US Open 2022 – Fabio Fognini vs Rafael Nadal


Ako už býva zvykom, posledný augustový pondelok odštartoval v poradí štvrtý a záverečný turnaj grandslamovej sezóny, US Open 2022. Tradične sa hrá na amerických tvrdých kurtoch v Národnom tenisovom centre Billie Jean Kingovej. Už 2. septembra o 2:30 sa proti sebe postavia tenisová legenda Rafael Nadal a Fabio Fognini a to v rámci 2. kola turnaja.

US Open 2022 – Fabio Fognini vs Rafael Nadal

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet gamov v zápase: Nadal dá viac ako 28.5 gejmov 1.79 2.11
  • Zápas: Fabio Fognini vs. Rafael Nadal
  • Súťaž: US Open 2022
  • Čas zápasu: 2.9.2022, 2:30

Hoci sa očakáva výhra Nadala, je možné, že sa Fognini nedá tak ľahko. Ako už Talian dokázal, aj v prípade zlého začiatku si dokáže udržať chladnú hlavu a ktovie, možno prekvapí. Nebolo by to prvýkrát, čo sa mu podarilo Nadala, ktorý sa drží v rebríčku na treťom mieste, poraziť. Fognini sa momentálne nachádza v rebríčku na 60. mieste.

Rafael Nadal sa vracia v plnej sile

Rafael Nadal sa vracia v plnej sile a do tohto zápasu prichádza s výhrou na konte, keď v zápase proti Austrálčanovi Rinky Hijikatovi vyhral na sety 1-3. Výhru má za sebou aj Fognini, s výsledkom 3-2 na sety po strete s Aslanom Karatsevom. Dvojica Nadal – Fognini proti sebe nestojí prvýkrát. Tento zápas bude pre oboch predstavovať už ich 18. stret na kurte. Ak sa pozrieme na ich predchádzajúce súboje, bilancia nie je Talianovi Fogninimu veľmi naklonená. Zo sedemnástich zápasov sa mu podarilo vyhrať len štyri, zatiaľ čo Nadal si odniesol až 13 víťazstiev.

Rafael Nadal sa vracia v plnej sile

Rafael Nadal vstúpil do tohtoročnej sezóny mimoriadne silno. Po víťazstvách na Austalian Open a French Open zvládol víťazstvo aj na Mexican Open a Melbourne Summer Set. Na Wimbledone mu šťastie neprialo a zo semifinále sa musel kvôli zraneniu stiahnuť. Teraz je však späť v plnej sile. Hoci prvý set v prvom zápase US Open proti Hijikatovi nebol tak úplne jeho, Španiel nakoniec skóre obrátil vo veľkom štýle.

Fabio Fognini nemá najlepšiu sezónu

Fabio Fognini nemá najlepšiu sezónu. Ani tenisové eso ako Nadal sa nevyhne zlému šťastiu, no v porovnaní s ním sa Fogninimu darilo v tomto ročníku podstatne horšie. Medzi jeho najlepšie tohtoročné výkony patrili zápasy na Rio Open a Serbia Open, no v oboch prípadoch prehral a to s Carlosom Alcarazom a Andreyom Rublevom, ktorí sa stali šampiónmi daných turnajov. Fognini vstúpil do US Open v prvom kole, kde sa postavil proti Rusovi Karatsevovi. Ten síce v prvých dvoch setoch viedol, no Fogninimu sa podarilo skóre bravúrne otočiť. Nakoniec si Talian odniesol výhru.

Fabio Fognini nemá najlepšiu sezónu

Vzájomný stret týchto dvoch tenistov bude rozhodne zaujímavý a je ťažké odhadnúť, či sa k Fogninimu vráti šťastie alebo si ho minul už pri zápase s Karatsevom. Ak sa však pozrieme na predchádzajúce štatistiky, Rafael Nadal ďalší zápas s najväčšou pravdepodobnosťou vyhrá. 13 vyhraných duelov proti Fogninimu je totiž pomerne jasným znakom toho, že si Španiel dokáže so svojim nadchádzajúcim súperom poradiť.

Tip redakcie: Počet gamov v zápase: Nadal dá viac ako 28.5 gejmov

Tipujeme, že španielsky favorit vyhrá tento zápas a že Rafael Nadal dá viac ako 28.5 gejmov. Iba keby vyhral 7:0, 7:0, 7:0, to je 21 gejmov a tak zrejme nevyhrá, pretože Fognini tých 8 gejmov uhrá. Kurz na to je momentálne napr. na Tipsporte 1,79. Z celkového hľadiska sa Nadalovi tento rok darí viac, odniesol si už 4 tituly, zatiaľ čo Fabio Fognini čaká na svoj prvý. Uvidíme, či sa mu podarí v zajtrajšom zápase presadiť. Čo sa týka hry oboch hráčov, Nadal sa na tohtoročnom US Open zdá byť po zranení v plnej forme. Rád hrá na sieti a jeho volej sa radí medzi jeden z najlepších. Fognini nie je úplne bez šance, no ak chce mať proti Španielovi šancu, musí od začiatku do konca predviesť tip-top hru.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet gamov v zápase: Nadal dá viac ako 28.5 gejmov 1.79 2.11