Ako tipovať na voľby


Viete ako tipovať na voľby? Stávkové kancelárie sa okrem športových ponúk venujú aj najzaujímavejším spoločenským témam. Voľby zaujímajú veľkú časť obyvateľstva, ale nie každý vie, že existuje aj tipovanie na voľby. Spoločenské stávky, medzi ktoré patria aj voľby, sa pritom pravidelne objavujú v kurzovej ponuke. Pripravili sme preto pre vás článok v ktorom nájdete ako funguje tipovanie na voľby, kde sa dá tipovať na voľby alebo ako posúdiť kurzy na voľby.


Ako tipovať na voľby

Vyberte si sekci Jak sázet na volby

 • Kde si staviť na volby
 • Ako si staviť na volby
 • Kurzy na voľby – vysvetlenie kurzov
 • Stávky na voľby
 • Prehľad volieb, ktoré môžete tipovať. Termíny a stávkové príležitosti
 • Prezidentské voľby
 • Parlamentné voľby
 • Voľby do Európskeho parlamentu
 • Komunálne voľby
 • Krajské voľby
 • Referendum
 • Často kladené otázky
 • Kde tipovať na voľby

  Kde tipovať na voľby? Spoločenské stávky, medzi ktoré patria aj voľby, nemusia byť dostupné vo všetkých stávkových kanceláriach. Samozrejme tie najsledovanejšie ako prezidentské a parlamentné voľby majú obvykle vo svojej ponuke všetky kancelárie. Pokiaľ majú dostupné tipy na voľby viaceré z nich, môžete voliť podľa toho, aké majú stávkové kancelárie bonusy. Vďaka vstupným bonusom či promo akciám máte možnosť využiť aj tipovanie na voľby zadarmo. Prinášame vám aktuálny prehľad bonusov stávkových kancelárií aby bola vaša voľba jednoduchšia.

  Stávková kanceláriaVstupný bonusKde si staviť
  Tipsport4000€ + 20€ bez vkladuStaviť tu
  Fortuna2 x 30€ + 30 free spinovStaviť tu
  Doxxbet5000€ + 275 free spinovStaviť tu
  Synottip1500€ + 640 free spinov + 50 pretočení bez rizikaStaviť tu
  Niké1000€ + 20€ bez vkladuStaviť tu
  Tipos10€ štartovací bonusStaviť tu

  Ako druhý faktor je potrebné sledovať kurzovú ponuku. Tá sa môže výrazne líšiť medzi jednotlivými stávkovými kanceláriami. Kurzy ovplyvňuje nielen objem stávok tipujúcich ale aj volebné preferencie. Politické stávkové príležitosti sú špecifické tým, že pred samotnými voľbami dochádza k viacerým prieskumom. Vďaka nim je pre tipujúceho jednoduchšie vybrať favorita na triumf vo voľbe, alebo odhadnúť percentuálne rozdelenie voličov.

  Ako si staviť na voľby

  Nielen pre registrovaných hráčov, ale aj pre nových tipujúcich je jednoduchý spôsob ako staviť na voľby. V prvom kroku si hráč musí rozmyslieť v ktorej stávkovej kancelárii uskutoční svoj tip. Po zvážení faktorov ako bonusy, výška kurzov či celková kurzová ponuka prichádza na výber samotného tipu. Niekto bude chcieť tipovať takpovediac na istotu, iný verí v prekvapivý výsledok. Tipovanie na voľby má výhodu v tom, že informácie z politickej scény sú každý deň dostupné či už v televízii, na internete alebo v novinách. Pred voľbami sa realizujú viaceré volebné prieskumy, ktoré dávajú odhad preferencií. Vaše tipy na voľby nemusíte robiť podľa vlastných preferencií. Môžete využiť všetky dostupné informácie na to, aby ste sa po voľbách tešili zo správneho tipu.


  Ako si staviť na voľby

  Postup ako staviť na voľby:

  • Vyberte si stávkovú kanceláriu v ktorej chcete realizovať tip.
  • Zaregistrujte sa v stávkovej kancelárii. Ak ste už boli registrovaný stačí sa prihlásiť na svoje konto.
  • Pri registrácii využite možnosť na vstupný bonus.
  • Vyhľadajte kurzovú ponuku v stávkovej kancelárii.
  • Vyberte si konkrétnu stávkovú príležitosť. Tipy na voľby sú obvykle v sekcii Spoločenské stávky alebo Politika.
  • Zvoľte konkrétny kurz a vytvorte stávku.

  Kurzy na voľby – vysvetlenie kurzov

  Kurzy na voľby sa nelíšia od obvyklého tipovania na šport. Nie každý však musí mať skúsenosť s tipovaním a preto si ich trochu vysvetlíme. Nie je to nič zložité, napokon stávkové kurzy vysvetlenie je len o jednoduchej matematike. Pre každú ponúknutú voľbu, ktorú môžete tipovať je uvedený kurz. Ten určuje aká je vaša potenciálna výhra. Ak je váš tip správny, váš vklad je vynásobený kurzom a takto sa vypočíta vaša výhra. Kurzy sa pohybujú od 1.01 smerom nahor. Teoreticky nie je maximálny kurz ohraničený a viete sa stretnúť aj s kurzom 1000 a viac. Stávková kancelária prideľuje favoritom nízke kurzy a outsiderom vysoké. Preto je logické, že čím je kurz nižší, tým je šanca na výhru daného tipu vyššia. A naopak čím vyšší kurz, tým menšia šanca na výhru pre daného kandidáta či volebnú stranu.


  Kurzy na volby - co znamenají kurzy

  Príklad:

  1. Na obrázku vyššie je uvedená príležitosť tipovania na voľby. Konkrétne sa jedná o prezidentské voľby v USA.
  2. Zvolený kandidát má kurz na výhru 2.85 a stávka je vo výške 1€. Možná výhra je 2.85€.
  3. Výpočet možnej výhry: vklad x kurz = výhra (1€ x 2.85 = 2.85€).

  Stávky na voľby

  Stávky na voľby sú možnosťou ako si vyskúšať tipovanie pre všetkých ľudí. Tipovanie na voľby je oproti športovému tipovaniu trochu špecifické. Napríklad vo futbalovom zápase sa dá tipovať výherca, počet gólov, handicap, strelci, počet rohov, kartové tresty a iné. Tipy na voľby nie sú tak rozmanité. NIč to však neuberá na atraktivite. Stávky na voľby sú špeciálne v tom, že je to udalosť, ktorá sa nedeje príliš často. Kurzová ponuka je vypísaná dlho dopredu a je možné sledovať vývoj kurzov, volebných preferencií a náladu voličov. Pre tipujúceho sú dostupné predvolebné prieskumy a analýzy odborníkov. Prekvapujúce výsledky sa objavujú, ale v oveľa menšej miere ako pri športovom tipovaní.


  Stávky na voľby

  Stávky na voľby môžete rôzne kombinovať s ďalšími tipmi a využiť rôzne druhy stávok. Keď použijete jednoduchú stávku, kedy máte na tikete len jeden tip, vaša výhra nebude z tých najväčších. Takáto stávka je výhodná najma ak ste začiatočník v tipovaní. Riziko stávky je totiž menšie ako keby ste kombinovali viac tipov naraz. Riziko ešte znížite pokiaľ využijete na stávku vstupný bonus. V takom prípade môžete vo viacerých stávkových kanceláriách vytvoriť stávku zadarmo. O vstupných bonusoch sme vás informovali vyššie v článku.

  Pokiaľ chcete zvýšiť svoju možnú výhru, môžete použiť akumulovanú stávku alebo kombinovanú stávku. Pri týchto stávkach máte na jednom tikete viacero tipov naraz. Kurzy sa navzájom násobia a vďaka tomu aj pri nižšom vklade môžete získať vysokú výhru. S väčším počtom udalostí na jednom tikete rastie riziko, že vaša stávka bude neúspešná. Pri akumulovanej stávke si napríklad nemôžete dovoliť ani jeden nesprávny tip.

  Prehľad volieb, ktoré môžete tipovať. Termíny a stávkové príležitosti

  Poďme sa podrobnejšie pozrieť na prehľad volieb, ktoré môžete tipovať. Prezidentské voľby má v ponuke obvykle každá stávková kancelária. Okrem toho sa však môžu objaviť aj ďalšie tipy na voľby z prostredia politiky. Spoločenské stávky sú špecifické v tom, že sú skôr občasným spestrením kurzovej ponuky ako pravidelnou príležitosťou. Nedá sa preto jasne povedať, kedy bude presne k dispozícii tipovanie na voľby. Termíny sú pochopiteľne ovplyvnené konaním jednotlivých volieb. Kurzy na voľby sa obvykle objavia v dostatočnom predstihu pred samotnými voľbami. Pre tipujúceho tak vzniká viacero možností ako realizovať tipy na voľby. Môže tipovať hneď po vzniku kurzovej ponuky, alebo si počkať na prvé analýzy a volebné prieskumy. V druhom prípade bude voľba s menším rizikom, ale s najväčšou pravdepodobnosťou aj s nižším kurzom.

  Prezidentské voľby

  Prezidentské voľby sa konajú v päťročných cykloch. Posledné prezidentské voľby na Slovensku prebehli v roku 2019. Budúce prezidentské voľby sú na programe v roku 2024. Voľba na Slovensku obvykle prebieha v dvojkolových voľbách, ale rozhodnúť sa môže už v prvom kole. Tipovanie na voľby prezidenta Slovenskej republiky býva obľúbené. Pre tipujúcich sú k dispozícii mnohé analýzy a predvolebné prieskumy. V druhom kole volieb sa volí medzi dvoma kandidátmi. Tipujúci majú teoreticky šancu 50% na úspech a nízke riziko neúspechu. Prezidentské voľby ponúkajú pomerne pestrú paletu kurzových príležitostí. Najskôr sa tipuje v prvom kole a obvykle následne v druhom. V pomerne krátkej dobe je tak možné dvakrát tipovať na víťaza volieb, volebnú účasť alebo percentuálnu úspešnosť jednotlivých kandidátov.


  Prezidentské voľby

  Tipovanie na prezidentské voľby sa nemusí týkať len voľby na Slovensku. Viaceré stávkové kancelárie ako Tipsport či Fortuna pridávajú do kurzovej ponuky aj prezidentské voľby zo zahraničia. Najčastejšie sa stretnete s možnosťou tipovať výsledok volieb v Česku a USA.

  Parlamentné voľby

  Parlamentné voľby sa konajú každé štyri roky. Nie je ale nezvyklé, že dôjde aj k predčasným parlamentným voľbám. Posledné parlamentné voľby sa konali v roku 2020. Pôvodne mali byť nasledujúce voľby v roku 2024, ale už je potvrdené, že budú predčasné voľby roku 2023. Pre tipujúcich to znamená výber zo zaujímavej kurzovej ponuky. Obvykle sú dostupné kurzy na to, kto vyhrá voľby, volebnú účasť ako aj percentuálnu úspešnosť jednotlivých politických strán. Dostupné môžu byť aj kurzy na to kto bude mať lepší výsledok pri porovnaní dvoch politických strán. Tipuje sa aj možnosť, či jednotlivé strany získajú dostatočný počet hlasov na vstup do parlamentu.


  Parlamentné voľby

  Voľby do Európskeho parlamentu

  Voľby do Európskeho parlamentu majú obvykle nižšiu účasť ako prezidentské a parlamentné voľby. Rovnako ako v prezidentských voľbách je frekvencia voľby po piatich rokoch. Posledné voľby do Európskeho parlamentu prebehli v roku 2019 a nasledujúce budú v roku 2024.Stávkové kancelárie vo voľbách do Európskeho parlamentu umožňujú tipovať obvykle na volebnú účasť a výsledok jednotlivých poslancov. Tak ako je nižšia volebná účasť, tak je menší aj objem stávok na voľby do Európskeho parlamentu.

  Komunálne voľby

  Komunálne voľby predstavujú pre stávkové kancelárie možnosť rôznych menších stávkových príležitostí. V komunálnych voľbách sa totiž rozhoduje o tom kto bude primátor, resp. starosta v jednotlivých mestách a obciach. Okrem toho sa volia aj členovia mestského a obecného zastupiteľstva. Posledné komunálne voľby prebehli v roku 2022 a ďalšie budú až v roku 2026. Stávkové kancelárie sa v kurzových príležitostiach venujú len väčším mestám. U niektorých nájdete okrem voľby primátorov aj možnosť tipovať celkovú účasť na komunálnych voľbách.


  Komunálne voľby

  Krajské voľby

  Krajské voľby sa konali na Slovensku v roku 2022. V týchto voľbách si obyvatelia volia zastupiteľstvo samosprávnych krajov a predsedu samosprávneho kraja alias župana. Voľba je na štyri roky a nasledujúca by mala byť preto v roku 2026. Z pohľadu tipujúcich nie je pestrá ponuka kurzových príležitostí. Obvykle sa tipuje kto sa stane županom a volebná účasť.

  Referendum

  Referendum je nepravidelná voľba v ktorej môžu voliči priamo rozhodnúť v dôležitej politickej otázke. Môžu rozhodnúť napríklad o prijatí alebo zamietnutí zákona, alebo o vstupe či vystúpení z Európskej únie. Na Slovensku sa od roku 1993 konalo osem celoštátnych referend. To posledné sa konalo v roku 2023. Tipovanie na referendum je obvykle spojené len s účasťou obyvateľstva.

  Často kladené dotazy

  Kde môžem realizovať tipovanie na voľby?

  Tipovanie na voľby je možné realizovať v stávkových kanceláriach ako je Tipsport, Fortuna, Doxxbet, Synottip či Niké. Nie vždy musia mať všetky stávkové kancelárie vypísané kurzy na voľby. Pred podaním stávky odporúčame porovnať si jednotlivé kurzy a promo akcie stávkových kancelárií.

  Ako zvýšiť šancu na výhru pri stávke na voľby?

  Šancu na výhru pri tipovaní na voľby zvýšite tým, že budete sledovať politické dianie. Počas predvolebnej kampane bývajú dostupné rôzne analýzy a volebné prieskumy. Vďaka nim získate väčšiu šancu na úspešný tip. Zároveň môžete znížiť riziko tým, že využijete bonusy a promo akcie stávkovej kancelárie. V mnohých prípadoch sa podarí vytvoriť stávka zadarmo.

  Kedy je možné tipovanie na voľby?

  Tipovanie na voľby je možné hneď po zverejnení kurzovej ponuky v stávkovej kancelárii. Presný termín, kedy je možné tipovanie na voľby nie je možné odhadnúť. Kurzy sú obvykle vypísané dlhú dobu pred samotným hlasovaním.