Niké aplikácia


Niké aplikácia vám dáva nové možnosti a to tipovať priamo z mobilu alebo tabletu, bez toho aby ste nemuseli chodiť na pobočku, alebo zapínať počítač. Niké aplikácia vás zaujme hlavne svojím dizajnom, ktorý je moderný, jednoduchý a prehľadný. Taktiež je veľmi originálny a to treba hneď v úvode vyzdvihnúť.

Niké mobilná aplikácia

Kde stiahnuť Niké aplikáciu

iOS

Android

Ak preferujete stávkovú kanceláriu Niké, rozhodne vyskúšajte aj aplikáciu. V nasledujúcom článku si priblížime inštaláciu aplikácie. Následne si ukážeme prvé kroky, kde čo nájdete, pre lepšiu orientáciu. Priblížime si funkcie, výhody a nevýhody aplikácie. V závere si aplikáciu zhodnotíme z nášho pohľadu.

Návod na inštaláciu Niké aplikácie do systému Android

Hneď na začiatok si treba povedať, že Niké aplikácia pre Android nie je dostupná v obchode Google Play. Je to z toho dôvodu, že spoločnosť Google nepodporuje tipovanie a hazard. Najlepšou možnosťou je preto stiahnuť si ju z oficiálnej stránky Niké. Stiahnutie a inštaláciu appky nájdete nižšie v článku.

 1. Na telefóne otvorte stránku nike.sk.
 2. Kliknite na “Menu” v pravom dolnom rohu.
 3. Rozkliknite “Aplikácia”.
 4. “Stiahnuť aplikáciu”.
 5. Po stiahnutí súboru je zapotreby povoliť inštaláciu “z neznámych zdrojov”. (tzn. je možné sťahovať zo zdrojov iných ako Google Play. Doporučujeme povoliť iba pre konkrétnu inštaláciu).
 6. Po inštalácii následne spustite
 7. Pre využívanie všetkcýh funkcií sa prihláste do svojho hráčskeho účtu, alebo sa zaregistrujte. Niké registrácia je jednoduchá a rýchla.

Návod na inštaláciu Niké aplikácie do systému iOS

 1. Na smartfóne otvorte stránku nike.sk.
 2. Na spodnej časti obrazovky kliknite na ikonku Apple.
 3. Presmeruje vás do obchodu App Store, odkiaľ následne aplikáciu nainštalujete.
 4. Po inštalácii spustite aplikáciu.
 5. Pre maximálne využitie sa prihláste do svojho účtu, alebo prejdite registráciou. Ak by ste s ňou mali problémy, môžete navštíviť Niké pobočky, ktoré sa nachádzajú po celom Slovensku.

Niké aplikácia a jej funkcie

Po prvotnom spustení aplikácie vás nečaká žiadny sprievodca, základné vysvetlenie aplikácie ani nič podobné, ako v Tipsport aplikácii. To hodnotíme ako veľké mínus, ako začiatočník budete mať čo robiť, aby ste sa zoznámili so všetkými funkciami v tejto aplikácii. Teraz si poďme ukázať úvodnú obrazovku a zopár funkcii, ktoré nám Niké aplikácia ponúka.

Funkcie

Vyššie na obrázku máte možnosť vidieť domovský stránku. V hornej lište si môžete prepínať medzi položkami Kurzy, Live a Virtuálne hry. Záleží od spodnej lišty aplikácie. Ak si vyberiete položku v spodnej lište napríklad “Niké ponuka”, tak sa vám zobrazí písmeno “n” v ľavom hornom rohu. Ak si vyberiete naopak položku “Moje” tak sa vám zobrazia v hornej lište iné záložky (ako môžete vidieť v druhom obrázku). V pravom hornom rohu nájdete funkciu vyhľadávania. Nasledovne v strednej časti obrazovky sa vám zobrazia promo akcie. A na spodnej lište aplikácie si prepínate medzi 5 hlavnými sekciami (Niké ponuka, Moje, Tikety, Svet Hier a Menu) V týchto sekciách môžete nájsť aj Niké free spiny a ďalšie vaše bonusy.

Menu

Na obrázku vyššie môžete vidieť “Menu”. Tu si môžete pozrieť aký Niké bonus Niké mobilná aplikácia momentálne ponúka, vkladať a vyberať z účtu. Taktiež môžete chatovať s ostatnými hráčmi, nastaviť si upozornenia (na začiatky zápasov, finálne výsledky atď.), prečítať zmluvné podmienky. V aplikácii môžete využiť aj obľúbenú funkciu sledovanie live prenosov a následné live stávky. Dostanete sa k nim pomerne jednoducho.

 1. Kliknite na záložku “Live” v hornej lište obrazovky.
 2. Vyberte si zápas ktorý chcete sledovať a kliknite na “LIVE” podľa obrázka nižšie.
Niké aplikácia live

Záverečné hodnotenie funkcií

Počas sledovania live prenosov sme nenarazili na žiadne nepríjemnosti typu zasekávania obrazu a pod., čo treba pocháliť. Vysiela takmer 20 000 živých prenosov ročne, takže je z čoho vyberať. Ďalšou funkciou, ktorú treba spomenúť je Šejker. Tá špecifická pre túto spoločnosť a inde ju nenájdete. Slúži hlavne na pobavenie tipujúceho a využijú ju najmä začiatočníci. Pomocou trasenia smartfónu vám nabehnú náhodné zápasy a vy si z nich môžete následne zostaviť tiket. Kameňom úrazu je však iná funkcia a to ak si chcete skontrolovať svoj tiket pomocou naskenovania. Je to zbytočne zdĺhavé na rozdiel od konkurenčných aplikácii ako napr. Tipsport a Fortuna. Musíte sa preklikať Niké ponukou, analýzami, športovým spravodajstvom až nakoniec. V aplikácii Fortuna vám nato všetko stačia dva kliky (otvoriť menu a Skenovať tiket).

Ako začať tipovať v Niké aplikácii

V nasledujúcej téme si ukážeme ako začať tipovať v Niké aplikácii to znamená ako si vytvoriť jednoduchý tiket. Aj v Niké aplikácii si ho vytvoríte pomerne rýchlo a jednoducho. Postup si pozrite nižšie v obrázku.

Ako začať tipovať v Niké aplikácii

 1. Na hlavnej stránke kliknite na položku “Kurzy” a následne si vyberte zápas na ktorý chcete tipnúť.
 2. Kliknite na kurz, ktorý chcete mať na tikete (modré okienko v obrázku vyššie).
 3. Otvorte si svoj tiket cez “oranžové okienko.
 4. Následne sa vám vybehne obdobný screen ako na obrázku č. 2.
 5. Stačí už len nastaviť vklad a uzotvoriť tiket.

Výhody a nevýhody Niké aplikácie

Výhody

 • plynulosť aplikácie
 • TV Niké (možnosť sledovať živé zápasy)
 • live stávky (možnosť tipovať aj na virtuálne športy)
 • kompletná kurzová ponuka
 • vklady a výbery
 • šejker (zatrasením mobilu vám naskočia náhodné zápasy)
 • prihlásenie pomocou Touch ID
 • prepínanie vzhľadu aplikácie (nočný, denný)
 • vyhľadávanie Nike pobočiek (musíte si povoliť zdieľanie vašej lokality)

Nevýhody

 • nedostupná na Android v obchode Google Play
 • možnosť inštalácie iba jedným spôsobom (nenájdete inštaláciu pomocou QR kódu)
 • neobsahuje tipérske fórum
 • neprehľadnosť
 • pri prvotnom spustení neobsahuje sprievodcu aplikáciou, ani vysvetlenie základných funkcii

Niké aplikácia celkové hodnotenie

Niké mobilná aplikácia sa radí medzi veľmi dobré aplikácie, avšak v porovnaní s aplikáciami od Tipsportu a Fortuny zaostáva. Napríklad ponúka iba jednu možnosť stiahnutia aplikácie. Nemôžete tak využiť spôsob skenovania QR kódu alebo zaslania odkazu SMS správou na váš telefón. Je zapotreby stiahnuť ju na vašom Android mobilnom zariadení cez oficiálnu stránku nike.sk.

Aby sme iba nekritizovali, sťahovanie a inštalácia v našom prípade prebehli bez problémov. Aplikácia od vás nepýta poverenia k dátam, čo hodnotíme kladne. Po prvotnom spustení sme narazili na ďalší problém už trochu väčšieho charakteru. Nebolo nám nič vysvetlené. V aplikácii si musíte poradiť sami. Neboli vysvetlené ani základné funkcie appky a celkovo na nás pôsobí neprehľadne. Opäť nám nedá nespomenúť aplikácie od Tipsportu a Fortuny, ktoré sú v tomto smere značne v popredí. Na druhej strane medzi plusy zaraďujeme dizajn a celkový chod aplikácie. Pri testovaní sme sa nestretli pri zamŕzaní alebo padaní.Ak sa ešte len rozhoduje, kde si vytvoriť hráčske konto a aplikácia je pre vás alpha omega, tak by sme skôr odporučili spoločnosti Tipsport, Doxxbet alebo Fortunu. Niké aplikáciu podobne ako konkurenčné appky nenainštalujete do systémov Windows Phone a BlackBerry. V prípade ak využívate jeden z nich môžete využívať mobilný web. Výhodou tohto webu je, že funguje aj pri slabom internetovom pripojení.

Hodnotenie
3/5