalové zápasy patria v komunite tipérov k najviac používaným. V prehľadnej tabuľke nižšie si môžete pozrieť, ako sa vyhodnocujú jednotlivé stávky over / under na futbalové zápasy. Netreba zabúdať, že góly sa spočítavajú dokopy za obidve mužstvá.

  Výsledok stávky Over (viac)Viac (Over)Menej (Under)Výsledok stávky Under (menej)
  • Výherný tiket − ak padne 1 a viac gólov
  • Nevýherný tiket – ak nepadne ani 1 gól
  0.50.5
  • Výherný tiket − ak zápas skončí bez gólov
  • Nevýherný tiket – ak padne 1 a viac gólov
  • Výherný tiket − ak padne 2 a viac gólov
  • Nevýherný tiket – ak nepadne ani 1 gól
  • Ak padne 1 gól dostanete polovicu z čistej výhry
  0.750.75
  • Výherný tiket − ak nepadne ani 1 gól
  • Nevýherný tiket – ak padne 2 a viac gólov
  • Ak padne 1 gól, dostanete polovicu vkladu
  • Výherný tiket − ak padne 2 a viac gólov
  • Nevýherný tiket – ak nepadne ani 1 gól
  • Ak padne 1 gól, vráti sa vám vklad
  11
  • Výherný tiket − ak nepadne ani 1 gól
  • Nevýherný tiket – ak padne 2 a viac gólov
  • Ak padne 1 gól, vráti sa vám vklad

  Stávkové kancelárie poskytujú svoje kurzy väčšinou po hranicu 2.5, avšak Tipsport napríklad pre zápasy Premier League ponúka kurzy až po 4.5. Nie je ťažké odhadnúť, ako ďalej pokračuje algoritmus pre 2.75, 3.0, 3.25 atď, pretože ten sa nemení. Vo všetkých stávkových kanceláriách si samozrejme tipéri môžu staviť aj na to, koľko gólov strelí jednotlivé mužstvo v zápase.

  Vyhodnotenie stávok Over / Under pred koncom zápasu

  Ak si chcete podať stávky Over / Under pred koncom zápasu, máte dve možností. Prvá možnosť je, že si stavíte pred zápasom na jednotlivé minúty zápasu, napr. v rozmedzí medzi 76 min a 90 minútov padne menej alebo viac ako 0,5 gólu. Druhá možnosť je, že počas zápasu si stavíte live stávku na počet gólov podľa toho, v akej minúte sa daný zápas nachádza. Tipsport ponúka obidve možnosti, takže neváhajte a vytvorte si svoj hráčsky účet.

  Vyhodnotenie stávok Over / Under pred koncom zápasu

  Kde použiť stávky Over/ Under

  Stávkové kancelárie vystavujú bohaté ponuky stávok na rôzne športy, preto je dosť ťažké určiť, kde sa vám najviac oplatí použíť stávky Over / Under. My sme pre vás vybrali 4 športy, ktoré sa podľa nás najviac tipujú formou Over / Under. Najtipovanejším športom touto formou stávky je podľa nás futbal, kde stávkari dokážu podľa tímových štatistík a iných faktorov odhadnúť počet gólov (viac alebo menej) v danom zápase. Ako 2. šport vidíme hokej, v ktorom takisto tipéri stávkujú na to, koľko gólov padne v zápasoch. Tretím športom je tenis, avšak tu tipéri stávkujú na to, aký počet gamov sa odohrá v zápase. Na 4. miesto je basketbal, kde tipéri stávkujú na počet bodov, ktoré dosiahne daný tím v zápase.

  Over / Under stávky dôležité faktory

  Pozrime sa na to, ktoré dôležité faktory treba zohľadniť pre úspešné stávkovanie Over / Under stávok. Pre dané stávkovanie je dobre vedieť:

  • Akú formu majú mužstvá počas sezóny (víťazstvá, prehry, umiestnenie v tabuľke)
  • Ktorí hráči sú zranení, akú súpisku má tréner k dispozícii a kto z tímu strieľa najviac gólov a tvorí hru (góly a asistencie)
  • Štatistiky tímov, koľko gólov strelili doma, vonku, koľko strieľ ide na bránu, koľko inkasovali gólov a z toho jednotlivé priemery na zápas
  • Program a rozpis zápasov mužstiev (hlavne vo futbale sa môže stať, že tím má zápas cez víkend, v strede týždňa, a potom znova cez víkend, takže má málo času na regeneráciu)
  • Taktiku tímov, či sú ofenzívne ladené a môžete si podať stávky Over (napr. Liverpool, Bayern Mníchov alebo Manchester City) alebo defenzívne ladené a dať si stávky Under (napr. Atlético Madrid)

  5 zásad pre stávkovanie na Over / Under

  1. Pri analyzovaní tímu je dôležité, aby ste sa pozreli na jeho konzistentné výkony. Zdanie niekedy môže klamať, hlavne ak si pozriete 1 alebo 3 zápasy dozadu. Je dobré, ak sa na celý tím pozriete komplexnejšie a zoberiete do úvahy zápasy od začiatku sezóny. Ak sa nezmenil tréner a káder mužstva, tak môžete porovnávať zápasy aj z minulých rokov. Každý tréner volá po konzistentnosti a snaží sa pripraviť tím od zápasu k zápasu.
  2. Ak tipujete na ligové zápasy, štatistiky zo vzájomných zápasov vám vždy pomôžu a dokážu vám vytvoriť lepší obraz o priebehu daného zápasu. Samozrejme, každý zápas je iný a tímy sa stretávajú medzi sebou v inom rozpoložení sezóny. Určite zložitejšie je predikovať a tipovať, keď sa tímy stretávajú medzi sebou 1-krát alebo 2-krát, hlavne po dlhom čase, napr. 5 – 10 rokov. Takéto situácie nastávajú v Lige Majstrov alebo Európskej lige a podobne v iných pohárových súťažiach.
  3. Analyzovanie štatistík mužstiev je veľmi dôležité. Dokáže vám to urobiť dobrý obraz o tom, ako si dané mužstvo počína počas celej sezóny v ligách alebo v jednotlivých súťažiach. Odporúčame sa zamerať na tieto štatistiky: počet strelených gólov a ich priemer na zápas, počet striel na bránu, pozičná prevaha, inkasované góly v priemere na zápas, ale aj počet faulov. Niekedy môžu byť štatistiky priemerných strelených alebo inkasovaných gólov skreslené, preto je dobré, ak sa pozriete na jednotlivé zápasy tímu počas celej sezóny, pretože v jednom zápase môže tím streliť 5 gólov, ale v ďalšom zápase remizuje 0:0.
  4. Stávkové kancelárie vypisujú kurzovú ponuku aj na nereálne výsledky, čo pri stávkach Over / Under predstavuje, napr. počet gólov vo futbalovom zápase bude viac ako 4,5 a podobne. Preto odporúčame pred každým zápasom si urobiť analýzu mužstiev a skôr sa zamerať na reálnejšie výsledky, ako je napríklad zlatý priemer 2,5 gólov na zápas.

  Často kladené otázky

  Čo znamenajú stávky Over / Under?

  Stávky Over / Under v anglickom preklade znamenajú viac/menej. Tipéri stávkujú na to, či v danom zápase padne viac alebo menej gólov, ako je určená hranica. Pre lepšie pochopenie tohto druhu stávky uvedieme príklad: tipér si zvolí, že v zápase padne viac ako 2.5 gólov, čo znamená, ak sa zápas skončí s 3 a viac gólmi, tiket je výherný. Ak sa ale zápas skončí výsledkami 0:0, 1:0, 0:1, 1:1, 2:0 alebo 0:2, tiket je nevýherný.

  Ktoré športy sa tipujú najlepšie formou Over / Under?

  Podľa nás sa najlepšie formou over / under tipujú futbalové, hokejové, tenisové a basketbalové zápasy.

  Ktoré faktory je dôležité sledovať pri stávkovaní Over / Under?

  Pri stávkovaní Over / Under je dôležité sledovať tieto faktory:

  • Aktuálna forma mužstiev
  • Zranenia a finálna súpiska
  • Tímové štatistiky
  • Program a rozpis zápasov
  • Taktika tímov, či sú ofenzívne alebo defenzívne ladené

  Akých zásad sa môžete držať pri stávkovaní Over / Under?

  V odseku vyššie sme vám napísali 5 zásad, ktorými sa môžete inšpirovať pri stávkovaní Over / Under. Pri svojich analýzach zápasov by ste sa mali zamerať na:

  • Formu mužstiev doma a vonku
  • Konzistentnosť výkonov
  • Vzájomné zápasy
  • Tímové štatistiky mužstiev
  • Neriskovanie peňazí na zbytočne veľké kurzy

  Aký je rozdiel medzi over/under stávkou a ázijským handicapom na góly?

  Rozdiel medzi Over / Under stávkami a ázijským handicapom na góly je v tom, že v ázijskom handicape sa váš vklad rozdelí na dve časti. Z toho vyplýva, že váš tiket môže byť výherný, nevýherný alebo sa vám vráti vklad. Pre lepšie pochopenie uvádzame príklady. Pokial si stavíte na počet gólov viac ako 1,25, tiket bude výherný, ak padne 2 a viac gólov. Ak nepadne ani 1 gól, tak tiket je nevýherný a ak padne 1 gól, vráti sa vám polovica vkladu. Alebo ak si zvolíte na tikete počet gólov menej ako 1,75, tiket bude výherný, ak padne 1 a žiadny gól. Ak padne 3 a viac gólov, tiket je nevýherný, ak padnú 2 góly, vráti sa vám polovica vkladu.