Tyson Fury vs Francis Ngannou: Box – Rumble in Riyadh 2023


Už túto sobotu 28. októbra 2023 sa v boxerskom ringu v Rijáde v Saudskej Arábii stretnú dve ozajstné legendy. Tyson Fury vs Francis Ngannou. Legendárny šampión v ťažkej váhe organizácie WBC vs bývalá UFC hviezda najväčšieho kalibru a legenda celého MMA. Prečítajte si analýzu a dozviete sa všetky potrebné informácie o zápase. To znamená program s fight card celého podujatia, či kde sa dá zápas Fury vs Ngannou sledovať live. Ale aj to, aké sú kurzy a tip na výsledok. Nebudú však chýbať ani zaujímavosti a štatistiky z tábora oboch bojovníkov.

Najlepšie bonusy k zápasu

20€ + 4.000€
Získaj bonus

25 free spinov + 3€ + 7.000€
Získaj bonus
2×30€ + 30 free spinov
Získaj bonus

18+ Ministerstvo financií varuje: Účasťou na hazardných hrách môže vzniknúť závislosť.


Tyson Fury vs Francis Ngannou: Box - Rumble in Riyadh 2023

  • Tyson Fury je aktuálny šampión v ťažkej váhe, s doterajšou bilanciou 33-0.
  • Pre MMA bojovníka Francisa Ngannoua to bude prvý zápas v profi boxerskom ringu.
  • Obrovským favoritom súboja je Tyson Fury. Na jeho víťazstvo je Tipsporte vypísaný kurz len 1.11.
Náš tip Live stream TV Tipsport Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Počet začatých kôl viac ako 4,5 Spustit Tipsport TV livestream 1.65 1.68
  • Zápas: Tyson Fury vs Francis Ngannou
  • Súťaž: „Rumble in Riyadh“ – Rijád, Saudská Arábia
  • Čas zápasu: 28. 10. 2023, 18:00
  • Kde sledovať: DAZN PPV

Kde sledovať Tyson Fury vs Francis Ngannou live stream?

Kedy a kde sledovať zápas Fury vs Ngannou live stream? Výnimočný zážitok naživo si môžete dopriať prostredníctvom známej PPV platformy DAZN. Pre tento zápas je to za 9.99€. Živý prenos ešte ponúka ESPN+ PPV a TNT Sport Box Office. TV Tipsport tento zápas v ponuke teda nemá. Na druhú stranu, live stávky v Tipsporte počas zápasu Ngannou Francis – Fury Tyson chýbať nebudú. Tisíce živých prenosov, možnosť staviť na tento zápas a vstupné bonusy môžete využiť aj vy. Stačí pritom použiť náš Tipsport akčný kód na aktiváciu bonusov.

Zápas Datum a čas Kde sledovať
Fury vs Ngannou 28. 10. od 18:00 DAZN PPV

Program Tyson Fury vs Francis Ngannou

Hlavný zápas boxerského podujatia v Rijáde je jasný. Vyvrcholením večera bude duel Tyson Fury vs Francis Ngannou, ktorý by sa mal reálne začínať niekedy medzi 21:00 až 22:00 nášho času. Divákov samozrejme ešte predtým ako obvykle čaká množstvo predzápasov. Toto je Box Fight card „Rumble in Riyadh“ 28. októbra 2023 so začiatkom o 18:00.

Zápas Kategória Tipsport kurzy Doxxbet kurzy Kde sledovať
Tyson Fury vs Francis Ngannou Heavyweight 1.11 vs 7.23 1.08 vs 6.00 Začať sledovať
Fabio Wardley vs David Adeleye Heavyweight 1.35 vs 3.45 1.30 vs 3.15 Začať sledovať
Joseph Parker vs Simon Kean Heavyweight 1.13 vs 6.59 1.08 vs 6.20 Začať sledovať
Arslanbek Makhmudov vs Junior Anthony Wright Heavyweight 1.03 vs 14.40 1.02 vs 9.20 Začať sledovať
Moses Itauma vs Istvan Bernath Heavyweight 1.03 vs 14.40 1.02 vs 8.80 Začať sledovať
Carlos Takam vs Martin Bakole Heavyweight 6.27 vs 1.14 5.30 vs 1.11 Začať sledovať

Tyson Fury

Tyson Fury je legenda boxu. Cigánsky Kráľ „The Gypsy King“ je aktuálnym šampiónom ťažkej váhy organizácie WBC. 35 ročný Brit stojí v profi ringu už od roku 2008 a doteraz sa mu podarilo zvíťaziť vo všetkých zápasoch, v ktorých nastúpil. So skvelou bilanciou 33-0. Až na jednu výnimku. Tou je remíza s Deontayom Wilderom. Toho mimochodom potom aj tak ešte 2x porazil. Fury dokonca už stihol aj ukončiť svoju kariéru (2016), aby sa následne s veľkou pompou v marci 2017 vrátil späť. Jeho život a kariéru inak sprevádza množstvo škandálov. Známe sú jeho šokujúce výroky o súperoch, problémy s drogami či užívanie steroidov. Jedným z najpamätnejších zápasov Furyho kariéry je zápas s Vitalijom Kličkom, dovtedy takisto nezdolaným šampiónom ťažkej váhy. Pozrite si ho na priloženom videu z YouTube:

Francis Ngannou

Francis Ngannou, alias „The Predator“, je jeden z najobľúbenejších zápasníkov MMA. V organizácii UFC bol dlhú dobu neohrozeným šampiónom. Avšak po tom, čo sa nedohodli na novej zmluve, mu bol titul odobratý. Teraz je 37 ročný Ngannou súčasťou organizácie PFL (Professional fighting league). Zatiaľ však v nej nenastúpil na jediný zápas. A jeho celková bilancia v MMA ringu? 17 výhier a 3 prehry.

Rodák z Kamerunu má inak za sebou neuveriteľný životný príbeh. Už ako 10 ročný začal pracovať v pieskovom lome. Ako 26 ročný sa dostal do Francúzska a za nelegálny vstup pobudol nejaký čas vo väzení. Určitú dobu potom žil na ulici ako bezdomovec, až sa ho nakoniec ujal tréner Fernand Lopez. Teraz si sníva ďalší svoj sen – o úspešnom vstupe do profesionálneho boxu. Na čo ho mal pripraviť sám Mike Tyson. Ako Francis boxuje? Toto je video sparring boxu s ďalším kamerunským rodákom a profi boxerom Carlosom Takamom. Všimnite si: Mike Tyson je v pozadí a vo veľmi dobrej nálade.

Tyson Fury vs Francis Ngannou – porovnanie boxerov

Štatistiky a informácie Tyson Fury Francis Ngannou
Bilancia v profi boxe 33-0 0-0
Bilancia v UFC MMA 0-0 17-3
Knokauty 24 17
Vek 35 rokov 37 rokov
Výška a dosah 206 cm / 216 cm 193 cm / 211 cm
Váha 121 kg 114 kg
Štýl boxu ortodoxný ortodoxný

Tyson Fury chcel titulový zápas

Tyson Fury chcel tento rok titulový zápas v ťažkej váhe. No Oleksandr Usyk, Anthony Joshua či Andy Ruiz mu dali „košom“. Asi sa báli jeho aury neporaziteľnosti. Dlhé paže Furyho a ich extrémny dosah, váha (120 kg +/-), či odolnosť pri úderoch súpera, budia ozajstný rešpekt. Do cesty sa mu totiž postaví skvelý MMA bojovník Francis Ngannou, ktorý sa ho určite nebojí. Pre Cigánskeho Kráľa to bude výzva, pred ktorou ešte v profi boxerskom ringu nestál. Iný výsledok zápasu ako Furyho výhra by bol však naozaj veľkou športovou senzáciou.

Tyson Fury chcel titulový zápas

Zdroj: DAZN

Francis Ngannou je silný a veľa toho vydrží

Francis Ngannou je podľa viacerých fanúšikov a odborníkov asi jediným bojovníkom MMA, ktorý by sa s Furym mohol merať. V boxerskom ringu. Aj v rámci svojich súbojov v klietke preferoval súboje v postoji. K tomu treba prirátať ešte jeho extrémnu výdrž a silu. Veľké šance sa mu však nedávajú. Ale pravdou tiež je, že Ngannou v súboji ešte nebol nikdy ukončený pred limitom. V tomto prípade sa však 5 kôl a viac bude považovať za úspech. Len dodám, že boxovať by sa malo na 10 kôl, klasicky po 3 minúty.

Francis Ngannou je silný a veľa toho vydrží

Zdroj: DAZN

Tyson Fury vs Francis Ngannou kurzy

Podľa bookmakerov stávkových spoločností je takmer nereálne, aby bol Fury v tomto zápase porazený. Tyson Fury vs Francis Ngannou kurzy hovoria jasnou rečou. Len 1.11 v Tipsporte a 1.08 v Doxxbete na víťazstvo Tysona Furyho tak nebude pre stávkujúcich veľmi lákavá príležitosť. To ale neplatí v prípade jeho prehry. Na Ngannoua je totiž vypísaný kurz v Tipsporte až na 7.23. Okrem výsledku zápasu si môžete staviť aj na počet kôl v zápase. Napríklad na viac ako 4,5 kola v kurze 1.65. Alebo aj na jeho ukončenie. To, že Tyson Fury vyhrá KO, TKO, či diskvalifikáciou, je ohodnotené kurzom 1.20 v Tipsporte.

Tip redakce: Vyhrá Tyson Fury a uvidíme viac ako 4 kolá

Tyson Fury je v zápase jednoznačným favoritom a my súhlasíme. Jeden z najlepších boxerov na svete v Rijáde s veľmi veľkou pravdepodobnosťou vyhrá. Opak by bol veľkou športovou senzáciou. Pre oboch je to zápas po dlhšom čase a na začiatok sa môžu len „oťukávať“. Obaja sú mohutní borci s takmer rovnakým dosahom paží. Fury je technicky o niekoľko levelov vyššie, s pohybom by zase na tom mohol byť o kúsok lepšie Ngannou. Ku kondičke povieme len toľko, že na Furym veľmi nevidieť dlhodobú prípravu na tento zápas, i keď avizoval 12 týždňov. Predpokladáme, že Fury si Ngannoua bude od začiatku držať pekne od tela a čakať na svoju príležitosť. No a tá podľa nás príde po odboxovaných 4 kolách.

Náš tip Live stream TV Tipsport Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Počet začatých kôl viac ako 4,5 Spustit Tipsport TV livestream 1.65 1.68

Zdroje článku: wikipedie, tipsport, fortuna