US Open 2022 – Daniil Mevedev vs Arthur Rinderknech


Turnaj US Open 2O22 odštartoval už 29. augusta a v stredu 31. augusta o 17:00 je na programe veľmi zaujímavý súboj Daniil Mevedev vs Arthur Rinderknech. Svetová jednotka vyzve Francúza na vzájomný duel vôbec po prvýkrát. Mladý Rus je častokrát opisovaný ako nadchádzajúci talent, ktorý vo svete tenisu dokáže veľmi veľa. Ako si poradí s 27-ročným francúzskym tenistom, ktorý je v rebríčku na 58. mieste?

US Open 2022 - Daniil Mevedev vs Arthur Rinderknech

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet gamov v zápase: Menej ako 33,5 1.31 1.35
  • Zápas: Daniil Mevedev vs Arthur Rinderknech
  • Súťaž: US Open 2022
  • Čas zápasu: 31.08 2022, 17:00

US Open je štvrtým a posledným turnajom Grandslamovej sezóny. Zároveň predstavuje najstarší tenisový šampionát na svete, keďže po prvýkrát sa hráči na kurt postavili v roku 1881. Od roku 1978 sa US Open hrá na tvrdom akrylovom povrchu. Ako je tradíciou, začína sa posledný augustový pondelok a trvá dva týždne. Tohtoročný US Open dáva do hry až 60 miliónov amerických dolárov, čo je najväčšia suma, o akú sa v histórii turnaja hralo. Šampión si odnesie 2,6 milióna dolárov, čo je oproti minulému roku o 4% viac.

Daniil Medvedev, obhajca titulu z predchádzajúceho roka

Daniil Medvedev, obhajca titulu z predchádzajúceho roka, si prvýkrát zahrá proti Arthurovi Rinderknechovi. 26-ročný Rus je na americkom tvrdom kurte ako doma, čo dokázal aj vo svojom predchádzajúcom zápase proti Američanovi Stefanovi Kozlovi, ktorého porazil 3-0 na sety, s výsledkom 6-2, 6-4, 6-0. Tentokrát sa však postaví proti úplne odlišnému súperovi, pretože Rinderknech je na kurte opatrnejší a drží sa skôr vzadu, než pri sieti. Celkovo je jeho hra defenzívnejšia, no Medvedev vie, ako sa má hrať proti opatrnejším súperom a ako jeho predchádzajúce výsledky naznačujú, takýto štýl hry dokonca preferuje. Rus sa vôbec nebojí počkať si na vhodnú príležitosť a následne ju ostro využiť.

Daniil Medvedev, obhajca titulu z predchádzajúceho roka

Srdcia fanúšikov si Medvedev získal počas minuloročného US Open, kedy odvážne zabránil Djokovičovi získať jeho historický 21. grandslamový titul. Už počas niekoľkých turnajov preukázal neuveriteľný zmysel pre hru. Loptičku šikovne triafa z jednej strany na druhú, mení tempo hry, či prekvapí nečakaným uhlom strely. Práve tieto vlastnosti sú to, čo Medvedevovi pomôže v nadchádzajúcom zápase proti Rinderknechovi, z ktorého by mal Rus výjsť ako jasný víťaz.

Medvedev má na konte viac titulov a je oveľa skúsenejší ako Arthur Rinderknech

Medvedev má na konte viac titulov a je oveľa skúsenejší ako jeho francúzsky súper Arthur Rinderknech. Preto sa kľudne môže stať, že sa ho pokúsi vyhnať bližšie k sieti, teda do pozície, ktorú Rinderknech veľmi nemusí. Čo sa zápasov Francúza týka, na tohtoročnom US Open sa už postavil proti Quentinovi Halysovi, stretnutie vyhral s výsledkom 3-1 na sety. Rinderknech sa v rebríčku drží na 58. mieste, pričom už pozajtra sa postaví proti svetovej jednotke. Jeho silnou stránkou sú hlavne podania, na ktoré by si mal Medvedev dávať pozor.

Medvedev má na konte viac titulov a je oveľa skúsenejší ako Arthur Rinderknech

Celkovo je však nepravdepodobné, že by Medvedeva Rinderknechov štýl hry dokázal rozhodiť, o čom svedčia aj kurzy. Napríklad Fortuna aj Tipsport majú zhodne kurz 1,01 na víťazstvo Medvedeva a nie je to vôbec prekvapením.

Tip redakcie: Počet gamov v zápase: Menej ako 33,5

Podobne ako stávkové kancelárie, aj my veríme viac Rusovi Daniilovi Medvedevovi. Rinderknech je výborný tenista, ale Medvedev je jedným z top favoritov celého US Open a ak sa na kurte nič nečakané neudeje, túto rolu proti Francúzovi určite potvrdí.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet gamov v zápase: Menej ako 33,5 1.31 1.35