Kto vyhrá MS v hokeji 2023


Hlavná hokejová udalosť roka nám štartuje čo nevidieť a fanúšikovia sa už teraz predbiehajú v predpovediach, kto vyhrá MS v hokeji 2023. Všetci hokejoví nadšenci sú v plnom očakávaní, pretože 86. ročník hokejových MS prebehne už od 12. mája do 28. mája 2023. Turnaj spoločne organizuje Fínsko a Lotyšsko a odohrávať sa bude v Tampere a Rige. V článku si predstavíme jednotlivých účastníkov turnaja, vyberieme hlavných favoritov na zisk titulu a dozviete sa aj, aké šance na triumf má Slovenská republika. Okrem toho sme pripravili predpoveď, kto vyhrá MS v hokeji a zároveň, kto sa môže v turnaji postarať o prekvapenie. Dočítate sa aj o predchádzajúcich víťazoch.

Kto vyhrá MS v hokeji

  • Titul z minulého roku obhajuje domáce Fínsko.
  • Najväčší favorit je podľa stávkových kancelárií opäť Kanada.
  • Slovensko postúpilo do play off na posledných dvoch MS v hokeji.

Kto vyhrá MS v hokeji podľa stávkových kancelárií

Kto vyhrá MS v hokeji podľa stávkových kancelárií napovedajú najmä MS v hokeji kurzy. Najnižšie kurzy a najväčšie šance dávajú stávkové kancelárie na Kanadu a Fínsko. Vychádzajú pri tom najmä z posledných šampionátov. Kanada a Fínsko sa spolu stretli vo finále už trikrát za sebou. V roku 2019 a 2022 získalo titul Fínsko. Kanada pridala do svojej bohatej zbierky úspechov titul v roku 2021. V roku 2020 sa šampionát nekonal pre Covid. K tomu sa pridáva herná stránka. Kanada každoročne vyprodukuje obrovské množstvo talentovaných hráčov a jej výbery sú plné hviezd NHL. Svojich súperov obvykle prevalcuje ofenzívnou nátlakovou hrou. Fínsko postavilo úspechy na poctivom dodržiavaní taktického plánu s takmer neprekonateľnou defenzívou.

TímKurz TipsportKurz Fortuna
Kanada3.503.30
Fínsko3.503.60
Švédsko5.205.50
Česko6.507.00
USA9.008.00
Švajčiarsko14.0014.00
Slovensko27.0025.00

✓ Kurzy sú orientačné, môžu sa mierne líšiť.

MS v hokeji favoriti

Favoriti MS v hokeji sú prakticky každý rok tí istí. Nie je to tak dávno, čo sa medzi favoritov radilo aj Slovensko. To si však miesto medzi najlepšími musí opäť postupne vydobiť. Veľa ukážu aj samotné nominácie a to, koľko hráčov z NHL príde reprezentovať jednotlivé krajiny. Bookmakeri favorizujú najmä Kanadu, Švédsko, Fínsko, Česko či USA. Kurz na Česko sa pohybuje okolo hodnoty 6.50 a na Slovensko až okolo 25.00. No je to šport a prekvapiť tak môže ktokoľvek. Slovensko síce nepatrí medzi kandidátov na titul, ale patrí medzi favoritov na postup MS v hokeji 2023 skupiny B. Z vyššie menovaných tímov narazí v základnej skupine na Kanadu a Česko.

MS v hokeji favoriti

Hlavný favorit – Kanada

Hlavný favorit je bezpochyby Kanada. Javorové listy majú mužstvo tradične nabité zvučnými menami hokejistov z NHL. Aj keď sa káder z roka na rok výrazne mení podľa toho, ktorí hráči nepostúpili do play off v NHL, každý rok Kanada herne dominuje. Z posledných siedmych šampionátov sa až šesťkrát dostala do finále s bilanciou 3x zlato a 3x striebro. Kanada odohrá úvodné zápasy v Rige, keďže je rovnako ako Slovensko zaradená do MS v hokeji skupiny B. Okrem Slovenska ich v skupine B čaká Česko, Švajčiarsko, domáce Lotyšsko, Nórsko, Kazachstan a Slovinsko,

Hlavný favorit - Kanada

Kanada
3.50

Ďalší favorit – Fínsko

Úradujúci olympijský víťaz Fínsko a obhajca minuloročného titulu sa pokúsi znovu zaútočiť na zlato. Stávkové kancelárie stanovili kurzy na výhru Fínov približne rovnaké, ako na hlavného favorita Kanada. Opätovný triumf tejto krajiny v domácom prostredí by nebol žiadnym prekvapením. V posledných šiestich šampionátoch brali dve zlaté a dve strieborné medaile. Fínsko je povestné svojim špecifickým štýlom hokeja. Zakladá sa na nepriepustnej obrane a rýchlom korčuľovaní. Aj najsilnejšie tímy sveta majú problém strieľať Fínsku góly. Naopak rýchly fínsky útočníci vedia v momente otočiť hru a valiť sa na súperovu bránku. Z NHL sa očakáva viacero hviezdnych posíl, ktoré aj v minulosti ukázali, že pre tímový úspech urobia maximum. V skupine A sa obhajca titulu stretne s USA, Švédskom, Nemeckom, Dánskom, Francúzskom, Rakúskom a Maďarskom.

Ďalší favorit - Fínsko

Fínsko
3.50

Tretí favorit – Švédsko

Švédsko alebo inak “krajina troch koruniek” je už tradične považovaná za jedného z hlavných ašpirantov za zisk zlata. V posledných rokoch ho zatienilo susedné Fínsko, ale švédsky hokejový výber je každý rok plný elitných hráčov. A nie len z NHL, ale aj zo švédskej ligy, ktorá patrí medzi najlepšie v Európe. Svedčí o tom aj fakt, že hokejovú Ligu majstrov vyhral šesťkrát z ôsmich ročníkov švédsky tím a ani jeden rok nebolo finále bez švédskeho zástupcu. Na MS v hokeji zostalo Švédsko posledné tri roky bez medaily, predtým ale bolo dvakrát zlaté v rokoch 2017 a 2018.

Tretí favorit - Švédsko

Švédsko
5.20

Rusko ako historicky najčastejší víťaz sa nezúčastní

Rusko ako historicky najčastejší víťaz sa nezúčastní šampionátu už druhý rok po sebe. MS v hokeji budú bez 27-násobného držiteľa zlatých medailí pre Ruskú inváziu na Ukrajine. Z rovnakého dôvodu chýba aj Bielorusko, ktoré podporuje túto inváziu. Rusko malo byť dokonca organizátorom MS v hokeji 2023, ale s účasťou na turnaji mu bolo odňaté aj usporiadateľstvo. Z hokejového hľadiska sa jedná o stratu jedného z top favoritov na medailové umiestnenia.

Rusko ako historicky najčastejší víťaz sa nezúčastní

Favoriti podľa stávkových kancelárií

Favoriti podľa stávkových kancelárií sú až piati na medaily, ale hlavný favoriti na titul sú Kanada a Fínsko. Kanada má kurz 3.50 v Tipsporte a 3.30 vo Fortune. Fínsko je na tom podobne s kurzom 3.50 v Tisporte a 3.60 vo Fortune. Hneď za nimi nasleduje Švédsko s kurzom v hodnote 5.20 a päticu uzatvára Česko a USA s kurzami 6.50 a 9.00. Výbery práve týchto krajín majú najväčšie zastúpenie v popredných hokejových ligách a v posledných piatich MS v hokeji získala každá spomenutá krajina aspoň jednu medailu.

Favoriti podľa stávkových kancelárií

Kto môže na MS v hokeji 2023 prekvapiť

Kto môže na MS v hokeji 2023 prekvapiť? Prekvapení môže byť viacero tipov. Od prekvapujúceho výsledku v konkrétnom zápase, nečakaného postupujúceho zo skupiny či boja o medaily. Stopercentné odpovede na túto otázku žiaľ nepoznáme, no adeptov na prekvapenie je viacero. Pozrime sa do nedávnej histórie. Mohlo by to byť Švajčiarsko, ktoré bolo v roku 2018 vo finále, aj keď to nikto nečakal. Slovensko dokázalo zaskočiť súperov na ZOH 2022 a získať bronzovú medailu. Nemecko dokázalo dokráčať do finále na ZOH 2018. Spomenuté tímy môžu pri troche šťastia prekvapiť aj teraz. Odporúčame na to myslieť, keď budete plánovať ako tipovať na MS v hokeji.

Kto môže na MS v hokeji 2023 prekvapiť

Slovensko – aké máme šance

Aké má šance Slovensko? Žiaden Slovák by nenamietal, ak by sa zopakoval turnaj z roku 2002 vo švédskom Göteborgu, kedy naša reprezentácia získala prvé a zároveň posledné zlato. Objektívne si však treba priznať, že v aktuálnej sezóne by to bola absolútna senzácia. Za kormidlom bude opäť stáť hlavný tréner Craig Ramsey, pravdepodobne však posledný krát. Od roku 2017 vštepil slovenskému tímu systém založený na rýchlom korčuľovaní a priamočiarej hre. Vďaka tomu sa dostavili v posledných rokoch zlepšené výsledky a najmä hokej, ktorý si fanúšikovia obľúbili. Aj keď Slovensko nepatrí medzi favoritov na to, kto vyhrá MS v hokeji 2023, postup do štvrťfinále by mal byť minimálny cieľ.

Slovensko - aké máme šance

História víťazov MS v hokeji

História víťazov MS v hokeji je bohatá na počet šampionátov, ale chudobná na počet víťazných krajín. Za 85 šampionátov sa titul podarilo získať len ôsmim krajinám, vrátane Slovenska. Za uplynulých 12 rokov titul získali dokonca len štyri krajiny – Kanada, Fínsko, Švédsko a Rusko. Prehľad posledných víťazov sme pre vás pripravili v nasledovnej tabuľke. Celkovým rekordérom je Kanada a Rusko (spolu so Sovietskym zväzom). Obe mužstvá získali zlato 27 krát. Kanada má pri neúčasti Ruska, veľkú šancu osamostatniť sa na prvom mieste.

História víťazov MS v hokeji

Víťaz MS v hokejiRok
Fínsko2022
Kanada2021
MS sa nekonali pre covid2020
Fínsko2019
Švédsko2018
Švédsko2017
Švédsko2017
Kanada2016
Kanada2015

Ako tipujú víťaza MS v hokeji naši redaktori?

Názory ďalších stávkarov a ľudí, ktorí sa v danom športe orientujú, môžu byť pred turnajom neoceniteľné. Preto sme pre vás zozbierali tipy našich redaktorov. V tabuľke nižšie nájdete zhromaždené údaje o tipoch jednotlivých redaktorov na to, aké tímy obsadia medailové pozície na MS v hokeji 2023. Ako môžete vidieť, aj naši redaktori po vykonaní vlastných analýz dôverujú bookmakerom a vypísaným kurzom. 5 zo 7 redaktorov tipuje na víťaza celého MS v hokeji práve tím Fínska alebo Kanady.

TímPočet tipov na 1. miestoPočet tipov na 2. miestoPočet tipov na 3. miesto
Kanada3x2x0x
Fínsko2x2x1x
Švédsko0x1x1x
Česká republika1x2x3x
USA0x0x0x
Švajčiarsko0x0x0x
Slovensko1x0x1x

Často kladené otázky

Kto má najväčšiu šancu vyhrať na MS v hokeji 2023?

Najväčšiu šancu vyhrať MS v hokeji 2023 má trojica Kanada, Fínsko, Švédsko. Bližšie sa všetkým trom krajinám venujem v tomto článku.

Kto je favoritom na víťaza MS v hokeji 2023 podľa stávkových kancelárií?

Medzi najväčších favoritov podľa stávkových kancelárií patrí Kanada, Fínsko a Švédsko. Kanada a Fínsko majú v Tipsporte kurz 3.50, Švédsko 5.20.

Ako odhadnúť víťaza MS v hokeji?

Odhadnúť víťaza MS v hokeji nie je ľahké. Do úvahy treba zobrať viacero faktorov. Napríklad historickú úspešnosť, dejisko turnaja, formu z posledných rokoch, káder jednotlivých krajín, aktuálnu formu na turnaji a mnoho ďalšieho. MS v hokeji budeme podrobne sledovať a priebežne vám poskytovať aktuálne informácie o turnaji a jeho favoritoch.

Kto bol historicky najčastejšie víťazom MS v hokeji?

Najviac zlatých medailí získala Kanada a Rusko. Obe krajiny to dokázali zatiaľ 27 krát.