Premier League – Manchester City – Watford


Zápas dvoch mužstiev, ktoré sa nachádzajú na opačných stranách tabuľky Premier League má samozrejme jednoznačného favorita v podobe Manchestru City. Pre väčšinu fanúšikov a tipujúcich nie je tento zápas o tom kto vyhrá, ale o tom akú vysokú výhru zaznamená Manchester City v tomto zápase. Nie je sa čo čudovať, jedná sa o jedno z najlepších mužstiev tejto sezóny naprieč celou Európou. Zápas Manchester City – Watford sa odohrá 23. 4. 2022 o 16:00 na Etihad Stadium v Manchestri.

Premier League - Manchester City - Watford

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Manchester City dá viac ako 2,5 gólu 1.51 1.51
  • Zápas: Manchester City – Watford
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 23.4.2022, 16:00

Manchester City čaká náročný záver sezóny, bojuje o titul v Premier League a navyše aj o titul v Lige majstrov, kde sa dostal už do semifinále. Tam sa stretne s Realom Madrid a v prípade postupu sa črtá finálový zápas Ligy majstrov Manchester City vs Liverpool. Watford sa môže plne sústrediť na Premier League a boj o záchranu, aj keď to zatiaľ vyzerá skôr na zostup, keďže sa nachádza na predposlednej priečke tabuľky.

Manchester City pomýšľa na double

Manchester City pomýšľa na double, chce získať titul v Premier League a Lige majstrov. V Premier League to vyzerá na tesný súboj s Liverpoolom až do posledného kola sezóny. V predchádzajúcom kole sa tieto dve mužstvá stretli a po druhýkrát v sezóne uhrali spolu výsledok 2:2. Nepodarilo sa tak bodovo odskočiť ani jednému mužstvu a po zápase bol stále o bod v popredí Manchester City. O titule rozhodne, kto do konca sezóny zaváha viackrát. Manchester City má malú výhodu v tom, že zápasy proti top mužstvám Premier League má už v tejto sezóne za sebou a najťažší súper by mal byť West Ham United, aktuálne na siedmej priečke tabuľky.

V Lige majstrov po utrápenej odvete s Atléticom Madrid postúpil do semifinále, kde ho čaká ďalší madridský celok. Prvé semifinále proti Realu Madrid čaká na hráčov Manchestru City už tri dni po zápase s Watfordom a tak sa dá očakávať, že tréner Pep Guardiola pošetrí niektorých dôležitých hráčov až na zápas Ligy majstrov. Po tom čo minulý rok Manchester City neuspel vo finále, má tento rok okamžitú šancu na nápravu a určite sa na to popri lige bude zameriavať. Aká bude zostava Manchestru City pre zápas s Watfordom je preto menší otáznik.

Manchester City pomýšľa na double

Mnohí Slováci fandia Watfordu

Mnohí Slováci fandia Watfordu, lebo sa v ich drese od tejto sezóny objavuje Juraj Kucka. Ten má vo Watforde dvojročnú zmluvu, ale je otázne či v klube vydrží aj v prípade zostupu. Ten momentálne Watfordu veľmi reálne hrozí, keďže sa nachádza na zostupovej predposlednej priečke a na sedemnásty Everton má už značnú stratu.

Mnohí Slováci fandia Watfordu

Watford nemá aktuálne vôbec dobrú formu a z posledných šesť zápasov dokázal len v jednom vyhrať a k tomu má päť prehier. Naposledy neinkasoval gól ešte vo februári pri remíze 0:0 s Manchestrom United. Proti Manchestru City má ale dlhodobo zlé výsledky, aktuálne je to štrnásť prehier v rade a z posledných deväť zápasov len v jednom inkasoval menej ako tri góly.

A aj keď možno nenastúpi Manchester City v absolútne najsilnejšom zložení, dá sa predpokladať, že opäť si hráči City zastrieľajú. Počas celej sezóny si City udržuje vysoký gólový priemer a stará sa oň prakticky celé mužstvo, bez výrazného streleckého lídra.

Tip redakcie

Po zápasoch s Atléticom Madrid, v ktorých sa hráči City nevedeli presadzovať, si v zápase s Watfordom napravia chuť a minimálne 3 góly mu opäť strelia. Manchester City hrá ofenzívny futbal v jasnom systéme, kde hra nestojí na jednotlivcoch, ale na dodržiavaní herného systému, ktorý im vštepuje Guardiola, vďaka tomu sa gólovo presadzuje veľa hráčov z kádra a ani prestriedanie hráčov v jednotlivých zápasoch neznižuje kvalitu ich hry. Proti Watfordu sa Manchestru City dlhodobo darí, navyše je v dobrom rozpoložení, keďže bojuje o titul v Premier League aj Lige majstrov. Naproti tomu hráči Watfordu v posledných zápasoch ukazujú, že podvedome už ani neveria v záchranu.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Manchester City dá viac ako 2,5 gólu 1.51 1.51