Carlos Alcaraz vs Novak Djokovic: Wimbledon finále


Wimbledon 2023 má v rámci mužskej dvojhry na programe finálové vyvrcholenie. Stretnú sa v ňom dvaja najvyššie nasadení hráči. Zápas Carlos Alcaraz vs Novak Djokovic začína v nedeľu 16. júla 2023 o 16:00. Hrá sa na Centre Court, čo je hlavný a najväčší kurt londýnskeho All England Clubu. V tomto článku sa dozviete, kde sledovať tento duel. Ďalej si pripomenieme cestu oboch tenistov až do finále. Na záver nebudú chýbať zaujímavé tipy na stávky a Carlos Alcaraz vs Novak Djokovic kurzy.

Carlos Alcaraz vs Novak Djokovic: Wimbledon finále

  • Alcaraz a Djokovic si zmerali sily zatiaľ dvakrát. V jednom prípade vyhral Srb, raz Španiel.
  • Naposledy sa stretli tento rok v semifinále French Open. Djokovic vyhral po setoch 6:3, 5:7, 6:1 a 6:1.
  • Stávkové kancelárie favorizujú skúsenejšieho Srba. Presnú výšku kurzov si pozrite nižšie v článku.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Djokovic 1.55 1.51

Kde sledovať Carlos Alcaraz vs Novak Djokovic

Je hneď niekoľko možností, kde sledovať Carlos Alcaraz vs Novak Djokovic. Livestream aj s ponukou live stávok vysielajú TV Tipsport, Fortuna TV a Doxxbet. Priamy prenos v televízii prinášajú stanice Eurosport 2 a Eurosport 4K. Po skončení duelov sú zostrihy dostupné na YouTube. Napríklad nižšie je video highlightov zo semifinále medzi Djokovicom a Sinnerom.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
16. 7. 2023 o 16:00 All England Club, Londýn Eurosport 2, Eurosport 4K, TV Tipsport, Fortuna TV

Alcaraz vyradil Medvedeva

20-ročný Carlos Alcaraz je najvyššie nasadeným hráčom rebríčka ATP. Aktuálny Wimbledon je jeho tretí v kariére a prvýkrát si na londýnskej tráve zahrá finále. V prvých troch kolách turnaja prehral len jeden set. V osemfinále vyradil Taliana Mattea Berrettiniho po výsleku 3:1 na sety. Vo štvrťfinále porazil Dána Holgera Runeho po setoch 7:6, 6:4 a 6:4. V semifinále sa proti Alcarazovi postavil Daniil Medvedev. Rodák z mesta Murcia zdolal ruského tenistu 3:0 na sety, pričom každý set vyhral rovnakým výsledkom 6:3.

Alcaraz vyradil Medvedeva

Zdroj: eurosport

Djokovic porazil Sinnera

36-ročný Djokovic je druhým najvyššie nasadeným hráčom rebríčka. Toto finále Wimbledonu je pre neho už piate za sebou, v posledných štyroch prípadoch vždy vyhral celý turnaj. V prvých troch kolách srbská legenda neprehrala ani set. Prvý stratil až v osemfinále proti Poliakovi Hubertovi Hurkazcovi, ktorého ale napokon zdolal po výsledku 7:6, 7:6, 5:7 a 6:4. Vo štvrťfinále vyradil Andreya Rubleva pomerom 3:1 na sety. V semifinále turnaja Novak Djokovic porazil Taliana Jannika Sinnera. Nad ôsmym nasadeným hráčom vyhral všetky tri sety a to v pomere 6:3, 6:4 a 7:6.

Djokovic porazil Sinnera

Zdroj: tennis

Carlos Alcaraz vs Novak Djokovic kurzy

Carlos Alcaraz vs Novak Djokovic kurzy favorizujú staršieho z dvojice. Na Alcaraza je kurz 2,60, na Djokovica 1,55. Stávkovanie na tenis ponúka aj v tomto prípade zaujímavé tipy na stávky. Medzi najčastejšie patria viac ako 3.5 setu v zápase s kurzom 1,44 alebo dokonca viac ako 4.5 setu v zápase, kde je kurz 3,00. Tip, že prvý set vyhrá Alcaraz má kurz 2,31, v prípade Djokovica 1,61. Dvojstávka, že Alcaraz vyhrá 1. set aj zápas je vypísaná s kurzom 3,41. Rovnaký tip, ale na Djokovica, má kurz 1,95. Možnosť že bude tie-break v zápase má kurz 1,36, stávka, že tie-break nebude je v ponuke s kurzom 2,87.

Tip redakcie: Vyhrá Djokovic

Alcaraz hrá svoje prvé finále Wimbledonu, zatiaľ čo Djokovic už piate v rade a celkovo dokonca deviate v kariére. Skúsenosti hovoria jednoznačne v prospech Srba, ktorému veria viac stávkové kancelárie a my tiež. Preto tipujeme, že finále vyhrá Novak Djokovic.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Djokovic 1.55 1.51

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia