Týždenný stávkarský check – týždeň 46


Od budúceho týždňa naplno vypuknú MS vo futbale 2022, ale odštartujú už v nedeľu 20. novembra. V úvodnom zápase celého šampionátu sa predstaví domáci Katar proti Ekvádoru. Ešte predtým sa bude konať viacero priateľským zápasov vrátane dvoch zápasov Slovenskej futbalovej reprezentácie. Slovensko bude reprezentovať aj Petra Vlhová. Po tom čo sa štart sezóny pre poveternostné podmienky viac krát odložil, začne kolotoč pretekov slalomom vo Fínskom Levi. Pre Petru Vlhovú sa jedná o obľúbené preteky, keďže v Levi vyhrala slalom uť päťkrát v kariére. Mnohých fanúšikov bude zaujímať aj premiéra Češky Terezy Bledej v UFC. V článku nájdete naše tipy na všetky dôležité športové udalosti v tomto týždni.

Týždenný stávkarský check

Zápas Termín Tip redakcie Kurz Tipsport
ATP Finals: Tsitsipas Stefanos – Djokovic Novak 14.11.2022 o 21:00 zvíťazí Djokovič 1.24
Hokejová Liga majstrov: Frölunda – Straubing 15.11.2022 o 18:00 viac ako 5.5 gólu v zápase 1.97
NHL: Montreal Canadiens – New Jersey Devils 16.11.2022 o 01:00 zvíťazí New Jersey Devils 2.00
Futbalový priateľský zápas: Česko – Faerské ostrovy 16.11.2022 o 18:00 výsledok 2:0 pre Česko 5.22
Tipos extraliga: Slovan Bratislava – HC 21 Prešov 17.11.2022 o 17:00 viac ako 5.5 gólu v zápase 1.86
Futbalový priateľský zápas: Čierna Hora – Slovensko 17.11.2022 o 18:00 menej ako 2.5 gólu v zápase 1.65
Futbalový priateľský zápas: Belgicko – Egypt 18.11.2022 o 16:00 menej ako 2.5 gólu v zápase 1.99
Alpské lyžovanie: Slalom (Levi) 19.11.2022 zvíťazí Petra Vlhová 4.00
UFC: Silva Natalia – Bledá Tereza 20.11.2022 o 00:00 zvíťazí Bledá 1.80
UFC: Lewis Derrick – Spivak Sergey 20.11.2022 o 00:00 zvíťazí Spivak 1.52
Futbalový priateľský zápas: Slovensko – Čile 20.11.2022 o 13:30 remíza Bude vypísaný
MS 2022: Katar – Ekvádor 20.11.2022 o 17:00 Katar neprehrá 1.63

UFC – premiéra Terezy Bledej v UFC

Na tohtotýždňovom turnaji UFC Fight Night sa pozornosť českým a slovenských fanúšikov bude upierať najmä na Terezu Bledú. Šampiónku Oktagonu v mušej váhe čaká premiéra v UFC. Po Martinovi Budayovi je to už druhý šampión Oktagonu, ktorý si vybojoval zmluvu v tejto najprestížnejšej MMA organizácii. Neporazenú Bledú so skóre 6:0 čaká Brazílčanka Natalia Silva. Je to v poradí už piata Brazílčanka v rade pre Bledú. Sledovať sa oplatí aj hlavný zápas karty. O ten sa postarajú v ťažkej váhe Derrick “The Black Beast” Lewis a Sergey “The Polar Bear” Spivak.

UFC  - premiéra Terezy Bledej v UFC

Náš tip:

  • Silva bude zápas prenášať na zem. Jej najobľúbenejšie ukončenie je na submisiu armbar. Takto ukončila päť z posledných sedem zápasov, pričom všetky zápasy vyhrala a je v dobrej forme. Pre Bledú hovorí výšková prevaha vďaka ktorej si bude môcť držať Brazílčanku od tela. Aj keď má Bledá menej skúseností je obrovský talent a veríme, že premiéru v UFC bude mať víťaznú.
  • Sedmička ťažkej váhy Lewis bude mať výhodu vo väčšej váhe a sile svojich úderov. Na druhú stranu má už 37 rokov a začína sa to prejavovať na jeho výsledkoch. V roku 2022 má skóre 0:2, Spinak naopak 2:0. Spinak je všestrannejší ako postojár Lewis a zápas bude určite chcieť prenášať aj na zem. Myslíme, že sa mu to podarí a tam si presadí svoj spôsob boja.

Tip redakcie Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Tereza Bledá – Natalia Silva: zvíťazí Bledá 1.80 2.11
Derrick Lewis . Sergey Spivak: zvíťazí Spivak 1.52 1.60

MS vo futbale 2022 – úvodný zápas šampionátu

O úvodný zápas šampionátu sa postará domáce mužstvo Kataru v zápase s Ekvádorom. V skupine A v ktorej sa nachádzajú Katar a Ekvádor sú ešte reprezentácie Holandska a Senegalu. Katar a Ekvádor sú outsidermi skupiny a ak majú mať šancu na postup potrebujú v úvodnom zápase zvíťaziť. Domáce prostredie by malo byť veľkou výhodou pre Katar. Za všetko hovorí aj fakt, že MS sa hrajú v netradičnom termíne, keďže v tom obvyklom sú priemerné denné teploty v Katare vyše 40°C. Počas šampionátu sa čakajú teploty okolo 30°C.

MS vo futbale 2022 - úvodný zápas šampionátu

Náš tip:

Katar v príprave na MS podával vcelku dobré výsledky napriek tomu stávkové kancelárie viac veria Ekvádoru. Ten totiž postúpil cez náročnú kvalifikáciu v Južnej Amerike. Faktor domáceho prostredia je však často rozhodujúci. Katar má celý káder z domácej ligy a hráči tak budú najlepšie pripravený na miestne podmienky. Práve preto viac veríme domácemu mužstvu.

Tip redakcie Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Katar – Ekvádor: Katar neprehrá 1.63 1.65

Priateľské zápasy vo futbale – Slovensko čakajú dva zápasy

Slovenskú futbalovú reprezentáciu čakajú tento týždeň dva prípravné zápasy. Najskôr sa stretne s Čiernou Horou a potom čaká Slovákov domáci zápas proti Čile. Tréner Calzona mal výber hráčov zťažený, keďže viaceré kluby neuvolnili hráčov. Aj preto sa v slovenskej nominácii objavuje viacero novicov a hráčov Fortuna ligy. Po nevydarenej septembrovej premiére potrebuje Calzona začať utvárať tím podľa svojich predstáv. Podľa jeho slov mu teraz nezáleží ani tak na výsledkoch tímu ako na hernom prejave.

Priateľské zápasy vo futbale - Slovensko čakajú dva zápasy

Náš tip:

  • Čiernu horu a Slovensko trápi rovnaký problém. Obe krajiny strieľajú v poslednej dobe veľmi málo gólov. Pre Slovensko je to dlhodobý problém, ktorý musí Calzona odstrániť ak chce byť úspešný. Bohužiaľ v tomto zápase sa toho asi ešte nedočkáme.
  • Čile nedokázalo postúpiť na MS z náročnej kvalifikácie Južnej Ameriky. V zápasoch s favorizovanými mužstvami však odohralo tesné zápasy. V zápase so Slovenskom je miernym favoritom, ale faktor domáceho ihriska by mal vyrovnať šance.

Tip redakcie Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Čierna Hora – Slovensko: menej ako 2.5 gólu v zápase 1.65 1.86
Slovensko – Čile: remíza Bude vypísaný Bude vypísaný

Priateľské zápasy vo futbale – Česko čaká zápas proti trpaslíkovi

Do prípravy na nadchádzajúcu kvalifikáciu na ME sa pustí aj susedné Česko. V zápase proti futbalovému trpaslíkovi z Faerských ostrovov je obrovským favoritom. Z ďalších plánovaných priateľských zápasov nás zaujal duel Egypt vs Belgicko. Belgičania sú v príprave na MS, kde majú vysoké ciele. Egypt sa na MS len tesne neprebojoval. Mužstvo okolo Mohameda Salaha nebude ľahký oriešok.

Priateľské zápasy vo futbale - Česko čaká zápas proti trpaslíkovi

Náš tip:

  • Nie je otázka či Česi zvíťazia, ale ako vysoko. Faerské ostrovy už nie sú tímom, ktorý inkasuje pravidelne debakel. Napriek tomu bude rozdiel v kvalite jasne vidieť. Česi majú trochu problémy so strieľaním gólov, ale veríme, že proti slabšiemu súperovi sa presadí dvakrát.
  • V tíme Egypta je len jeden hráč svetovej úrovne (Salah). Napriek tomu patria medzi špičku Afriky. Belgicko je tím svetovej kvality. Od tohto zápasu ale nečakáme svetový futbal. Belgičania budú hrať opatrnejšie aby sa nezranili a Egypťania im tak budú vyrovnaný súper. Zápas to poznačí a padne menej gólov.

Tip redakcie Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Česko – Faerské ostrovy: výsledok 2:0 pre Česko 5.22 5.50
Belgicko – Egypt: menej ako 2.5 gólu v zápase 1.99 1.89

Alpské lyžovanie žien – Petra Vlhová začína novú sezónu

V Alpskom lyžovaní žien sa už štyrikrát posunul štart sezóny. Pre zlé poveternostné podmienky sa nekonal obrovský slalom, dva zjazdy a jeden paralelný obrovský slalom. Sezóna tak odštartuje vo fínskom Levi, kde sú na programe dva slalomy, počas víkendu. Pre Petru Vlhovú sa tak jedná o štart sezóny na jednej z najobľúbenejších tratí. V Levi vyhrala celkovo už päť slalomov a v posledných dvoch sezónach tu ovládla vždy oba slalomy. Petra odletela s tímom do Fínska už dva týždne pred pretekmi a sústredí sa na štart vo svojej najsilnejšej disciplíne.

Alpské lyžovanie žien - Petra Vlhová začína novú sezónu

Náš tip:

Petra Vlhová vyhrala v Levi už štyri slalomy v rade. Do Fínska cestovala predčasne aby sa dostatočne pripravila na štart sezóny. Najväčšou konkurentkou jej bude opäť Mikaela Shiffrin. My veríme, že ju na svojej obľúbenej trati porazí a rovnako aj všetky ostatné slalomárky. Náš tip smerujeme k prvému slalomu v Levi.

Tip redakcie Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Slalom v Levi: zvíťazí Petra Vlhová 4.00 4.05

ATP Finals – Djokovič môže vyrovnať Federerov rekord

Djokovič môže vyrovnať Federerov rekord v počte triumfov na turnaji ATP Finals. Na tomto turnaji spolu súťaží na záver sezóny osem najlepších tenistov. Roger Federer ho dokázal vyhrať šesťkrát. Novak Djokovič to dokázal päťkrát, ale naposledy v roku 2015. Turnaj sa hrá v dvoch skupinách po štyroch systémom každý s každým. Dvaja najlepší z oboch skupín postúpia do semifinále. Djokovič je trošku ironicky najnižšie nasadený tenista vo svojej skupine, ale na druhú stranu je najväčší favorit na celkové víťazstvo. V prvom zápase sa stretne s Grékom Tsitsipasom a na tento zápas sme vám pripravili náš tip.

ATP Finals - Djokovič môže vyrovnať Federerov rekord

Náš tip:

Djokovič mal sezónu opäť obmedzenú pre svoju neochotu zaočkovať sa proti Covidu. Preto odohral najmenej turnajov spomedzi finálovej osmičky. S Tsitsipasom sa stretol tento rok trikrát a všetky zápasy vyhral. Celkovo ťahá proti Grékovi sériu sedem víťazných zápasov v rade. Jasný tip na Djokoviča

Tip redakcie Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Stefanos Tsitsipas – Novak Djokovič: zvíťazí Djokovič 1.24 1.24

NHL – Juraj Slafkovský vs Tomáš Tatar

Súboj Montreal Canadiens vs New Jersey Devils je pre slovenského fanúšika súbojom Juraja Slafkovského proti Tomášovi Tatarovi. Juraj Slafkovský, draftová jednotka z roku 2022, sa vracia po dvojzápasovom dištanci po zákroku na Matta Luffa z Detroitu. Pri návrate sa bude chcieť predviesť fanúšikov svojim hokejovým umom a bude preto určite motivovaný na maximum. Aj Tomáš Tatar by mohol potešiť fanúšikov. V aktuálnej sezóne sa mu darí pravidelne zbierať body a s New Jersey Devils víťazstvá.

NHL - Juraj Slafkovský vs Tomáš Tatar

Náš tip:

Montreal a New Jersey sa stretli naposledy v príprave pred sezónou. Zápas tesne vyhrali Devils v pomere 2:1 a to aj zásluhou gólu Tatara. V sezóne sa Devils darí zatiaľ na výbornú a atakujú špicu východnej konferencie. Oproti tomu Montreal strieda lepšie a slabšie výkony. Našu dôveru vkladáme v New Jersey Devils, ktoré podáva stabilne kvalitné výkony.

Tip redakcie Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Montreal Canadiens – New Jersey Devils: zvíťazí New Jersey Devils 2.00 Bude vypísaný

Tipos extraliga – Slovan Bratislava vs Prešov

Po reprezentačnej prestávke sa vracia ligový hokej. Slovan Bratislava po výbornom úvode stratil prvú priečku tabuľky. Po krátkej pauze Tipos extraligy bude chcieť mužstvo rýchlo späť na špicu tabuľky. Pre trápiaci sa Prešov, tak bude zápas na Slovane predstavovať ťažkú skúšku. Najmä pre nového trénera Prešova, ktorým sa stal Juraj Faith. V jeho prvom pôsobení v pozícii hlavného trénera má za cieľ zachrániť Prešov v extralige a bojovať o play off.

Tipos extraliga - Slovan Bratislava vs Prešov

Náš tip:

Posledný vzájomný zápas skončil prestrelkou 5:6 v prospech Slovana. Slovan chce prvé miesto v tabuľke späť čo najskôr a preto bude nebezpečný. Pod novým trénerom sa obvykle mužstvo nabudí a veríme, že to bude platiť aj v prípade Prešova. Vychádza nám z toho zápas v ktorom oba celky budú aktívne smerom dopredu a bude padať dosť gólov.

Tip redakcie Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Slovan Bratislava – HC Prešov: viac ako 5.5 gólu v zápase 1.86 1.80

Hokejová Liga majstrov – osemfinále Frölunda vs Straubing

Hokejová Liga majstrov sa prehupla do play off časti. Žiaľ bez slovenského zástupcu, keď Slovan Bratislava skončil v skupine posledný, keď nezískal v šiestich zápasoch ani jediný bod. V Lige majstrov sa darí najmä švédskym mužstvám, ktoré ovládli šesť zo sedem sezón. Rekordérom súťaže je Frölunda, ktorá štyrikrát vyhrala celú Ligu majstrov. V minulej sezóne padla až v semifinále s neskorším víťazom, švédskym Rögle. Aj v tejto patrí medzi najväčších favoritov. V osemfinále sa stretne s nemeckým Straubing Tigers, ktoré ovládlo svoju skupinu.

Hokejová Liga majstrov - osemfinále Frölunda vs Straubing

Náš tip:

Frölunda je veľký favorit podľa stávkových kancelárií, ale lepšiu formu ukazuje skôr nemecký Straubing. V Lige majstrov sa obe mužstvá prezentovali ofenzívne. Frölunda dokonca strelila najväčší počet gólov v skupinovej časti. Myslíme, že aj tento zápas bude gólovo plodný

Tip redakcie Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Frölunda – Straubing: viac ako 5.5 gólu v zápase 1.97 1.94