Spoločenské stávky


Spolu s klasickými športovými stávkami poskytujú stávkové spoločnosti aj ďalší typ, ktorým sú spoločenské. Tie sú charakteristické tým, že na rozdiel od športových udalostí, športovcov alebo tímov tipujete na výsledky rôznych spoločenských udalostí, ako sú napríklad prezidentské alebo parlamentné voľby, filmové ocenenia a podobne. V článku si povieme, ako vlastne spoločenské stávky fungujú, čím sú charakteristické a na čo si dať pozor.

Spoločenské stávky

Vyberte si sekciu spoločenských stávok

 • Čo sú spoločenské stávky
 • Najobľúbenejšie spoločenské stávky
 • Kde a ako vsádzať na spoločenské stávky
 • Spoločenské stávky v Tipsporte
 • Spoločenské stávky v Doxxbet
 • Špeciálne stávky vo Fortune
 • Spoločenské stávky v Synottipe
 • Spoločenské stávky v Niké
 • Špeciálne stávky v Tipos
 • Ako vsádzať na spoločenské stávky – stratégie
 • Spoločenské stávky na voľby do snemovne trhali rekordy
 • Čo sú spoločenské stávky

  Spoločenské stávky sú špeciálnym typom stávok, ktoré majú v ponuke snáď všetky stávkové kancelárie. Hráčom umožňujú tipovať na to, ako dopadnú rôzne spoločenské udalosti vrátane volieb alebo populárnych televíznych súťaží. Ponuka spoločenských stávok sa odlišuje v závislosti od zvolenej stávkovky. Spravidla sa však stretnete s takouto ponukou:

  • politika v SR a v zahraničí
  • ceny komodít a devízové účty
  • počasie
  • ekonomika
  • kto vyhrá televízne súťaže (Superstar, Let’s Dance atď.)
  • Kto dostane Oscara za najlepší film
  • Ako sa bude volať potomok kráľovskej rodiny atď.

  Spoločenské stávky sa počas roka menia. Stávkové spoločnosti spravidla odpovedajú na aktuálne dianie doma a vo svete. Napríklad, na začiatku roka (zvyčajne v marci) môžete tipovať na to, kto získa Oscara alebo cenu Českého leva.

  Najobľúbenejšie spoločenské stávky

  Najpopulárnejšie spoločenské stávky sú bezpochyby tie na politiku. A to platí hlavne pre posledné roky, ktoré sú na Slovensku v tejto oblasti veľmi turbulentné. Pomerne prekvapivé však boli aj minuloročné senátne voľby, ktoré prilákali veľké množstvo tipérov.

  Kde a ako vsádzať na spoločenské stávky

  Spoločenské stávky nájdete v portfóliu každej známej a obľúbenej stávkovej kancelárie. Jediné, čo sa mení, je veľkosť ponuky. Kým niekde je väčšia, inde zas menšia. Viac si o nej povieme nižšie v článku. Spôsob vsádzania na spoločenské stávky je jednoduchý a veľmi podobný tomu, ktorým prechádzate pri bežných športových stávkach. To znamená, že na to, aby ste si mohli staviť, budete potrebovať plnohodnotný hráčsky účet. Následne je na vás, či budete tipovať online (cez web alebo aplikáciu), alebo navštívite pobočku. Nižšie v tabuľke pridávame všetky stávkové spoločnosti a ich vstupné bonusy, ktoré môžete získať po registrácii.

  Stávková kancelária Vstupný bonus Aktivovať bonus
  Tipsport 4 000€ + 20€ Získaj bonus
  Doxxbet 5 000€ Získaj bonus
  Fortuna 30€ + 30 free spinov Získaj bonus
  Synottip 2 000€ + 40€ Získaj bonus
  Niké 20 € + 50 free spinov Získaj bonus
  Tipos 10€ Získaj bonus

  Spoločenské stávky v Tipsporte

  Tipsport má v rámci spoločenských stávok jednu z najširších ponúk. Rozdelená je do viacerých sekcií vrátane financií, politiky, počasia a zábavy. Vsadiť si tak môžete napríklad na prezidentské voľby, Oscara, Českého leva, víťaza Superstar, Let’s Dance a podobne. Všetky spoločenské stávky nájdete v jednej kategórii s názvom „Spoločenské stávky“, kde sú následne delené do menších sekcií podľa typu. A na čo všetko si môžete aktuálne v Tipsporte staviť? Ak vás to zaujíma, potom si prezrite našu prehľadnú tabuľku.

  Spoločenské stávky v Tipsporte

  Tipsport spoločenské stávky Typ
  Politika Prezidentské voľby SR 2024
  Politika Voľba prezidenta USA 2024
  Zábava Český lev 2024
  Zábava Oscar 2024
  Financie Ceny komodít a devízové kurzy
  Spoločenské stávky Počasie v ČR 2024

  Spoločenské stávky v Doxxbet

  Ďalšia stávková spoločnosť, v ktorej nájdete spoločenské stávky, je Doxxbet. Ponuka je oproti Tipsportu o niečo menšia, no to neznamená, že si z nej nevyberiete. Jednotlivé stávkové príležitosti má stávková spoločnosť v kategórii s názvom „Ostatné stávky“. Tipovať tu môžete napríklad na prezidenta, BBC športové udalosti roka alebo na víťaza Oscarov. Viac informácií nájdete v tabuľkách nižšie.

  Spoločenské stávky v Doxxbet

  Spoločenské stávky v Doxxbet Stávkové príležitosti
  Politika Prezidentské voľby v SR 2024
  Politika USA prezidentské voľby
  Zábava Odovzdávanie Oscarov

  Špeciálne stávky vo Fortune

  Aj stávková kancelária Fortuna má spoločenské stávky. Na rozdiel od Tipsportu ich však nemá pod jednou kategóriou. Rozdelené sú rovno do niekoľkých, ktorými sú politika, zábava a „Stane sa v roku 2024“. Pre lepší prehľad sme pre vás pripravili tabuľku s niekoľkými z mnohých udalostí, ktoré nájdete v ponuke Fortuna.

  Špeciálne stávky vo Fortune

  Fortuna spoločenské stávky Typ
  Politika Prezidentské voľby SR 2024
  Politika Prezidentské voľby USA 2024
  Zábava Oscar 2024

  Spoločenské stávky v Synottipe

  V rámci stávok orientovaných na spoločenské udalosti nezaháľa ani Synottip. Nájdete ich v sekcii „Špeciálne stávky“, kde si môžete vybrať z udalostí, ako sú napríklad prezidentské voľby doma či v zahraničí, alebo odovzdávanie rôznych ocenení. Aj v tomto prípade platí, že spoločenské stávky sa odlišujú v závislosti od daného obdobia a aktuálneho diania. Chceli by ste vedieť, na čo môžete aktuálne tipovať? Potom si prezrite tabuľky, ktoré uvádzame nižšie.

  Spoločenské stávky v Synottipe

  Spoločenské stávky v Synottipe Stávkové príležitosti
  Politika Voľby prezidenta Slovensko 2024
  Politika Prezidentské voľby v USA 2024
  Zábava Ocenenie Oscar

  Spoločenské stávky v Niké

  Stávková kancelária Niké má, rovnako ako iné stávkovky, taktiež viacero spoločenských stávok. Väčšina z nich sa orientuje na politiku, no nechýba ani možnosť tipovania na obľúbené zábavné udalosti, ako je napríklad udeľovanie Oscarov alebo Českého leva. Ponuka je rôzna a odlišuje sa v závislosti od aktuálneho obdobia a danej situácie. V súčasnosti môžete tipovať napríklad na tieto udalosti:

  Spoločenské stávky v Niké

  Spoločenské stávky v Niké Stávkové príležitosti
  Politika Slovensko – prezidentské voľby 2024
  Zábava Český lev 2024
  Zábava Oscar 2024

  Špeciálne stávky v Tipos

  Zabúdať nesmieme ani na stávkovú kanceláriu Tipos. V jej ponuke nájdete v podstate všetky spoločenské stávky v kategórii „Špeciálne stávky“. Tie sa následne delia ešte na zábavu a politiku. Okrem klasiky vo forme prezidentských alebo parlamentných volieb poskytuje Tipos navyše stávky na udeľovanie Oscarov či Českého leva. A na čo si môžete vsadiť aktuálne? Prezrite si prehľadné tabuľky, kde všetky tieto informácie nájdete.

  Špeciálne stávky v Tipos

  Spoločenské stávky v Tipos Stávkové príležitosti
  Politika Prezidentské voľby USA 2024
  Politika Voľby prezidenta SR 2024
  Zábava Oscar 2024

  Ako vsádzať na spoločenské stávky – stratégie

  Spôsob a stratégia vsádzania na spoločenské stávky je v podstate rovnaká ako v prípade klasických športových stávok. To teda znamená, že ak máte s tipovaním už nejaké skúsenosti, nemal by vám tento typ stávok robiť žiadne problémy. Základom je dostatočná znalosť danej oblasti a, samozrejme, veľa trpezlivosti. Jednotlivé kroky, ktoré urobíte, by mali byť vždy dobre premyslené. Potom myslite aj na skutočnosť, že v spojitosti so spoločenskými stávkami môžete využiť tzv. Value betting, čiže vsádzanie na hodnotné stávky. Pri spoločenských stávkach ďalej dbajte aj na ďalšie detaily. Napríklad, pri počasí berte do úvahy globálne otepľovanie. Na druhej strane, pri politike pravidelne kontrolujte aktuálne spoločenské dianie a podobne.

  Spoločenské stávky na voľby do snemovne trhali rekordy

  Voľby do snemovne trhali počas minulého roka minimálne v Česku rekordy. Potvrdzuje to napríklad web e15.cz, podľa ktorého bol nárast objemu stávok o 85 % vyšší ako v roku 2017. Tipsport prijal stávky v hodnote 102 miliónov Kč, pričom Fortuna v hodnote 50 miliónov. To však nie je ani zďaleka všetko. Následne musíme spomenúť aj stávkovku Chance, ktorá prijala stávky v hodnote 26 miliónov Kč. Podobne boli na tom aj Slováci počas predčasných volieb minulý rok. Hráči vtedy stavili viac ako milión eur. V jednoduchosti povedané, spoločenské stávky sú jedny z najpopulárnejších v ponuke stávkových kancelárií. Dokonca, preferujú ich aj tí hráči, ktorí inak takmer vôbec netipujú. Niet sa však ani čomu čudovať. V porovnaní so športom sú pre mnohých veľmi zaujímavé a netradičné.