Oktagon program


Oktagon 49 program tvorí 10 zápasov. Všetko začne 18. novembra 2023 od 18:00 v nemeckom Kolíne. Dvaja účastníci poslednej Oktagon výzvy. Zápas Gelezi vs McDonald je free prelims a live stream nájdete zdarma na YouTube. Veľkú pozornosť si pýta zápas Paul Smith vs Jake Quickenden. Zápas projektu Stage to the Cage sa očakáva o 21:00. Až dva zápasy sú vypísané na 5×5 minút. Finále Oktagon výzvy George Staines vs Denis Frimpong rozdeľuje prelims a hlavnú kartu. Ten druhý je titulový zápas Aby vs Garcia, ktorý večer zakončí.

Oktagon program

Zápas Oktagonu Čas Kde sledovať
Dyrschka Konrad – Bonifacio Silva Luis Thiago 18:00 Začať sledovať
Eckerlin Christian – Silva Leandro 18:00 Začať sledovať
Engizek Kerim – Sami Ahmed 18:00 Začať sledovať
Ilbay Ralf Deniz – Fry Corey 18:00 Začať sledovať
Kalašník Andrej – Stolze Niklas 18:00 Začať sledovať
Klevets Ivan – McHugh Jake 18:00 Začať sledovať
Montagnac Jorick – MacDonald Steve 18:00 Začať sledovať
Paulus Roman – Topallaj Arijan 18:00 Začať sledovať
Moeil Hatef – Todev Lazar 22:00 Začať sledovať

Zápas Moeil vs Todev

Zápas Moeil vs Todev je titulový súboj v ťažkej váhe. Hatef Moeil (14:4) je jednotka ťažkej váhy v Oktagone a už viac ako 5 rokov neporazený. Počas tohto obdobia nazbieral 10 výhier v rade. Podobne je na tom aj Lazar Todev (9:5), ktorý rovnako neprehral už päť rokov a ťahá sériu 7 výhier za sebou. Kým Moeil je už dlhšiu dobu jasný titulový kandidát, tak Todev si to vyslúžil behom dvoch výhier v organizácii. Najmä jeho výhra nad Palaszom bola veľkým prekvapením, keďže pre Palasza mal byť Bulhar poslednou prekážkou za titulovým súbojom. Moeil je podľa kurzom miernym favoritom. U tipujúcich je ale jasným favoritom, keď na jeho výhru smeruje viac ako 80% stávok.

Zápas Moeil vs Todev

Zdroj: FB organizácie Oktagon

Tip redakcie: VIAC AKO 1.5 ZAČATÝCH KÔL

Zápasy ťažkých váh končia často v prvom kole, ale teraz to nečakáme. Moeil má prakticky jedinú silnú stránku a to wrestling. Jeho postoj je podpriemerný a submisie ani neskúša. Zápas ukončuje, tak že dostane súpera pod seba a tam ho údermi ukončí. Todev má síce výraznú váhovú nevýhodu, ale je pohyblivejší a s výrazne lepším postojom. Minimálne prvé kolo si dokáže udržať súpera na dištanc. Až s pribúdajúcou únavou sa bude rozhodovať či už na jednu alebo druhú stranu.

Viac ako 1.5 začatých kôl
1.58

Zápas Eckerlin vs Silva

Zápas Eckerlin vs Silva sa uskutoční v dohodnutej váhe 80 kilogramov. To by mala byť výhoda pre Christiana Eckerlina (15:5), ktorý bude v zápase určite ťažší. Leandro “Apollo” Silva (27:11) je bývalý UFC zápasník a aj napriek menšej výškovej a váhovej nevýhode bude pre Eckerlina najťažším súperom kariéry. Jasne to ukazujú aj kurzy. Eckerlin je outsider napriek tomu, že už 9 zápasov v rade neprehral. Apollo je komplexný zápasník bez výraznej slabiny. V postoji je rýchly a tvrdý, na zemi sa vďaka čiernemu opasku z BJJ skvele orientuje. Jediným problémom môže byť jeho hlava, keďže nie vždy sa plne koncentruje na súboj.

Zápas Eckerlin vs Silva

Zdroj: FB organizácie Oktagon

Tip redakcie: ZVÍŤAZÍ SILVA

Eckerlin má výhodu domáceho prostredia. S najväčšou pravdepodobnosťou bude mať aj váhovú prevahu. Ale nebude to stačiť. Leandro “Apollo” Silva je pri plnej koncentrácii o level lepší bojovník. Eckerlin bude mať problém s rýchlosťou jeho úderov a keď to skúsi presunúť na zem, tak zistí, že aj tam je na tom lepšie jeho súper.

Zvíťazí Silva
3.27

Ďalšie zápasy na programe Oktagonu

Oktagon kurzy označujú ako najväčšieho favorita karty Kerima Engizeka. Možno až prekvapivo, keďže jeho súper Ahmed Sami má výborné skóre a skúsenosti s veľmi ťažkými súpermi. Obaja majú silný postoj v ktorom zvyknú súpera ukončiť a KO by nebolo prekvapením. To isté sa dá povedať aj o súboji Montagnac vs Macdonald, ktorý prebehne v poloťažkej váhe. Na karte je zastúpené aj Slovensko a Česko. Slovák Paulus nastúpi s Nemcom Topalajjom. Bude zaujímavé sledovať, kto si presadí svoj štýl. Paulus obvykle zápasí až na body, naopak Topallaj má obvykle hotovo v prvom kole. Čech Andrej Kalašnik má pred sebou ťažkú výzvu v podobe Niklasa Stolze. Nemec sa vracia po neúspešnej UFC fáze a pred domácim publikom sa bude chcieť vrátiť na víťaznú vlnu.

Ďalšie zápasy na programe Oktagonu

Zdroj: FB organizácie Oktagon

Aké sú prize money pre víťaza

Prize money pre víťaza naďalej nie je verejná informácia. Z viacerých vyhlásení sa však dá odhadnúť, že najlepšie zmluvy v Oktagone sľubujú bojovníkom päťciferné sumy za zápas. Na turnaji Oktagon 49 sa objavia viaceré známe tváre, ktoré budú patriť medzi najlepšie platených bojovníkov. Patrí sem jednoznačne Hatef Moeil, Christian Eckerlin či Kerim Engizek. Ich prize money však presne nepoznáme a tak jedinou známou sumou je bonus 5 000€ za výkon večera. Tento bonus získava len jeden z bojovníkov na turnaji.

Úroveň zápasníka Prize money za turnaj Oktagon
Nováčik Okolo 1.100€
Skúsenejší fighter Od 4.000€ do 8.000€
Najznámejší bojovníci Viac ako 16.000€

Kedy očakávať program budúcich Oktagon turnajov

Program Oktagon turnajov je známy mesiace dopredu. Nižšie v tabuľke nájdete všetky plánované Oktagony, spoločne s miestom konania. Pre každý je dostupný aj Oktagon live stream. Všetko potrebné nájdete v samostatnom článku. Tabuľku s programom budúcich turnajov pravidelne aktualizujeme aby ste ani jeden nezmeškali.

Dátum konania Program Oktagon turnajov Miesto
4.11. Oktagon 48 Manchester
18.11. Oktagon 49 Kolín nad Rýnem
9.12. Oktagon 50 Ostrava
29.12. Oktagon 51 Praha
27.01. Oktagon 52 Newcastle

Oktagon história programu

Aj minulé turnaje Oktagonu bolo kvalitne obsadené a Oktagon história programu je z turnaja na turnaj bohatšia. V tabuľke nižšie nájdete zoznam všetkých turnajov, ktoré sa konali od roku 2023. Organizácia v roku 2023 začala expanziu do Veľkej Británie a podujatie tak organizovala už v štyroch krajinách. V Českej republike, Slovensku, Nemecku a Anglicku. Oktagon 49 sa prvýkrát v histórii predstaví v nemeckom Kolíne.

Dátum konania Program Oktagon turnajov Miesto
11.02.2023 Oktagon 39 Mníchov
04.03.2023 Oktagon 40 Ostrava
15.04.2023 Oktagon 41 Liberec
29.04.2023 Oktagon 42 Bratislava
20.05.2023 Oktagon 43 Praha
17.06.2023 Oktagon 44 Oberhausen
28.07.2023 Oktagon 45 Praha
16.09.2023 Oktagon 46 Frankfurt
07.10.2023 Oktagon 47 Bratislava
04.11.2023 Oktagon 48 Manchester