Ako tipovať na voľby


V článku ako tipovať na voľby si preberieme všetky stávkové príležitosti, ktoré ponúkajú stávkové kancelárie v rámci spoločenských tém a zvlášť volieb – parlamentné, prezidentské, komunálne, voľby do Európskeho parlamentu atď. Povieme si aj to, ako to celé funguje. To znamená, kde sa dajú staviť a presný postup ako na to. Ďalej tiež čo znamenajú kurzové príležitosti a stávky na voľby.


Ako tipovať na voľby

Vyberte si sekci Jak sázet na volby

 • Kde si staviť na volby
 • Ako si staviť na volby
 • Vysvetlenie kurzov na voľby
 • Stávky na voľby
 • Prehľad volieb, ktoré môžete tipovať. Termíny a stávkové príležitosti
 • Prezidentské voľby
 • Parlamentné voľby
 • Voľby do Európskeho parlamentu
 • Komunálne voľby
 • Krajské voľby
 • Referendum
 • Často kladené otázky
 • Kde tipovať na voľby

  Spoločenské stávky, medzi ktoré patria aj voľby, nemusia byť dostupné vo všetkých stávkových kanceláriach. Samozrejme tie najsledovanejšie ako prezidentské a parlamentné voľby majú obvykle vo svojej ponuke všetky kancelárie. Pokiaľ majú dostupné tipy na voľby viaceré z nich, môžete voliť podľa toho, aké majú stávkové kancelárie bonusy. Vďaka vstupným bonusom či promo akciám máte možnosť využiť aj tipovanie na voľby zadarmo. Prinášame vám aktuálny prehľad bonusov stávkových kancelárií, aby bola vaša voľba jednoduchšia. Plus, prikladáme aj praktické rady, ako tipovať na voľby.

  Kde tipovať na voľby

  Stávková kancelária Vstupný bonus Kde si staviť
  Tipsport 4.000€ + 20€ bez vkladu Staviť tu
  Fortuna 50€ bez rizika Staviť tu
  Doxxbet 7.000€ + 275 free spinov Staviť tu
  Synottip 1.500€ + 640 free spinov + 50 pretočení bez rizika Staviť tu
  Niké 1.000€ + 20€ bez vkladu Staviť tu
  Tipos 10€ štartovací bonus Staviť tu

  Ako druhý faktor by ste mali sledovať kurzovú ponuku. Tá sa môže výrazne líšiť medzi jednotlivými stávkovými kanceláriami. Kurzy ovplyvňuje nielen objem stávok tipujúcich, ale aj volebné preferencie. Politické stávkové príležitosti sú špecifické tým, že pred samotnými voľbami dochádza k viacerým prieskumom. Vďaka nim je pre tipujúceho jednoduchšie vybrať favorita na triumf vo voľbe, alebo odhadnúť percentuálne rozdelenie voličov.

  Ako si staviť na voľby

  Nielen pre registrovaných hráčov, ale aj pre nových tipujúcich je jednoduchý spôsob ako tipovať na voľby. V prvom kroku si hráč musí rozmyslieť v ktorej stávkovej kancelárii uskutoční svoj tip. Po zvážení faktorov ako bonusy, výška kurzov či celková kurzová ponuka prichádza na výber samotného tipu. Niekto bude chcieť tipovať takpovediac na istotu, iný verí v prekvapivý výsledok. Tipovanie na voľby má výhodu v tom, že informácie z politickej scény sú každý deň dostupné. A to ako v televízii a na internete, tak aj v novinách. Pred voľbami sa realizujú viaceré volebné prieskumy, ktoré dávajú odhad preferencií. Vaše tipy na voľby nemusíte robiť podľa vlastných preferencií. Môžete využiť všetky dostupné informácie na to, aby ste sa po voľbách tešili zo správneho tipu.


  Ako si staviť na voľby

  Postup ako tipovať na voľby:

  • Vyberte si stávkovú kanceláriu v ktorej chcete realizovať tip.
  • Zaregistrujte sa v stávkovej kancelárii. Ak ste už boli registrovaný stačí sa prihlásiť na svoje konto.
  • Pri registrácii využite možnosť na vstupný bonus.
  • Vyhľadajte kurzovú ponuku v stávkovej kancelárii.
  • Vyberte si konkrétnu stávkovú príležitosť. Tipy na voľby sú obvykle v sekcii Spoločenské stávky alebo Politika.
  • Zvoľte konkrétny kurz a vytvorte stávku.
  Postup ako tipovať na voľby

  Vysvetlenie kurzov na voľby

  Nie každý však musí mať skúsenosť s tipovaním, preto si ich trochu vysvetlíme. Nie je to nič zložité.Napokon stávkové kurzy vysvetlenie je len o jednoduchej matematike. Pre každú ponúknutú voľbu, ktorú môžete tipovať je uvedený kurz. Ten určuje aká je vaša potenciálna výhra. Ak je váš tip správny, váš vklad je vynásobený kurzom a takto sa vypočíta vaša výhra. Pohybujú sa od 1.01 smerom nahor. Teoreticky nie je maximálny kurz ohraničený a viete sa stretnúť aj s kurzom 1000 a viac. Stávková kancelária prideľuje favoritom nízke kurzy a outsiderom vysoké. Preto je logické, že čím je kurz nižší, tým je šanca na výhru daného tipu vyššia. A naopak, čím vyšší kurz, tým menšia šanca na výhru pre daného kandidáta či volebnú stranu.


  Vysvetlenie kurzov na voľby

  Príklad:

  1. Na obrázku vyššie je uvedená príležitosť tipovania na voľby. Konkrétne sa jedná o prezidentské voľby v USA.
  2. Zvolený kandidát má kurz na výhru 2.85 a stávka je vo výške 1€. Možná výhra je 2.85€.
  3. Výpočet možnej výhry: vklad x kurz = výhra (1€ x 2.85 = 2.85€).

  Stávky na voľby

  Stávky na voľby sú pre mnohých výbornou možnosťou ako si vyskúšať tipovanie. Tipovanie na voľby je však oproti športovému tipovaniu trochu špecifické. Napríklad vo futbalovom zápase sa dá tipovať výherca, počet gólov, handicap či strelci. Tipy na voľby zase nie sú až tak rozmanité. Nič to však neuberá na atraktivite. Sú špeciálne v tom, že je to udalosť, ktorá sa nedeje príliš často. Kurzová ponuka, ako napríklad parlamentné voľby kurzy sú vypísané dopredu. Môžete tak aj dlhodobo sledovať vývoj kurzov, volebných preferencií a náladu voličov. Pre tipujúceho sú dostupné predvolebné prieskumy a analýzy odborníkov. Prekvapujúce výsledky sa tu takisto objavujú, ale zase v oveľa menšej miere ako pri športovom tipovaní.

  Stávky na voľby

  Prehľad volieb, ktoré môžete tipovať. Termíny a stávkové príležitosti

  Poďme sa podrobnejšie pozrieť na prehľad volieb, a ako tipovať na voľby. Prezidentské voľby má v ponuke obvykle každá stávková kancelária. Okrem toho sa však môžu objaviť aj ďalšie tipy na voľby z prostredia politiky. Spoločenské stávky sú špecifické v tom, že sú skôr občasným spestrením kurzovej ponuky ako pravidelnou príležitosťou. Nedá sa preto jasne povedať, kedy bude presne k dispozícii tipovanie na voľby. Termíny sú pochopiteľne ovplyvnené konaním jednotlivých volieb. Kurzy na voľby sa obvykle objavia v dostatočnom predstihu pred samotnými voľbami. Pre tipujúceho tak vzniká viacero možností ako realizovať tipy na voľby. Môže tipovať hneď po vzniku kurzovej ponuky, alebo si počkať na prvé analýzy a volebné prieskumy. V druhom prípade bude voľba s menším rizikom, ale s najväčšou pravdepodobnosťou aj s nižším kurzom.

  Prezidentské voľby

  Prezidentské voľby sa konajú v päťročných cykloch. Posledné prezidentské voľby na Slovensku prebehli v roku 2019. Budúce prezidentské voľby sú na programe v roku 2024. Voľba na Slovensku obvykle prebieha v dvojkolových voľbách, ale rozhodnúť sa môže už v prvom kole. Tipovanie na voľby prezidenta Slovenskej republiky býva obľúbené. Pre tipujúcich sú k dispozícii mnohé analýzy a predvolebné prieskumy. V druhom kole volieb sa volí medzi dvoma kandidátmi. Tipujúci majú teoreticky šancu 50% na úspech a nízke riziko neúspechu. Prezidentské voľby ponúkajú pomerne pestrú paletu kurzových príležitostí. Najskôr sa tipuje v prvom kole a obvykle následne v druhom. V pomerne krátkej dobe tak môžete dvakrát tipovať na víťaza volieb alebo na volebnú účasť.


  Prezidentské voľby

  Tipovanie na prezidentské voľby sa nemusí týkať len voľby na Slovensku. Viaceré stávkové kancelárie ako Tipsport či Fortuna pridávajú do kurzovej ponuky aj prezidentské voľby zo zahraničia. Najčastejšie sa stretnete s možnosťou tipovať výsledok volieb v Česku a USA.

  Parlamentné voľby

  Parlamentné voľby sa konajú každé štyri roky. Nie je ale nezvyklé, že dôjde aj k predčasným parlamentným voľbám. Posledné voľby na Slovensku sa konali v roku 2020. Pôvodne mali byť nasledujúce parlamentné voľby až v roku 2024, no ako je už dlhšie známe, 30. septembra 2023 máme na Slovensku predčasné voľby. O tom, kto vyhrá parlamentné voľby na 100% je ešte predčasne polemizovať. Pre tipujúcich to ale znamená výber zo zaujímavej kurzovej ponuky.

  Voľby do Európskeho parlamentu

  Voľby do Európskeho parlamentu majú obvykle nižšiu účasť ako prezidentské a parlamentné voľby. Rovnako ako v prezidentských voľbách je frekvencia voľby po piatich rokoch. Posledné voľby do Európskeho parlamentu prebehli v roku 2019 a nasledujúce budú v roku 2024. Stávkové kancelárie vo voľbách do Európskeho parlamentu umožňujú tipovať obvykle na volebnú účasť a výsledok jednotlivých poslancov. Tak ako je nižšia volebná účasť, tak je menší aj objem stávok na voľby do Európskeho parlamentu.

  Komunálne voľby

  Komunálne voľby predstavujú pre stávkové kancelárie možnosť rôznych menších stávkových príležitostí. V komunálnych voľbách sa totiž rozhoduje o tom kto bude primátor, resp. starosta v jednotlivých mestách a obciach. Okrem toho sa volia aj členovia mestského a obecného zastupiteľstva. Posledné komunálne voľby prebehli v roku 2022 a ďalšie budú až v roku 2026. Stávkové kancelárie sa v kurzových príležitostiach venujú len väčším mestám. U niektorých nájdete okrem voľby primátorov aj možnosť tipovať celkovú účasť na komunálnych voľbách.


  Komunálne voľby

  Kedy sú Krajské voľby

  Krajské voľby sa konali na Slovensku v roku 2022. V týchto voľbách si obyvatelia volia zastupiteľstvo samosprávnych krajov a predsedu samosprávneho kraja alias župana. Voľba je na štyri roky a nasledujúca by mala byť preto v roku 2026. Z pohľadu tipujúcich nie je pestrá ponuka kurzových príležitostí. Obvykle sa tipuje, kto sa stane županom a aká bude volebná účasť.

  Čo je to Referendum

  Referendum je nepravidelná voľba v ktorej môžu voliči priamo rozhodnúť v dôležitej politickej otázke. Môžu rozhodnúť napríklad o prijatí alebo zamietnutí zákona, alebo o vstupe či vystúpení z Európskej únie. Na Slovensku sa od roku 1993 konalo osem celoštátnych referend. To posledné sa konalo v roku 2023. Tipovanie na referendum je obvykle spojené len s účasťou obyvateľstva.

  Často kladené dotazy

  Ako tipovať na voľby?

  Stačí sa zaregistrovať do stávkovej kancelárie. Následne si môžete podať tiket na voľby vo všetkých legálnych stávkových kanceláriach na Slovensku okrem Tiposu. Táto štátna spoločnosť neponúka takéto stávky.

  Kde tipovať na voľby?

  Tipovanie na voľby je možné v stávkových kanceláriach Tipsport, Fortuna, Doxxbet, Synottip či Niké. Nie vždy musia mať všetky stávkové kancelárie vypísané kurzy na voľby. Pred podaním stávky odporúčame porovnať si jednotlivé kurzy a promo akcie stávkových kancelárií.

  Kedy je možné tipovanie na voľby?

  Tipovanie na voľby je možné hneď po zverejnení kurzovej ponuky v stávkovej kancelárii. Presný termín, kedy je možné tipovanie na voľby, sa nedá odhadnúť. Kurzy sú obvykle vypísané dlhú dobu pred samotným hlasovaním.