Top stávkarské momenty v roku 2023


Rok 2023 sa niesol v duchu viacerých rekordov a pôsobivých športových udalostí. Fanúšikovia a aj tipujúci mohli počas celého roka získavať skvelé zážitky. Nájdete tu momenty z rôznych športových odvetví. Okrem športu bola v roku 2023 pre tipérov zaujímavá aj politika. O všetkom sa rozprávať nedá a preto sme pre vás pripravili Top stávkarské momenty v roku.

Top stávkarské momenty v roku 2023

Postup Slovákov na Euro 2024

Postup Slovákov na Euro 2024 má väčšina fanúšikov ešte v čerstvej pamäti. Kvalifikáciu naši futbalisti zakončili víťazným zápasom Bosna a Hercegovina vs Slovensko. Pre Slovensko je to už tretí postup v rade na Majstrovstvá Európy. Tentokrát bol postup najrýchlejší, keďže v poslednom zápase kvalifikácie už Slováci mali postup zaistení.

Postup Slovákov na Euro 2024

Expanzia Oktagonu do zahraničia

Organizácia Oktagon MMA pokračuje s expanziou do zahraničia. V roku 2023 sa definitívne usadila v Nemecku a má za sebou prvý turnaj aj v Anglicku. Oktagon program turnajov sa tak rovnomerne rozloží medzi Česko, Slovensko, Nemecko a Anglicko. Expanzia znamená aj narastajúci počet turnajov v roku a pre divákov viac zápasov na sledovanie i tipovanie.

Tipsport Gamechanger

Organizácia Oktagon MMA sa do nášho prehľadu dostala vďaka projektu Tipsport Gamechanger dvakrát. V Európe unikátna pyramída s celkovou dotáciou 1 milión €, priniesla pre fanúšikov zápasy špičkových bojovníkov z celej Európy. Čiastka 300 tisíc pre víťaza prilákala mnohé zaujímavé mená zo sveta MMA. Vďaka tomu úroveň a kvalita zápasníkov išla výrazne nahor. Projekt sa ukázal ako extrémne úspešný a už bol ohlásený aj druhý ročník pre rok 2024. Zmena je len vo váhovej kategórii, keď welter vystrieda ľahká váha.

Tipsport Gamechanger

Zdroje: Oktagon

Djokovičovo kraľovanie

Tenisový rok 2023 sa dá označiť ako Djokovičovo kraľovanie. Novak Djokovič je opäť koncoročnou svetovou jednotkou. V tomto roku sa stal rekordér v počte vyhratých grandslamov. Aktuálne je na čísle 24, pričom v roku 2023 vyhral Australian Open, French Open, US Open a vo Wimbledone prehral až vo finále. Okrem toho vyhral aj siedmykrát koncoročný turnaj majstrov s čím takisto vytvoril nový rekord.

Djokovičovo kraľovanie

Zdroje: france24

MS v hokeji

Tento rok boli MS v hokeji plné prekvapení. O to kto vyhrá MS v hokeji 2023 sa vo finále stretli Kanada a Nemecko. Zlato napokon putovalo do Kanady, ale strieborné medaily pre Nemecko je obrovský úspech. Rovnako tak bronzové medaily pre usporiadateľov z Lotyšska. Pre fanúšikov zo Slovenska sa šampionát neskončil ideálne, keďže napriek dobrým výkonom sa hokejisti s dvojkrížom na hrudi zo základnej skupiny neprebojovali do play off.

MS v hokeji

Zdroje: reuters

Rekordný ročník Verstappena v F1

Rekordný ročník Verstappena v F1 nemá obdobu. Max Verstappen bol pred začiatkom sezóny favorit na to, kto vyhrá F1 ročník 2023. Jeho 17 víťazstiev z 20 pretekov však nečakal ani najväčší fanúšik holandského jazdca. Rovnako ani jeho šnúru 10 víťazstiev v rade. Už teraz je jasné, že aktuálne trojnásobný šampión v rade, je najväčší favorit aj pre nasledujúcu sezónu.

Rekordný ročník Verstappena v F1

Zdroje: the source

Dva slovenské futbalové tímy v skupine európskych pohárov

Futbalových fanúšikov na Slovensku určite potešilo, že dva slovenské futbalové tímy dokázali postúpiť do skupinovej fázy európskych pohárov. Pre Slovan Bratislava je to tretia sezóna v rade s účasťou v skupine Európskej konferenčnej ligy. Najúspešnejší slovenský klub doplnil v súťaži aj Spartak Trnava. Dva kluby v skupinovej fáze počas jednej sezóny je slovenský rekord a nádej pre fanúšikov, že v budúcnosti budú zápasy európskych pohárov na Slovensku na pravidelnej báze.

Dva slovenské futbalové tímy v skupine európskych pohárov

Zdroje: the source

Haaland v Manchestri City

Premier League nezažila gólostroj aký predviedol Erling Haaland v Manchestri City. Jeho 36 ligových gólov je nový rekord anglickej ligy. Manchestru City pomohol nórsky útočník k titulu Premier League, FA Cupe a premiérovo aj v Lige majstrov. A to všetko vo svojej prvej sezóne za City. Haaland totiž prestúpil do klubu v lete 2022 z Borussie Dortmundu za 60 miliónov eur.

Haaland v Manchestri City

Zdroje: sport.de

Parlamentné voľby

Jedinou nešportovou udalosťou v našom prehľade sú parlamentné voľby. Keďže sa nejedná o štandardnú stávkovú príležitosť, nájdete na našej stránke vysvetlenie ako tipovať na voľby. Pre tipérov umožňujú podobné spoločenské stávkové príležitosti spestrenie ich tiketov. Navyše vďaka mnohým predvolebným prieskupom aj pomerne dobrú šancu na úspešné tipy.

Parlamentné voľby

Úspešný NHL draft

V posledných rokoch mnoho Slovákov prestáva sledovať NHL live stream, pre klesajúci počet slovenských hokejistov. Na drafte 2023 si tímy vybrali až 8 nádejných slovenských hokejistov. Toto číslo je najvyššie od roku 2004, kedy to bolo 10 hráčov. Po skvelom drafte v roku 2022, kedy malo Slovensko draftovú jednotku a dvojku to zvyšuje nádej na zlepšenie stavu Slovákov v kanadsko americkej lige.

Zdroje=: oktagon, reuters, the source, sport.de