Kto vyhrá Wimbledon


Najslávnejší tenisový turnaj odštartoval svojim 134. ročníkom a všetci priaznivci bieleho športu so zatajeným dychom čakajú kto vyhrá Wimbledon 2021. Najväčší Wimbledon favoriti sú tento rok jasný. V mužskej časti pavúka to je Novak Djokovič a v tej ženskej zas Ashleigh Bartyová.

JménoWimbledon 2021 kurz TipsportWimbledon 2021 kurz Fortuna
Novak Djokovič1.601.50
Daniil Medvedev8.508.20
Garbine Muguruza11.0011.00
Ashleigh Barty6.506.00

To kto vyhrá Wimbledon v mužskej časti majú jasno, tak stávkové kancelárie, ako aj širšia športová verejnosť. Kto vyhrá Wimbledon v ženskej časti turnaja sa však predpovedať veľmi nedá, nakoľko sa udialo dosť zásadných vecí. Po odstúpení svetovej dvojky Osakovej a trojky Halepovej ešte pred turnajom, prišiel Wimbledon o ďalšiu z najväčších hviezd, a to Serenu Williamsovú. Pre zranenie bola nútená vzdať zápas 1.kola už po 15 minútach. Tak sa otvára veľká šanca aj pre hráčky, ktoré by možno za normálnych okolností šancu nemali. To však ukáže až čas, jedno je však jasné. Kto vyhrá Wimbledon 2021, ten sa dočká veľkej slávy.

Wimbledon program

Wimbledon program je už každoročne veľmi nabitý, a to o čosi viac ako na iných grandslamoch. Podľa tradície sa totižto na Wimbledone nehrá v nedeľu v prvý týždeň, čo má za následok takzvané „šialený pondelok“, kedy sa odohrajú všetky osemfinálové zápasy v jeden deň. Plus musíme počítať s nevyspytateľným britským počasím, ktoré tento rok úradovalo hneď v prvé dva hracie dni, a viac ako polovica zápasov musela byť presunutá. Dúfajme, že sa počasie už do konca turnaja ukľudní a všetky zápasy sa dohrajú v stanovených termínoch. Wimbledon 2021 program je rozvrhnutý na dva týždne, a to od pondelka 28. júna do 11. júla 2021. Program Wimbledon 2021 sa ako zvyčajne, celý odohrá trávnatých dvorcoch v londýnskom All England Lawn Tennis and Croquet Clube.

Wimbledon program

Čo sa týka fanúšikov, tak kapacita celého areálu je 42 tisíc fanúšikov. Centrálny dvorec a kurt číslo 1 majú povolenú 50% kapacitu. Tribúny pri menších dvorcoch môžu byť naplnené na 75%. Kompletnú výnimku dostali finálové zápasy dvojhier. Tie budú bez nutnosti nosenia rúška alebo respirátoru. Návštevník bude potrebovať buď certifikát o očkovaní, negatívny test alebo potvrdenie o tom, že má protilátky. Kapacita pri týchto dvoch zápasov bude avšak využitá na 100%. To znamená, že sa okrem futbalových zápasov tohtoročného EURA v Budapešti, dočkáme opäť skvelej atmosféry, ktorá každému športovému priaznivcovi tak veľmi chýba.

Wimbledon pavúk

Wimbledon pavúk je neúprosný. Na začiatku turnaja sa v ňom ocitne 128 hráčov. Každý hráč sa pri ceste do finále musí dostať cez 7 vyraďovacích kôl. Výhra znamená predĺženie pobytu v Londýne, prehra automatický koniec v turnaji. Prvé prvých štyroch kolách sa hraje štvrťfinále, následne semifinále a posledným zápasom je finále. Tento rok malo Slovensko zastúpenie v hlavnej časti turnaja iba v mužskom pavúku. Norbert Gomboš však už hneď v prvom kole vypadol na rakete Sandgrena z Ameriky. Pavúk Wimbledon 2021 je tak preňho už minulosťou a Wimbledon výsledky pre Slovensko opäť veľkou katastrofou.

Djokovič
Fucsovics
Khachanov
Shapovalov
Berrettini
Auger-Aliassime
Federer
Hurkacz
DJO1.08
SHAP9.59
BER1.39
HUR3.20
DJO1.21
BER4.96

Wimbledon live stream

Ak chcete sledovať Wimbledon online stream kedykoľvek a kdekoľvek bez obmedzení, zapnite si online streamy stávkových kancelárií. Vďaka tomu môžete sledovať Wimbledon naživo na telefóne, počítači alebo tablete. Kľudne si môžete zapnúť aj viac zápasov v jeden moment. V Tipsporte je môžete vyskúšať TV Tipsport zadarmo na 7 dní. Jediné čo musíte spraviť, je založiť si herné konto a počkať na overenie totožnosti, ktoré prebehne po nahratí všetkých vašich dokladov. Aby ste službu TV Tipsport mohli využívať viac ako 7 dní, stačí uzatvoriť stávky v hodnote 1,20 €, čo automaticky predĺži vašu licenciu na 30 dní. O živé prenosy z Wimbledonu neprídete ani vo Fortune. Vo Fortune sa pravidlá pre sledovanie Fortuna TV mierne líšia. Musíte mať uzavretú stávku za posledných 7 dní a kladný zostatok na hernom konte. Takisto ako v Tipsporte môžete zápasy sledovať na všetkých zariadeniach.

Wimbledon live stream

Ďalšími možnosťami sú stanica Eurosport, ktorá má takisto aj online platformu, alebo sa môžete spoliehať na našu RTVS, ktorá však zápasy z Wimbledonu bude vysielať až v pozdnejšom štádiu turnaja. Prioritu má totižto futbalové EURO 2021. Je možné, že Wimbledon živý prenos bude RTVS vysielať len z finálového dňa.

Wimbledon favoriti podľa stávkových kancelárii

Poďme sa pozrieť na to, kto sú Wimbledon favoriti podľa stávkových kancelárii. V mužskej časti pavúka nie je o čom pochybovať. Jednoznačným favoritom je 34-ročný Srb Novak Djokovič, ktorému mal konkurovať Roger Federer. Ten ale momentálne zvádza súboj s vlastným telom a nevedno ako ďaleko v turnaji sa dostane. V ženskej časti turnaja to je niečo úplne odlišné. Situácia je omnoho komplikovanejšia a kandidátok na výhru je hneď niekoľko. Je to už pár rokov, čo v ženskom tenise neexistuje žiadna silná osobnosť, ktorá by si dokázala udržať stabilnú formu. Od čias Sereny Williamsovej sa to na popredných miestach rebríčka strieda veľmi často. Momentálne si avšak pozíciu jedničky drží Ashleigh Barty z Austrálie, favoritka turnaja podľa Tipsportu, Fortuny a zrejme všetkých stávkových kancelárii na svete. Posledná wimbledonská šampiónka Simona Halepová si poranila kotník a nemohla sa turnaja zúčastniť. Svetová dvojka Naomi Osaková pre vyťaženie do Londýna ani nepricestovala, naopak rozhodla sa radšej sústrediť na domácu olympiádu. A tak bola favoritkou 40-ročná Serena Williamsová, ktorá z turnaja však pre zranenie musela odstúpiť hneď v prvom kole.

Wimbledon favoriti podľa stávkových kancelárii

Novak Djokovič

Novak sa opäť dostal do životnej formy. Po výhre na Australian Open, zvíťazil tiež na svojom najmenej obľúbenom povrchu antuke v Paříži. V semifinále dokázal zdolať najväčšieho šampióna na aParížskeho podniku Rafaela Nadala. V tenisových kruhoch sa už pomaly začína skloňovať zlatý grandslam. Vyhrať všetky 4 najvýznamnejšie tenisové akcie, a k nim pridať zlato z olympiády, to v histórii zvládla iba Steffi Graffová v roku 1988. U Novaka Djokoviča je ešte príliš skoro hovoriť o takomto úspechu. Je ale nutné povedať, že jeho rivali Nadal a Federer majú túto sezónu zdravotné problémy a pravdepodobne Novaka už tento rok neohrozia. Naopak mladíci Tsitsipas, Zverev alebo Medvedev sa ešte na Djokovičovu úroveň nedostali Späť k Wimbledonu. Londýnska akcia patrí medzi Novakovu najobľúbenejšiu, zvíťazil tu už 5-krat. Pokiaľ sa mu podarí vyhrať, dorovná v počte získaných grandslamov Federera s Nadalom.

kurz 1,60 na výhru Djokoviča

Novak Djokovič

Daniil Medvedev

Teoreticky finálový súper pre Djokoviča, ktorý by ho mohol zastaviť. Jedná sa o svetovú dvojku, ktorá vo svojej kariére zatiaľ hrala dvakrát finále grandslamu. Avšak na tráve v Londýne sú Medvedevove šance veľmi nízke, nakoľko tento hráč je špecialistom na tvrdý povrch a rýchla tráva mu vôbec nesedí. Obe finálové účasti sa zrodili na harde v USA a Austrálii. Na Wimbledone sa najďalej dostal do tretieho kola, a zatiaľ sa nejaví ako niekto kto vyhrá Wimbledon. Do budúcna by to však mohol byť nástupca či už Djokoviča, Nadala alebo Federera, avšak zatiaľ chýbajú potrebné skúsenosti a ešte trochu viac kvality.

kurz 8.50 na výhru Medvedeva

Daniil Medvedev

Ashleigh Barty

25-ročnú Ashleigh Bartyovú k postaveniu favoritky na zisk titulu predurčuje hlavne postavenie svetovej jedničky, to je asi tak všetko. Bartyová výborne zvláda menšie turnaje, ale na grandslamoch je často mimo formy. Tento rok jej to opäť nevyšlo doma v Austrálii, kde sa konal prvý grandslam sezóny. Mohutná podpora protinožcov žiaľ pre Bartyovú stačila iba na štvrťfinále, kde ju porazila Karolína Muchová. Z French Open Bartyová odstúpila už na začiatku, a to kvôli zraneniu bedra. Momentálne venuje svoju pozornosť londýnskému turnaju. Čaká ju však veľmi ťažký los. Po vydretom postupe cez veteránku Navarrovú sa v druhom kole stretne s Bieloruskou Blinkovou. Následne by mala prísť konfrontácia s Kateřinou Siniakovou, ktorá ukáže ako na tom Bartyová momentálne je.

kurz 4,40 na výhru Bartyovej

Ashleigh Barty

Wimbledon víťazovia za predchodzie ročníky

Pamätáte si kto boli Wimbledon víťazovia za predchodzie ročníky? Ak nie, tak vám to radi v krátkosti zosumarizujeme. Tretí grandslam sezóny je výnimočný tým, že sa ako jediný hrá na tráve, ktorú v histórii obľubovalo pár velikánov tohto športu. Dvoma z nich sú Roger Federer a Novak Djokovič, ktorí sú najväčšími favoritmi tohtoročnej edície Wimbledonu. Švajčiar má na konte úctyhodných 8 titulov z londýnskej trávy a v 39 rokoch bude bojovať o svoju poslednú šancu na zisk deviatej trofeje. Za Federerom sa v počte titulov umiestnil na 2. mieste Pete Sampras so 7 titulmi. Nasledujú Novak Djokovič a Bjorn Bjerg, ktorí získali zhodne po piatich tituloch. Pre zaujímavosť, posledným Britským tenistom, ktorý vyhral na tráve v All England Clube bol v roku 2016 Andy Murray. V ženskej časti súťaže drží prvenstvo Martina Navrátilová s deviatimi trofejami. O druhé miesto sa delí Serena Williamsová spolu so Steffi Graf. Na konte majú zhodne po sedem primátov. Kto vyhrá Wimbledon? Uvidíme či sa to podarí niektorému z rekordérov spomenutých vyššie.

Wimbledon víťazovia za predchodzie ročníky

RokMužiŽeny
2020Nehralo saNehralo sa
2019Novak Djoković (Srbsko)Simona Halep (Rumunsko)
2018Novak Djoković (Srbsko)Angelique Kerber (Německo)
2017Roger Federer (Švýcarsko)Garbiñe Muguruza (Španělsko)
2016Andy Murray (Velká BritánieSerena Williams (USA)
2015Novak Djoković (Srbsko)Serena Williams (USA)

Wimbledon prize money

Wimbledon prize money systém organizátori tento roku takpovediac trochu prekopali. Hlavným dôvodom je, že Wimbledon sa ako jediný zo štyroch grandslamov minulý rok pre pandémiu nekonal. Tento rok si hráči celkovo na odmenách rozdelia 35 miliónov libier, čo je pokles o 7,85% v porovnaní s rokom 2019 keď bol budget na odmeny 38 miliónov libier. Avšak treba povedať, že v roku 2019 si všetci hráči museli uhradiť ubytovanie zo svojho vrecka, teraz sa o to postarali organizátori. Taktiež sa zrušilo vreckové pre hráčov v celkovej hodnote 1 milióna libier a využilo sa na náklady spojené s ubytovaním. Suma sumárum, prize money Wimbledon 2021 sú v konečnom účtovaní vyššie ako v roku 2019.

VíťazFináleSemifináleŠtvrťfinále4. kolo3. kolo2. kolo1. kolo
1 700 000 £900 000 £465 000 £300 000 £181 000 £115 000 £75 000 £48 000 £

Víťaz si tento rok odnesie 1,7 milióna libier, čo je o 27,66% menej ako bral Djokovič v 2019. Porazený finalista takisto dostane podstatne menej, a to 900 tisíc libier, čo je 23,40% menej oproti 2019. Organizátori sa rozhodli tieto peniaze rozdeliť medzi hráčov, ktorí sa väčšinou v takýchto turnajoch ďaleko nedostanú, aby tak prispeli k finančnej rovnováhe na okruhu. Napríklad za účasť v prvom kole dostane každý hráč 48 tisíc libier, čo je 6,67% viac ako v 2019. Wimbledon 2021 prize money sú aj napriek týmto drobným zmenám stále veľmi lukratívne.

Často kladené otázky

Kde sa hrá Wimbledon

Wimbledon sa hrá v západnej časti Londýna na trávnatých dvorcoch v All England Lawn Tennis and Croquet Clube, a to od roku 1877.

Ako to je s divákmi na Wimbledone?

Povolený vstup do areálu má 43 tisíc fanúšikov. Čo sa týka hlavného dvorca a kurtu číslo 1 tak tam je povolená polovičná kapacita. Na všetky ostatné kurty to je 75%. Oba finálové zápasy, mužskej ako aj ženskej dvojhry sa odohrajú pred plnými tribúnami.

Kto vyhrá Wimbledon?

Všetci nadšenci bieleho športu, samozrejme okrem fanúšikov Novaka Djokoviča by si priali, aby víťazstvom na Wimbledone mohol Roger Federer ukončiť svoju bohatú kariéru. Avšak treba povedať, že tento rok nie je vôbec vo svojej forme a pre Djokoviča by v pavúku nemal byť žiaden iný súper, ktorý by mu mal narobiť vážnejšie problémy. V ženskej časti turnaja po odstúpení Sereny Williamsovej je hlavnou favoritkou Ashleigh Bartyová. Konkurovať jej môže napríklad urputná Španielka s venezuelskými korenmi Muguruza, alebo ktorákoľvek z Češiek. Kto vyhrá Wimbledon v ženskej časti turnaja je náročné prepdpovedať.

Kedy a ako dlho sa hrá Wimbledon?

Hlavná súťaž sa začala pondelok 28.6 a bude trvať do nedele 11.7.2021 kedy vyvrcholí finálovým zápasom dvojhry mužov. Týždeň pred začiatkom hlavnej súťaže a hrala 7-dňová kvalifikácia z ktorej sa mali možnosť kvalifikovať horšie postavený hráči v rebríčku.

Ako je zostavený Wimbledon pavúk?

Wimbledon 2021 pavúk je schéma podľa ktorej proti sebe nastupujú hráči. V pavúku štartuje 128 hráčov a má 7 kôl. Každé kolo je vyraďovacie, a tak sa po postupe do toho ďalšieho stále počet účastníkov znižuje o polovicu až zostanú len 2 finalisti.