Tipy na futbal


U nás sa dočítate všetky potrebné informácie na tému tipy na futbal zadarmo. Či práve so stávkovaním začínate alebo vás zaujíma samotné tipovanie na futbal a detailnejší rozbor jednotlivých druhov stávok, ste na správnom mieste. Pre našich čitateľov sme pripravili podrobný prehľad a druhy stávok týkajúcich sa tématiky tipy na futbal. Čo sa viac oplatí, tipovať na konečný výsledok alebo alternatívne stávky? Aké varianty stávok sú tipérom k dizpozícii? Pokračujte v čítaní a nepochybne sa dozviete to, čo potrebujete.

Najlepšie bonusy na futbal

20€ + 4.000€
Získaj bonus

25 free spinov + 3€ + 7.000€
Získaj bonus
2×30€ + 30 free spinov
Získaj bonus

18+ Ministerstvo financií varuje: Účasťou na hazardných hrách môže vzniknúť závislosť.


Tipy na futbal

Vyberte si Typ stávky, ktorú preferujete:

 • Stávkovanie na konečný výsledok zápasu
 • Stávkovanie na počet gólov v zápase
 • Polčasové stávky
 • Kurz dvojitá šanca
 • Kombinované tipovanie
 • Handicapy
 • Ostatné stávky na futbal
 • Hodnota tipov na futbal
 • Ako vypočítať stávky na hodnotu vo futbale
 • Koľko treba vložiť
 • Stratégie futbalových stávok
 • Často kladené otázky
 • Stávkovanie na konečný výsledok zápasu

  Najpreferovanejšou možnosťou pre tipérov je stávkovanie na konečný výsledok zápasu. Je to klasický tip v podobe 1/0/2 (výhra 1. tímu/remíza/výhra 2. tímu), prípadne 10/12/02 (neprehra 1. tímu/nebude remíza/neprehra 2. tímu). V niektorých stávkových kanceláriách nájdeme namiesto výsledku “0” výsledok “X”. Obe možnosti znamenajú tip na remízu.

  Tipy na futbal - Stávkovanie na konečný výsledok zápasu

  Práve tieto variaty stávok sa vyskytujú v kurzovej ponuke hneď na vrchu vybraného zápasu. Aj to je dôvodom, prečo sú tieto stávky na futbal najviac preferované. Okrem toho tieto stávky odporúčame voliť pre začiatočníkov v tipovaní. Stávkovanie na konečný výsledok volia aj fanúšikovia futbalu, ktorý tipujú výhru svojho obľúbeného tímu. Treba si však uvedomiť, že stávky na konečný výsledok zahŕňajú iba výsledok v hracej dobe 90 minút. Ak teda zápas neskončí po 90 minútach a smeruje do predĺženia, táto stávka vám bude vyhodnotená podľa výsledku zápasu v základnej hracej dobe.

  Za týmito “hlavnými stávkami” nasledujú ďalšie – alternatívne stávky ako napríklad počet gólov v zápase, handicap a iné. Pri niektorých futbalových zápasoch dokonca nájdeme iba možnosť na tipnutie konečného výsledku. To však hrozí iba pri menších, menej známych futbalových ligách, či niektorých priateľských zápasoch.

  Stávkovanie na počet gólov v zápase

  Druhou najčastejšou tipérskou možnosťou je stávkovanie na počet gólov v zápase. Tipéri radi využívajú tento variant najmä ak zápas nemá jasného favorita. Tipovať je možné na to, že nepadne žiaden gól, ale aj naopak – aspoň 1 gól, aspoň 2 góly a niekedy aj na dvojciferný počet, čo je však vo futbale veľmi zriedkavé.

  Stávky počet gólov nájdete obvykle pod hlavnou stávkou, ktorou je konečný výsledok zápasu. Možnosti stávok na góly sú označované “+”, teda “viac ako” alebo “-”, respektíve “menej ako”. To znamená napríklad počet gólov 0.5 a vy zvolíte “+/viac ako”, vyhrávate, ak padne v zápase aspoň 1 alebo viac gólov. Ak pri stávke 0.5 zvolíte “-/menej ako”, teda mínus 0.5 góla, vyhrávate, ak nepadne v zápase ani jeden gól.

  Tipy na futbal - Stávkovanie na počet gólov v zápase

  Ako sa označujú stavky na počet gólov

  Iné futbalové stávky na počet gólov môžu byť označené ako celé čísla (1.0, 2.0, 3.0, atď). Ak tipujete napríklad na výsledok “viac ako 2.0 gólu”, pri 1 góle prehrávate, pri dvoch góloch sa vám udalosť vyhodnotí s kurzom 1.00 a pri 3 a viac gólov vyhrávate.

  Ďalším variantom stávkovania na počet gólov v zápase sú čísla ako 1.25, 1.75, 2.25, 2.75, atď. Tieto stávky sú známe aj ako ázijský handicap na góly. Uveďme si príklad. Pri možnosti napr. počet gólov “menej ako 2.75” môžete s výhrou počítať aj v prípade 0-2 gólov, ale aj 3 gólov. Nie vždy však s plnou výhrou.

  Príklad

  Ak napríklad uzavriete stávku za 10 €, váš vklad sa rozmení na 5 € na “menej ako 2.5 gólu” a 5 € na “menej ako 3.0 gólu”. Ak v zápase padnú 0-2 góly, obe rozdelenia stávok vyhrávajú. V prípade 3 gólov sa vám vráti polovica vkladu (prehra pri možnosti “menej ako 2.5 gólu” a vrátenie vkladu pri “menej ako 3.0 gólu”), teda 5 €. Ak v zápase padnú aspoň 4 góly, prehrávate celý vklad. Ázijskými handicapmi sú známe zahraničné stávkové kancelárie, ale na Slovensku odporúčame jednoznačne spoločnosť Tipsport.

  Polčasové stávky

  Polčasové stávky sú u tipérov veľmi obľúbené. Umožňujú tipovanie na 1. polčas zápasu, 2. polčas, kombináciu polčasov, či kombináciu 1. polčasu a konečného výsledku. Existujú futbalové ligy, v ktorých sa hrá otvorený futbal a v zápasoch padá viac gólov, no aj naopak, kde ich padá veľmi málo. Tímy v niektorých futbalových ligách majú pomalší rozbeh a častokrát sa 1. polčas končí výsledkom 0:0. No a práve na remízu v prvom polčase stávkuje mnoho tipérov.

  Tipy na futbal - Polčasové stávky

  Kombinácia 1. polčasu a konečného výsledku je taktiež veľmi populárny variant. Kurzy sú vyššie, než pri stávkach iba na polčasy, či konečné výsledky. Čo viac, kombinácie v tomto variante vo forme 1/2 alebo 2/1 (1. polčas výhra/konečný výsledok prehra alebo naopak) si zvyčajne držia kurzy v dvojciferných hodnotách.

  Tipy na futbal - Polčasové stávky a výsledok

  Kurz dvojitá šanca

  Témou “kurz dvojitá šanca” nadväzujeme na polčasové stávky. Tipérmi obľúbená možnosť dáva tiketu kvázi dve šance na výhru. Ak nebude využitá prvá šanca, nasleduje na rad druhá. Ide o tip na výsledok 1. polčasu alebo tip na konečný výsledok.

  Príklad

  Vezmime si príklad. Zápas Chelsea – Liverpool. Veríte domácim, no nie na 100%. Zvolíte namiesto tipu na konečný výsledok dvojitú šancu na Chelsea. Ak teda Chelsea vyhrá 1. Polčas a zápas nevyhrá, váš tip je úspešný. Rovnako to je aj v prípade, ak Chelsea nevyhrá 1. polčas, no dotiahne do víťazného konca celý zápas. Táto stávka môže byť niekedy pomenovaná aj ako “1. polčas alebo konečný výsledok”.

  Kurz dvojitá šanca

  Kombinované tipovanie

  Ak chcete získať jedným úspešným tiketom vysokú výhru, jednoznačne zvoľte kombinované tipovanie. Je to prostá kombinácia jednotlivých zápasov. Môžete si nakombinovať rôzne tipy na futbal, hokej, basketbal, či akékoľvek iné športy, respektíve zápasy. Na tiket ich môžete dať naraz desiatky, až stovky, v závislosti od kurzu a toho, akú maximálnu výhru stávková kancelária ponúka. Sú to takzvané AKU stávky.

  Kombinované tipovanie

  Podobne si môžete nakombinovať aj tzv. KOMBI tiket. Vyberiete si niekoľko zápasov a rozdelíte ich do skupín podľa písmen abecedy. V závislosti od počtu skupín si zvolíte kombinácie a ak vám napríklad nevyjde zápas v skupine a tým pádom aj skupina, nemusíte zúfať. Stále máte k dizpozícii ostatné skupiny a možnú výhru.

  Príklad

  Zvolíte si na tiket 6 zápasov. Rozdelíte ich do troch skupín – každá po 2 zápasy. Zvolíte kombináciu dvoch skupín – AB, AC, BC. Máte dokopy tri možnosti na výhru. Ak vám odíde jeden zápas napríklad v skupine A, stále váš tiket žije a môžete získať časť výhry, ktorú ponúka kombinácia BC.

  Kombinované tipovanie 2

  Handicapy

  Handicapy – pre mnohých španielska dedina, no pritom je to veľmi jednoduché. Začnime príkladom, nebudeme si to predsa komplikovať. Pri zostavovaní tiketu si môžete vyberať z desiatok stávok týkajúcich sa témy tipy na futbal. Handicap stávkovanie je jednou z tých najobľúbenejších.

  V zápase Chelsea – Peterburg je kurz na výhru domácich približne 1,20 a predpokladá sa , že doma vyhrajú o niekoľko gólov. Ak veríme Chelsea a myslíme si, že zvíťazia o pár gólov, zvolíme si handicapovú stávku na výhru domácich. Handicap je tzv. virtuálny náskok/gólový deficit jedného z tímov.

  Príklad

  Ak zvolíme stávku na výhru Chelsea s handicapom -3.5 góla, domáci tak musia vyhrať aspoň o 4 góly. Naopak – ak zvolíme výhru Peterburgu s handicapovou stávkou +3.5 góla (respektíve náskokom), aby nám tip vyšiel, Chelsea môže vyhrať maximálne o 3 góly. Ak by Chelsea skórovala 3x a Peterburg ani raz, teoretický výsledok by bol pri tomto tipe Chelsea 3 – 3,5 Peterburg.

  Handicapy tipy na futbal

  Ostatné stávky na futbal

  Okrem tých najhlavnejších premostíme aj na ostatné stávky na futbal. V závislosti od stávkovej kancelárie si ich môžeme pokojne vyberať pomerne dlhú dobu. Bookmakeri jednotlivých spoločností vypisujú tipy na futbal tak, aby si mali tipéri z čoho vyberať. V tých najzaujímavejších zápasoch máte niekedy stovky možnosti tipov.

  Doposiaľ sme nespomenuli eštelen pred pár rokmi pridanú novinku – zápas bez remízy. Neskutočne populárna stávka. V krátkosti – túto stávku zvoľte, ak sa obávate remízy. Kurz na zápas bez remízy je vždy lepší, než dvojtip 10/02. Ak zvolíte túto stávku, ktorá disponuje možnosťami 1 alebo 2 (bez 0, resp. bez možnosti remízy) a v zápase nastane remíza, váš tiket je stále nažive. Zápas sa vám len jednoducho vynuluje, respektíve vyhodnotí s kurzom 1.00.

  Medzi ďalšie obľúbené tipy na futbal patrí presný výsledok zápasu. Jednoducho si môžete staviť na presný výsledok vášho zápasu, pričom kurzy na túto stávku sa vždy pohybujú vo vyšších hodnotách (obvykle od 5.00 a viac). Tipovať sa mnohokrát dá aj na menej reálne výsledky, ako napr. 7:0 a podobne.

  Za zmienku ešte stoja futbalové stávky na strelca v zápase. Zvolíte si vášho strelca, pričom kurzy taktiež stoja za to. Ak má niektorý hráč perfektnú formu, je pomerne pravdepodobné, že gól strelí aj v ďalšom zápase. Tipovať môžete nie len na útočníkov, ale aj na záložníkov, či obráncov. Čím slabší strelec, tým vyšší kurz. Pri zostavení tiketu však nemusíte tipovať iba na to, či hráč dá gól. Ide to aj naopak – či hráč gól nedá. Medzi ďalšie varianty patrí stávka v podobe, či dá hráč aspoň 2 góly, aspoň 3 góly a podobne.

  20 € za registráciu v Tipsporte

  Hodnota tipov na futbal

  Ak stávkujete len pre zábavu, nemusíte sa ničím ako je hodnota tipov na futbal vôbec zaoberať. Ak však chcete byť na tipovaní ziskoví, hodnota tipov je dôležitá. Položte si otázku, oplatí sa tipovať na kurzy v hodnote 1.05 alebo 1.10? 1.20? Poviete si, že favorit zápasu bez problémov vyhrá, no nie vždy to tak je. Ak by tieto tipy vychádzali vždy podľa predstáv, zbohatol by ktokoľvek.

  Nikto nevie predpovedať budúcnosť. Môže sa stať, že základné piliere kádru zrania alebo kľučoví hráči dostanú červenú kartu. V hre hrá mnoho aj psychika hráčov a ich mentálne rozpoloženie. Dôležité je mať pri stávkovaní svoj systém. Ak si nie ste istí, kto vami vybraný zápas vyhrá, skúste zvoliť alternatívne stávky. Počet gólov, počet rohov, strelca zápasu, dvojitú šancu. Možností máte mnoho.

  Porovnajte jednotlivé kurzy, ak chcete mať väčšiu šancu na výhru, voľte menej zápasov a odsledujte si, či pre vás má daný tip hodnotu. Či vôbec má zmysel na tiket “tento” zápas pridávať. Nejednému tipérovi sa stalo, že mu odišiel na tikete jediný zápas s kurzom 1.01 a podobne. Prečítajte si vyššie spísane tipy na futbal zadarmo. Veríme, že vám to niečo prinesie.

  Ako vypočítať stávky na hodnotu vo futbale

  Ako vypočítať stávky na hodnotu vo futbale? Niektorí analytici radia, aby sme na to šli matematicky. Vezmime si zápas Besiktas vs. Dortmund. Na domácich je kurz 5,59, čo je šanca na ich výhru približne 20%. Prejdime na výpočet hodnoty:

  • Hodnota = kurz x odhadovaná pravdepodobnosť – 1
  • Kurz 5,59, pravdepodobnosť približne 20%, dosadíme do vzorca
  • Hodnota = 5,59 x 0,20 – 1
  • Hodnota = 0,118

  Ak by sme sa mali riadiť týmto vzorcom, každá hodnota, ktorá je vyššia ako 0, má zmysel a po subjektívnom uvážení sa ju v teórii oplatí na tiket pridať. My s tým však úplne nesúhlasíme. Vo futbale sú výsledkové prekvapenia na dennom poriadku. Je však len na nás, ktorý zápas pre nás subjektívnu hodnotu má, a ktorý na tiket pridáme. Ak chcete byť úspešným tipérom, netreba sa riadiť iba hodnotami a kurzami, ktoré sú stanovené bookmakermi. Odporúčame rozšíriť si svoje futbalové znalosti a schopnosti. Sledovať formu jednotlivých tímov, hráčov, ich psychiku, prípadné zranenia a či manšafty reálne potrebujú v danom zápase vyhrať. Všetko to postupom času zlepší vašu schopnosť rozpoznať hodnotu futbalových stávok.

  Koľko treba vložiť

  Ak chcete tipy na futbal využiť na zisk, máme pre vás zopár rád. Stávkové kancelárie všeobecne prezentujú tipovanie ako zábavnú činnosť. Nás však zaujíma, ako na stávkovaní niečo zarobiť. Či už patríte do tejto skupiny alebo do skupiny, ktorá tipuje pre zábavu, odporúčame vám držať sa istých pravidiel.

  • stávkujte len za to, čo si môžete dovoliť prehrať
  • nikdy sa nesnažte dobehnúť straty, ktoré vám boli spôsobené stávkovaním
  • pokúste sa tipovať vždy za približne rovnakú sumu
  • nezvyšujte sumy, za ktoré tipujete, či už ste v strate alebo v pluse
  • nájdite si svoj stávkový systém a toho sa držte

  Stratégie futbalových stávok

  Existujú univerzálne stratégie futbalových stávok? Nie, neexistujú. Ak vám to niekto tvrdí, pravda to nie je. V krátkosti, ak s tipovaním eštelen začínate, stávkujte len za takú sumu, ktorú si môžete dovoliť obetovať. Z času na čas môžete mať šťastie, no aj tí najlepší tipéri sa na svoje miesto museli vypracovať. A to skúsenosťami.

  Ak to s tipovaním myslíte vážne, buďte trpezlivý a zbytočne nenavyšujte sumy, ktoré do hry vkladáte. Študujte jednotlivé futbalové ligy, tímy, či hráčov. Človek často podľahne svojim emóciám a je schopný vložiť do hry viac a veľkým odhodlaním. Držte sa svojej stratégie, ktorú ste si zo začiatku stanovili a neupustite od nej. Predstavme si zopár pravidiel, ktoré vám k tomu môžu pomôcť.

  Pravidla k tipovaní na futbal

  • Tipy s hodnotou – sú to tipy na futbal, ktoré pre vás majú hodnotu. Neuzatvárajte tiket bezhlavo so zápasmi len kvôli nízkym kurzom alebo preto, že vybrané tímy favorizujete. Oplatí sa vám pridať na zápas vybraný zápas s kurzom 1.10?
  • Zapisujte si svoje futbalové tipy – na papier, do mobilu, či do notebooku. Uschovajte si svoje minulé stávky, aby ste si ich v budúcnosti vedeli analyzovať a stali ste sa tak lepším a skúsenejším tipérom. Učte sa zo svojich chýb, nepodarených zápasov a zdokonaľujte sa.
  • Kľúčom k úspechu je príprava – ako sme už spomenuli, študujte jednotlivé tímy, súpisky hráčov, zranenia, psychiku, či ich fyzickú kondíciu. Čím viac sa budete o futbal zaujímať, tým jednoduchšie pre vás bude samotné tipovanie. Čítajte rôzne športové správy, články, analýzy a podobne. Inšpirujte sa od najlepších.
  • Tipujte na to, v čom ste v obraze – je to jednoduché, nebudete predsa tipovať na japonskú ligu, ak ju absolútne nesledujete a nepoznáte jej tímy, či hráčov. Odporúčame zvoliť na tiket zápasy práve takej futbalovej ligy, ktorú pravidelne sledujete a analyzujete.
  • Nepreháňajte to – Tipujte s rozumom a bez prehnaných emócií. Povedzte si, koľko času chcete tipovaniu venovať. Pomerne jednoducho sa môže stať, že tomu prepadnete. Zvoľte si na tipovanie budget, koľko peňazí vložíte a toho sa pevne držte. Určiť si pravidlá pri tipovaní je jedna z najdôležitejších vecí.
  • Majte účty vo viacerých stávkových kanceláriách – rôzne stávkové spoločnosti majú rozličnú kurzovú ponuku, rôzne alternatívne stávky pri tipoch na futbal a líšia sa aj ich kurzy. Najmä ak tipujete za viac peňazí, odporúčame porovnávať jednotlivé kurzy pri tipoch na zápas. Stávkové kancelárie ponúkajú svojim klientom mnohokrát aj rôzne bonusy, či akcie a aj to je dôvod, prečo odporúčame sledovať viaceré spoločnosti naraz.

  Často kladené otázky

  Ako začať tipovať na futbal?

  Začnite tým, že si vytvoríte účet v stávkovej kancelárii, ktorú si vyberiete. Následne sledujte futbalové ligy, tímy a jednotlivých hráčov. Správny tipér by mal pozorovať jednotlivé kurzy, rôzne tipy na futbal zadarmo a riadiť sa svojou stratégiou, ktorú si pri pravidelnom stávkovaní stanoví.

  Je možné si tipovaním na futbal zarobiť?

  Začneme tým, že to možné určite je. Treba si však pripraviť stratégiu, ktorej sa odporúčame držať. Ak budete bezhlavo tipovať na rôzne zápasy, z času na čas niečo vyhráte, no v dlhodobejšom horizonte pravdepodobne budete v strate. Čítajte rôzne rady skúsených tipérov, analýzy, možnosti tipovania. Kvantum informácií na túto tému sme pre vás pripravili aj v tomto článku vyššie.

  Ako si určiť stratégiu tipovania?

  Stratégiu si môžete zvoliť pokojne sami. Nie je to nič zložité. Rôzne rady a tipy, ako na to, sme spísali o pár odstavcov vyššie. Neodporúčame voliť zápasy bez hlavo, riadiť sa iba kurzami, či bez premýšľania zvyšovať vklady na tiket/zápas. Skúsenosťami si však nájdete svoju vlastnú stratégiu, ktorú budete časom zdokonaľovať.

  Aké tipy na futbal vybrať na tiket?

  Univerzálna odpoveď na túto otázku neexistuje. Je to vždy na tipérovi. Niekto tipuje rád na konečný výsledok zápasu, iný zas na počet gólov. V dnešnej dobe sa dá tipovať takmer na každý futbalový zápas na svete a okrem hlavných stávok nájdete v kurzovej ponuke aj stovky alternatívnych stávok. Ak sa vám teda nepozdáva hlavný tip na víťaza, prelistujte ponuku a zvoľte alternatívu.

  Kde nájdem tipy na futbal zadarmo?

  V dnešnej dobe mnoho tipérov ponúka svoje tipy zadarmo, či za peniaze. Odporúčame si dávať veľký pozor a neveriť každému, kto tieto tipy ponúka. Zvoľte si radšej vlastnú stratégiu stávkovania. Študujte, sledujte zápasy a formu vami vybraných tímov.