Ronald Paradeiser vs Ivan Buchinger 2: Oktagon 50 analýza


Oktagon 50 ponúkne až dva titulové zápasy. Jedným z nich je slovenský súboj Ronald Paradeiser vs Ivan Buchinger 2. Bojovníci sa už raz v titulovej bitke stretli. Vtedy pás získal skúsenejší Buki. Či sa bude história opakovať alebo sa víťazné skóre vyrovná určí hlavný predzápas večera. Zápas Ronald Paradeiser vs Ivan Buchinger môžete sledovať v sobotu 9. decembra 2023 v Ostrave v Ostravar Aréne. V analýze nájdete kde sledovať zápas, informácie o kurzoch a prikladáme aj náš tip na výsledok.

Ronald Paradeiser vs Ivan Buchinger 2: Oktagon 50 analýza

  • Ivan Buchinger je jediný bojovník Oktagonu, ktorý bol súčasne právoplatným šampiónom v dvoch váhových kategóriách.
  • Prvý vzájomný duel sa odohral v roku 2021 na Oktagon 21. Zápas skončil v prvom kole víťazstvom Buchingera na submisiu.
  • Kurzy sú vyrovnané 1.87 na oboch. Tipujúci veria Paradeiserovi, keď na jeho výhru smeruje viac ako 70% vkladov.
Náš tip Live prenos zdarma Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Zápas neskončí na body Spustit live stream zdarma 1.51 1.47
  • Zápas: Ronald Paradeiser vs Ivan Buchinger
  • Súťaž: Oktagon 50
  • Čas zápasu: 9. 12. 2023
  • Živý prenos: TV Tipsport, Oktagon TV

Kde sledovať Paradeiser vs Buchinger live stream?

Oktagon live stream Paradeiser vs Buchinger môžete sledovať na Oktagon.tv alebo TV Tipsport. Tento duel sa odohrá 9. decembra 2023 a prebehne zhruba o 22:00. Lístky do Ostravar Arény sú ešte dostupné na ticketportal.cz. Ak chcete sledovať live stream, môžete si za 12.99€ zaplatiť PPV (pay-per-view) cez Oktagon.tv. Druhá možnosť je živý prenos zadarmo na TV Tipsport. To platí ak ste registrovaný hráč a 30 dní pred turnajom uskutočníte stávky v minimálnej sume 1.20€.

Zápas turnaja Oktagon 50 Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Konrád Michal – Novák Marco 18:00 Začať sledovať
Bartl Marek – Lewis James 18:00 Začať sledovať
Raška Ondřej – Kotalík Michal 18:00 Začať sledovať
Kertesz Mate – Diedrick Ammari 18:00 Začať sledovať
Kuzník Matěj – Hosseinpour Ebrahim 18:00 Začať sledovať
Široký Jan – Catacoli Stefano 18:00 Začať sledovať
Xavier Rafael – Vinni Dan 18:00 Začať sledovať
Peňáz Matěj – Magnor Ole 18:00 Začať sledovať
Lengál Vladimír – Bark Samuel 18:00 Začať sledovať
Paradeiser Ronald – Buchinger Ivan po 22:00 Začať sledovať
Keita Losene – Samsonidse Niko po 22:00 Začať sledovať

Tretia Paradeiserova šanca na titul

Tento zápas je už tretia Paradeiserova šanca na titul. Ronald Paradeiser (17:8) sa v posledných rokoch radí medzi špičku ľahkej váhy v Oktagone. V roku 2021 sa v jeho prvom zápase o titul stretol práve s Ivanom Buchingerom. Podľa vlastných slov bol premotivovaný a zápas nezvládol v hlave. Výsledkom bola prehra v prvom kole. V nasledujúcom roku sa postavil proti Losenovi Keitovi v boji o pás dočasného šampióna. V päťkolovej bitke padol na body, ale ukázal, že mentálne už bol na zápas pripravený. Odvtedy naďalej napreduje a po takmer troch rokoch od prehratého zápasu s Buchingerom vstupuje do odvety oveľa silnejší. Rony svojim skvelým postojom ukončuje jedného súpera za druhým a zvláda aj tlak a očakávania, ktoré sú na neho kladené.

Tretia Paradeiserova šanca na titul

Zdroj: oktagon

Buchinger už netúži po titule

Ivan Buchinger (41:8) sa nechal viackrát počuť, že po titule už netúži. Jeho motiváciou je najmä snaha o skvelý zápas. Nie je to porazenecký prístup, ale postoj bojovníka, ktorý vyhral v kariére takmer všetko čo mohol. Buchinger sa aj v 38 rokoch udržuje v skvelej kondícii a nemožno ho podceňovať. Práve naopak, jeho obrovské skúsenosti mu dávajú obrovskú výhodu. Bolo to poznať v prvom zápase s Paradeiserom, ktorý jednoznačne ovládol. Jeho najväčšou zbraňou je boj na zemi, kde submisiou ukončil polovicu svojich súperov. Ak v tomto zápase dostane Paradeisera na zem, môžeme sa zápas podobať tomu prvému z roku 2021.

Buchinger už netúži po titule

Zdroj: oktagon

Paradeiser vs Buchinger kurzy

Oktagon kurzy sú vzácne vyrovnané. Na víťazstvo oboch bojovníkov vypísal Tipsport kurz 1.87. Kurzy sú vyrovnané aj na spôsob akým skončí zápas. Na KO/TKO nájdete kurz 2.73, na submisiu 3.17 a body 2.38. Je to spôsobené faktom, že jeden je silnejší v postoji a druhý na zemi. Preto je v tomto prípade zaujímavá stávka na víťaza a spôsob ukončenia zároveň. Tip na výhru Paradeisera spôsobom KO/TKO má napríklad zaujímavý kurz 3.50. Náš tip sa ale bude uberať iným smerom.

Tip redakcie: Zápas neskončí na body

Obaja bojovníci majú vysokú mieru predčasného ukončenia. V titulovom zápase 5×5 minút je šanca na to, že uvidíme rozhodnúť bodových rozhodcov najmenej pravdepodobná. Nevieme odhadnúť, či Paradeiser udrží boj v postoji, alebo Buchinger dostane súboj na zem. Ale nech si presadí svoj štýl boja jeden alebo druhý, bude v ňom výrazne dominovať a skôr či neskôr to ukončí.

Náš tip Live prenos zdarma Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Zápas neskončí na body Spustit live stream zdarma 1.51 1.47

Zdroje článku: Oktagon, Tipsport