NBA finále: Denver Nuggets – Miami Heat


Basketbalová sezóna vrcholí a v hre o titul zostali už len dva tímy. NBA finále začína v piatok 2. júna 2023 o 2:00 SEČ. Stretnú sa v ňom tímy Denver Nuggets a Miami Heat. Obom celkom sa vo vyraďovacej časti vynikajúco darí. Len pripomíname, že finálová séria sa hrá na štyri víťazné zápasy a môže sa natiahnuť až na sedem zápasov. V tomto článku vám ukážeme, kde sledovať finále NBA a ako si obe mužstvá prebojovali cestu až sem. Ďalej vám predstavíme NBA finále kurzy a tiež to, ktorí hráči sú najväčšími favoritmi na cenu pre MVP play-off NBA.

NBA finále - Denver Nuggets vs Miami Heat

Kde sledovať finále NBA?

Basketbaloví fanúšikovia majú viac možností, kde sledovať finále NBA. Jednou z nich je TV Tipsport, pričom na prístup k NBA livestream zadarmo stačí iba prestávkovať čiastku 1,20€ za uplynulých 30 kalendárnych dní. Priamy prenos z finálových zápasov vysiela aj TV stanica Nova Sport 2 a platená streamovacia služba TV Voyo. Highlighty zo zápasov sú vysielané aj na YouTube.Séria Datum a čas Kde sledovať
Denver Nuggets vs Miami Heat 2. – 19.6.2023 Nova Sport 2, TV Tipsport, TV Voyo

Kto vyhrá NBA

Nikdy nie je ľahké predpovedať, kto vyhrá NBA, ale tento rok má finále jasného favorita. Fanúšikovia a stávkové kancelárie favorizujú jednoznačne Denver. Tím Nuggets vyhral po základnej časti Západnú konferenciu a v play-off prehral v prvých troch kolách len tri stretnutia. Naopak, Miami skončilo až ôsme vo Východnej konferencii, ale hneď v prvom kole senzačne vyradilo víťaza základnej časti Milwaukee. V tabuľke nižšie si pozrite, aké kurzy na celkové víťazstvo vypísala stávková kancelária Tipsport.

Kto vyhrá NBA

Zdroj: nba

Tím Kurzy Tipsport
Denver Nuggets 1.14
Miami Heat 4.90

NBA finále kurzy

NBA finále kurzy nájdete vo všetkých stávkových kanceláriách. Vo väčšine z nich sú štandardné predzápasové kurzy na jednotlivé finálové stretnutia. Napríklad na Tisporte si ale stávkujúci môžu podať aj na celkového víťaza, na to, kto získa cenu pre MVP alebo na presný výsledok finálovej série. Mimochodom, práve basketbal je považovaný za jeden z najlepších športov, na ktoré sa oplatí tipovať live stávky, takže skúsenejší tipéri počas zápasov určite pozorne sledujú aj live kurzy.

NBA finále kurzy

Zdroj: sportsbookwire

NBA MVP finálovej série

NBA MVP finálovej série je jedno z najprestížnejších individuálnych ocenení, aké sa v basketbale dá získať. Tento rok je suverénne najväčším adeptom na túto cenu srbský center v službách Denveru Nikola Jokič, ktorý je prezývaný Joker. Ak by ho niekto v boji o trofej MVP mohol počas finále ohroziť, tak je to buď jeho spoluhráč Jamal Murray, prípadne z tímu Miami Heat najviac vyčnieva hviezdny Jimmy Butler. V tabuľke si môžete pozrieť, aký kurz v prípade týchto troch hviezd vypísal Tipsport na to, že získajú cenu pre najužitočnejšieho hráča.

NBA MVP finálovej série Tím Kurzy Tipsport
Nikola Jokič Denver Nuggets 1.17
Jamal Murray Denver Nuggets 9.00
Jimmy Butler Miami Heat 9.00

Denver Nuggets

Denver Nuggets zažili výbornú základnú časť. Na západe boli najlepší a v rámci celej NBA skončili druhí. V prvom kole tím okolo Jokiča vyradil Minnesotu 4:1 ba zápasy a v druhom kole si bez väčších problémov poradil s Phoenixom Suns 4:2. Vo finále Západnej konferencie sa Denveru darilo ešte znamenitejšie a tím Los Angeles Lakers vyradil už po štyroch zápasoch v pomere 4:0. Pre Denver Nuggets je to historicky prvá účasť vo finále NBA.

Denver Nuggets

Zdroj: static01

Miami Heat

Mužstvo Miami Heat si vybojovalo postup do play-off až z ôsmeho miesta, ale hneď v prvom kole vyradilo víťaza základnej časti. Heat senzačne zdolali Milwaukee Bucks pomerom 4:1 na zápasy. V druhom kole vyhrali sériu nad New York Knicks 4:2. Finále Východnej konferencie prinieslo dramatickú sériu, ktorá sa natiahla až na sedem duelov. Heat zdolali Boston Celtics 4:3 na zápasy. Pre tento klub je to už historicky siedma účasť vo finále NBA. Zatiaľ trikrát zvíťazili a trikrát prehrali. Posledné finále hral tím v roku 2020, kedy prehral s Lakers. Posledný titul získali hráči Miami v roku 2013.

Miami Heat

Zdroj: chron

Víťazi NBA

Nižšie sme si pre vás pripravili tabuľku, v ktorej si môžete pozrieť, kto boli víťazi NBA od roku 2010 a ktoré tímy boli porazeným finalistom. Historicky najúspešnejšie tímy sú Los Angeles Lakers a Boston Celtics, ktoré vyhrali NBA zhodne 17-krát. Minuloročný víťaz Golden State Warriors vypadol tento rok v druhom kole s Lakers, porazený finalista z roku 2022 Boston padol v treťom kole s Miami. Aktuálne sa trofej pre víťaza NBA volá Larry O’Brien NBA Championship Trophy a získa ju ten tím, ktorý vo finále vyhrá štyri zápasy.

Rok Víťaz NBA Finalista NBA Zápasy
2022 Golden State Warriors Boston Celtics 4:2
2021 Milwaukee Bucks Phoenix Suns 4:2
2020 Los Angeles Lakers Miami Heat 4:2
2019 Toronto Raptors Golden State Warriors 4:2
2018 Golden State Warriors Cleveland Cavaliers 4:0
2017 Golden State Warriors Cleveland Cavaliers 4:1
2016 Cleveland Cavaliers Golden State Warriors 4:3
2015 Golden State Warriors Cleveland Cavaliers 4:2
2014 San Antonio Spurs Miami Heat 4:1
2013 Miami Heat San Antonio Spurs 4:3
2012 Miami Heat Oklahoma City Thunder 4:1
2011 Dallas Mavericks Miami Heat 4:2
2010 Los Angeles Lakers Boston Celtics 4:3
Tip redakce: Vyhrá Denver Nuggets

V tomto prípade sa náš tip zhoduje s názorom stávkových kancelárií a tipujeme, že vyhrá Denver. Tím sa môže spoľahnúť najmä na vynikajúcu formu Nikolu Jokiča, ktorému skvele sekunduje Jamal Murray. Denver je v tomto play-off takmer nezastaviteľný. Myslíme si, že vo finálovej sérii zdolá Miami a vyhrá NBA pre rok 2023.

Náš tip Kurz Tipsport
Vyhrá Denver 1.14

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia