MS vo futbale 2022 – Južná Kórea vs Portugalsko analýza


Zápas Južná Kórea vs Portugalsko je jeden z posledných zápasov skupinovej fázy turnaja. Portugalsko má postup zo skupiny po dvoch výhrach istý. V zápase s Južnou Kóreou bojuje len o prvú priečku skupiny H. Južná Kórea má stále šancu postúpiť ale potrebuje vyhrať tento zápas. Živý prenos Južná Kórea vs Portugalsko uvidíte 2. 12. 2022 o 16:00 na stanici RTVS Šport. Zápas bude k dispozícii aj v rámci online vysielania ako live stream zdarma. Ak chcete tipovať na zápas, tak sa môžete inšpirovať naším tipom. Nájdete ho nižšie v článku spolu s kurzami na zápas a informáciami o oboch tímoch.

MS vo futbale 2022 - Južná Kórea vs Portugalsko analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Portugalsko zvíťazí 1.62 1.63
  • Zápas: Južná Kórea vs Portugalsko
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 2. 11. 2022, 16:00

Kde sledovať naživo Južná Kórea vs Portugalsko live stream

Zápas Južná Kórea vs Portugalsko vysiela slovenská televízia RTVS. MS vo futbale program, to znamená celkovo 64 zápasov, odvysiela športový kanál Šport. Okrem sledovania zápasu v televízii máte možnosť vidieť vidieť aj live stream. RTVS má právo vysielať živý prenos aj prostredníctvom online vysielania na stránke rtvs.sk. Všetky zápasy sú na RTVS aj so slovenským komentárom.

Portugalsko postúpilo do osemfinále

Portugalsko postúpilo do osemfinále už po dvoch zápasoch skupiny H. Pre tím okolo kapitána Cristiana Ronalda je posledný zápas s Južnou Kóreou o tom, či postúpi z prvej alebo druhej priečky v skupine. V konkurencii s Uruguajom, Ghanou a spomínanou Južnou Kóreou sa očakávala vyrovnaná skupina, ale zatiaľ to platí len v boji o druhé postupové miesto. Portugalsko je po dvoch výhrach prvé so šiestimi bodmi. Druhá je Ghana s troma bodmi za jedno víťazstvo. Posledné dve miesta držia Uruguaj a Južná Kórea s jedným bodom za remízu zo vzájomného zápasu. Všetky tri mužstvá majú šancu na postup zo skupiny ale len Ghana si ho môže zabezpečiť bez toho aby bola odkázaná na výsledok z druhého zápasu.

Portugalsko postúpilo do osemfinále

Portugalsko strieľa veľa gólov

Portugalsko v poslednom čase strieľa v zápasoch veľa gólov a ukázalo sa to aj v oboch doterajších zápasoch šampionátu v Katare. Proti Ghane to boli tri strelené góly a do siete Uruguaja dostali hráči loptu dvakrát. Pri zmienke o ofenzíve Portugalska si každý predstaví Cristiana Ronalda, ale popri ňom je rovnako nebezpečný Bruno Fernandes z Manchestru United či João Félix z Atletica Madrid. Všetci traja sa mimochodom už na MS 2022 v Katare gólovo presadili, Fernandes dokonca dvakrát, keď strelil oba góly do siete Uruguaja. Ofenzívne poňatie hry si Portugalsko bude chcieť presadiť aj v zápase s Južnou Kóreou.

Portugalsko strieľa veľa gólov

Južná Kórea má len malú šancu na postup

Priznajme si na rovinu aj keď má Južná Kórea šancu na postup, je naozaj malá. Na to aby postúpila potrebuje poraziť najsilnejšie mužstvo skupiny a to ideálne väčším gólovým rozdielom. Zároveň musí dúfať, že v zápase Ghana vs Uruguaj nastane pre ňu priaznivý výsledok. Vzhľadom na výkony z predchádzajúcich zápasov sa ukazuje výhra nad Portugalskom trochu nereálna. S Uruguajom získali bod za remízu 0:0 so šťastím, keďže súper bol lepší a nebezpečnejší. Proti Ghane podali hráči ázijského mužstva lepší výkon, ale tiež predviedli viaceré nedostatky v obrannej hre. Tieto nedostatky dokáže silný portugalský útok využívať.

Južná Kórea vs Portugalsko kurzy

Tipsport aj Doxxbet majú takmer identické kurzy na zápas Južná Kórea vs Portugalsko. Kurz na Južnú Kóreu je 5.28 v Tipsporte a 5.20 v Doxxbet. Na výhru Portugalska je kurz 1.62 v Tipsporte a 1.63 v Doxxbet. Remíza sa pohybuje okolo kurzu 4.25. Spomínali sme gólovú produkciu Portugalska na ktorú si môžete staviť s kurzom 1.64 na to, že Portugalsko dá viac ako 1.5 gólu v zápase alebo s kurzom 3.20 že tých gólov strelí viac ako 2.5 v zápase. Útočné trio Ronaldo, Fernandes a Felix má aj zaujímavé kurzy na to, že strelia gól. Najväčšiu šancu dávame Ronaldovi, ktorému to v národnom drese padá, otázne je či ho tréner Santos nebude šetriť na osemfinále.

Tip redakcie: Portugalsko zvíťazí

Hrať na remízu sa neoplatí, to vie každý futbalista. Nikdy totiž nevieš kedy príde jedna chyba alebo náhodný odraz lopty a všetko je zrazu inak. Ani Portugalci nebudú kalkulovať o tom, že im stačí remíza pre istotu prvej priečky v skupine. Do zápasu vstúpia jednoznačne s cieľom zvíťaziť a vzhľadom na podávané výkony oboch mužstiev na turnaji a kvalitu kádra veríme, že sa im to aj podarí. Rozhodne najmä ofenzíva Portugalska, ktorá je veľmi produktívna.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Portugalsko zvíťazí 2.74 2.60