Stan Wawrinka – Novak Djokovic: Wimbledon 3. kolo


Wimbledon 2023 má na programe 3. kolo mužskej dvojhry. Zápas Stan Wawrinka vs Novak Djokovic začína v piatok 7. júla 2023 o 19:00. Hrá sa na Centre Court, čo je najväčší a hlavný kurt londýnskeho Wimbledonu. V tomto článku sa dočítate, kde sledovať tento duel. Ďalej vám pripomenieme, ako sa obom tenistom zatiaľ na tomto turnaji darilo. Na záver, už tradične, predstavíme stávkové príležitosti a Stan Wawrinka vs Novak Djokovic kurzy.

Stan Wawrinka -Novak Djokovic: Wimbledon 3. kolo

  • Ide už o 27. vzájomný zápas týchto dvoch hráčov. Wawrinka zatiaľ vyhral 6x, Djokovic 20x.
  • Naposledy si zmerali sily v roku 2022 na turnaji ATP Masters 1000 v Taliansku. Novak Djokovic vyhral po setoch 6:2 a 6:2.
  • Stávkové kancelárie výrazne favorizujú srbského tenistu. Presnú výšku kurzov si pozrite nižšie v článku.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Handicap Djokovic – 7,5 1.68 1.65

Kde sledovať Stan Wawrinka vs Novak Djokovic

Tenisoví fanúšikovia si môžu vyberať, kde sledovať Stan Wawrinka vs Novak Djokovic. Livestream vysiela TV Tipsport. Prístup je možné získať zadarmo, stačí na to prestávkovať sumu 1,20€ za uplynulých 30 dní. Zápasy Wimbledonu prinášajú taktiež Fortuna TV. Vo všetkých prípadoch umožňujú stávkové kancelárie okrem livestreamu aj live stávky. Priamy prenos vysiela stanica Eurosport, konkrétne tretie kolo môžu diváci sledovať na Eurosport 2 a Eurosport 4K. Krátko po skončení zápasov sú highlighty dostupné aj na YouTube, nižšie si napríklad môžete pozrieť video z 2. kola medzi Djokovicom a Thompsonom.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
7. 7. 2023 o 19:00 Centre court, Londýn Eurosport 2, Eurosport 4K, TV Tipsport, Fortuna tV

Wawrinka je skúsený

Stan Wawrinka je skúsený švajčiarsky tenista. 38-ročný pravák sa v roku 2023 už predstavil na grandslamoch Australian Open a Roland Garros. V Austrálii skončil v 1. kole, na Roland Garros v druhom. Na turnaji Wimbledon hrá už po sedemnásty raz v kariére, na trávnatom povrchu sa mu ale nedarí tak, ako na iných grandslamoch. Jeho vrcholom v Londýne je štvrťfinále z rokov 2014 a 2015. Minulý rok na anglických kurtoch vypadol už v 1. kole. Tento rok v 1. kole zdolal Fína Emila Ruusuvuoriho a v druhom Argentínčana Tomasa Etcheverryho. Proti Djokovicovi má negatívnu bilanciu, zaznamenal nad ním síce 6 výhier, ale až 20 prehier.

Wawrinka je skúsený

Zdroj: express.co

Djokovic obhajuje titul

7- násobný grandslamový víťaz Novak Djokovic obhajuje titul na Wímbledone z roku 2022. Vtedy vo finále zdolal Austrálčana Nicka Kyrgiosa a patrí medzi top favoritov na to, kto vyhrá Wimbledon v roku 2023. Na súčasnom turnaji bol v 1. kole jeho súperom Argentínčan Pedro Cachin, ktorého zdolal na sety 6:3, 6:3 a 7:6. V 2. kole si srbská legenda zmerala sily s Austrálčanom Jordanom Thompsonom. 36-ročný Djokovic vyhral na sety 6:3, 7:6 a 7:5. Jeho forma je výborná, tento rok už triumfoval na turnajoch Australian Open aj Roland Garros.

Djokovic obhajuje titul

Zdroj: skysports

Stan Wawrinka vs Novak Djokovic kurzy

Stan Wawrinka vs Novak Djokovic kurzy hovoria jasne v prospech srbského tenistu. Kurz na výhru Wawrinku je 15,50, na Djokovica 1,02. Práve na druhého menovaného si podalo na Tipsporte až 97% tipérov. Stávkovanie na tenis prináša rôzne možnosti. Medzi najčastejšie tipy patrí, že Wawrinka vyhrá viac ako 10,5 gamov s kurzom 1,57 alebo že vyhrá viac ako 0,5 setu s kurzom 2,86. Pomerne častý je ale tiež tip, že zápas skončí presným výsledkom 3:0 na sety s kurzom 1,35. Rovnaký kurz má aj stávka, že Wawrinka vyhrá menej ako 0,5 setu v zápase.

Tip redakcie: Handicap Djokovic – 7,5

Novak Djokovic má za sebou tri víťazné grandslamy a proti Wawrinkovi je jasným favoritom. Poradil si s ním aj v ich poslednom vzájomnom zápase a to pomerne hladko 6:2 a 6:2. Preto by možno stála za úvahu handicap stávka s dobrým kurzom na Djokovica.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Handicap Djokovic – 7,5 1.68 1.65

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia