Týždenný stávkarský check – týždeň 52


Tento týždeň sa začnú malé MS v hokeji. Tak sa občas zvykne nazývať šampionát hráčov do 20 rokov. V tradičnom termíne na prelome rokov sa predstaví desať krajín a nechýba medzi nimi ani Slovensko. V našom reprezentačnom tíme je viacero talentovaných hráčov, ktorým sa predpovedá kariéra v NHL a fanúšikovia preto očakávajú dobrý výsledok. Veľkú pozornosť si pýta Oktagon, ktorý dovŕši úspešný rok turnajom Oktagon 38 v Prahe. Zápasová karta je nabitá zaujímavými menami a rozhodne nemôže chýbať v našom týždennom prehľade. Okrem toho sa budeme venovať aj boxerskej organizácii Fight Night Challenge v ktorej zápasia viaceré celebrity.

Týždenný stávkarský check

  • Zápas Kincl vs Vémola 2 sa na Oktagon 38 neuskutoční pre zdravotné problémy Karlosa Vémolu.
  • Slovenská hokejová dvadsiatka začína svoj boj o medaily na Majstrovstvách sveta v Kanade.
  • Rytmus nastúpi do svojho štvrtého boxerského zápasu. Jeho bilancia je aktuálne 1:2.
Zápas Termín Tip redakcie Kurz Tipsport
Premier League: Arsenal – West Ham 26.12.2022 o 21:00 zvíťazí Arsenal 1.51
MS v hokeji U20: Česko U20 – Kanada U20 27.12.2022 o 0:30 Kanada strelí viac ako 4.5 gólu v zápase 1.47
MS v hokeji U20: Fínsko U20 – Slovensko U20 27.12.2022 o 17:00 Fínsko zvíťazí s handicapom -2.5 1.84
Fight Night Challenge 3: Patrik “Rytmus” Vrbovský – Attila “Curtis” Széki 27.12.2022 o 21:30 zvíťazí Curtis 5.21
Oktagon 38: Mikulášek Václav – Boráros Gábor 30.12.2022 o 20:30 zvíťazí Mikulášek 1.35
Oktagon 38: Juráček Matúš – Lohore Alex 30.12.2022 o 22:30 viac ako 2.5 začatých kôl v zápase 1.40
Oktagon 38: Macek Filip – Lopez Gustavo 30.12.2022 o 23:30 zvíťazí Macek 2.29

Oktagon 38 – zrušený zápas Kincl vs Vémola

Ozdobou turnaja Oktagon 38 mal byť titulový zápas v strednej váhe Kincl vs Vémola 2. Ten sa však nekoná, keďže Karlos Vémola mal zdravotné problémy. Z pôvodne plánovaných dvoch titulových zápasov nakoniec uvidíme len jeden. A ten sa zmenil z titulového na súboj o dočasného šampióna. Hlavný zápas večera bude boj o opasok Macek vs Lopez. Turnaj je napriek tomu naďalej plný zaujímavých zápasov. Karta bola na poslednú chvíľu doplnená špeciálnymi súbojmi ako je napríklad boxerský stret Mikulášek vs Boráros. Ten je divácky veľmi atraktívny a my sme sa mu venovali aj v samostatnej analýze – Oktagon 38: Boráros vs Mikulášek preview a tip na výsledok.

Oktagon 38 - zrušený zápas Kincl vs Vémola

Zdroj: Oktagon

Náš tip:

  • Gustavo Lopez je bojovník z UFC a preto je pre veľa fanúšikov favorit. Macek však dokáže bojovať na svetovej úrovni. Predviedol to už viackrát. Jeho problémom v dôležitých zápasoch bývala psychika, ale na tej už pracuje s mentálnym koučom. Na domácej pôde je pre nás favorit on.
  • Boxerský duel Mikulášek vs Boráros si pre seba uchmatne Baba Jaga. Mikulášek je skúsenejší v boxe, ktorému sa v minulosti venoval. Má aj výhodu vo výške a váhe. Nemal by byť pre neho problém kontrolovať priebeh zápasu a nabodovať si víťazstvo.
  • Matúš Juráček ide do zápasu ako outsider. Lohoré je rýchly striker, ale Juráček je v postoji veľmi sebaistý. Dokáže presne dodržiavať taktiku a vďaka tomu sa vyhnúť silnej stránke súpera. Matúš sa obvykle zdrží v klietke dlho, posledné tri jeho zápasy rozhodli až body.

Tip redakcie Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Filip Macek – Gustavo Lopez: zvíťazí Macek 2.29 2.41
Václav Mikulášek – Gábor Boráros: zvíťazí Mikulášek 1.35 1.40
Matúš Juráček – Alex Lohoré: viac ako 2.5 začatých kôl v zápase 1.40 1.45

Fight Night Challenge 3 – Rytmus vs Curtis

Fight Night Challenge live stream bude pozerať veľké množstvo fanúšikov. Opäť sa organizátorom podarilo dostať na turnaj známe celebrity ako Rytmus, Dominika Mirgová či Frayer Flexking. Turnaj Fight Night Challenge sa neopiera len o celebritné zápasy, ale vhodne ich strieda so zápasmi porfi bojovníkov. Hlavným zápasom večera je raperský súboj a zároveň slovensko-maďarský súboj. Je to zápas Rytmus vs Curtis. Pre najpopulárnejšieho slovenského rapera je to už štvrtý zápas. V ňom sa pokúsi vyrovnať si svoje skóre, ktoré má zatiaľ 1:2. Pre maďarského rapera Curtisa je to premiéra v ringu.

Fight Night Challenge 3 - Rytmus vs Curtis

Zdroj: Fight Night Challenge

Náš tip:

Rytmus je skúsenejší, predsa len ho čaká už štvrtý boxerský duel. Na druhej strane má takmer 46 rokov a proti nemu o 13 rokov mladší súper. Curtis vyzerá fyzicky veľmi dobre pripravený a za nás je to oveľa vyrovnanejší zápas ako napovedajú kurzy. Rytmus bude možno technickejší, ale Curtis zápas ovládne silou.

Tip redakcie Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Patrik “Rytmus” Vrbovský – Attila “Curtis” Széki: zvíťazí Curtis 5.21 5.20

MS v hokeji do 20 rokov – na úvod Slovensko narazí na Fínsko

Slovensko ma silnú generáciu mladíkov. Najviac vytŕča Juraj Slafkovský, ktorý už hrá v NHL za Montreal Canadiens. On sa ale na turnaji nepredstaví, keďže ho klub neuvoľnil. Lídrom tímu by mal byť najmä Šimon Nemec (draftová dvojka z roku 2022) a Filip Mešár (draftovaný v prvom kole 2022). Slovensko začne šampionát zápasom proti Fínsku, ktoré obhajuje striebro z minulého šampionátu. V skupine B ďalej narazí na USA, Lotyšsko a Švajčiarsko. Základný cieľ tímu je postúpiť zo skupiny, čo je vzhľadom na jej zloženie veľmi reálny cieľ. Pre doplnenie dodávame, že zloženie skupiny A tvoria Kanada, Švédsko, Česko, Nemecko a Rakúsko.

MS v hokeji do 20 rokov - na úvod Slovensko narazí na Fínsko

Zdroj: NHL

Náš tip:

  • Slovensko má jednu z najhorších bilancií vo všetkých vekových kategóriách práve proti Fínsku. Hokejová dvadsiatka naposledy porazila Fínov v roku 2014. Odvtedy ťahá Slovensko sériu desiatich prehier a vždy minimálne o tri góly. Rovnaký scenár čakáme aj teraz.
  • Bilancia Kanady a Česka za posledných 8 rokov je 13:0 pre Kanadu. Jednoznačnú výhru Kanady bude režírovať pravdepodobná budúca draftová jednotka Connor Bedard. Hlavnou starosťou Čechov bude nedostať príliš vysokú nádielku.

Tip redakcie Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Fínsko U20 – Slovensko U20: Fínsko zvíťazí s handicapom -2.5 1.84 1.75
Česko U20 – Kanada U20: Kanada strelí viac ako 4.5 gólu v zápase 1.47 1.50

Premier League – Arsenal stále drží prvé miesto

Premier League stihne v poslednom týždni roku 2022 dve ligové kolá. Na prvom mieste tabuľky je Arsenal a je vysoko pravdepodobné, že na tejto pozícii vstúpi aj do nového roku. Aktuálne má päťbodový náskok na druhý Manchester City a naďalej pozitívne prekvapuje svojich fanúšikov. V tomto týždni ho čaká trápiaci sa West Ham United a nevyspytateľný Brighton. V našom tipe sa venujeme práve prvému zápasu s West Hamom. Ten nepotvrdzuje skvelé výkony z minulej sezóny, keď si vybojoval miestenku do pohárovej Európy. Naopak teraz bojuje o udržanie v lige.

Premier League - Arsenal stále drží prvé miesto

Zdroj: Goal

Náš tip:

West Ham sa trápi a to najmä strelecky, keď len tri mužstvá dali menej gólov. Arsenalu sa s West Hamom dlhodobo darí a to platilo aj v čase, keď kladivári bojovali o pohárové miestenky. V aktuálnom rozpoložení nemajú na lídra nárok.

Tip redakcie Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Arsenal – West Ham: zvíťazí Arsenal 1.51 1.54

Zdroje článku: Oktagon, Fight Night Challenge, Tipsport, IIHF