Premier League – Manchester City – Newcastle


Manchester City obhajuje titul v Premier League a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sa mu to nemalo podariť. Do konca tejto sezóny treba hráčom City odohrať posledné štyri zápasy v Premier League a pokiaľ ich všetky vyhrajú, získajú titul. V prípade zaváhania môže Manchester City predbehnúť Liverpool, ktorý na druhej priečke zaostáva o jediný bod. Newcastle už v podstate o nič nebojuje, na pohárové priečky sa nedostane a o záchranu má už postarané. Napriek tomu to nebude jednoduchý zápas pre Manchester City ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Newcastle má vydarenú jarnú časť sezóny a pravidelne boduje. Zápas Manchester City – Newcastle naživo sa odohrá 8. 5. 2022 o 17:30 na štadióne Etihad Stadium v Manchestri.

Premier League Manchester City  - Newcastle

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Počet gólov v zápase – menej ako 3.5 1/70 1/75
  • Zápas: Manchester City – Newcastle
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 8.5.2022, 17:30

Manchester City získal v roku 2008 nového vlastníka a vďaka čomu získal klub značné finančné prostriedky na investovanie do hráčskeho kádra. Toto odštartovalo éru úspechov a Manchester City odvtedy získal už päť titulov v Premier League a je blízko k zisku šiesteho titulu. Okrem toho vyhral odvtedy aj dvakrát FA Cup a šesť titulov v Ligovom pohári. Newcastle United zmenil majiteľa v tejto sezóne. Už počas jesennej časti sezóny sa stal z Newcastlu United najbohatší klub na svete. Pre fanúšikov tohto klubu sa tak črtá na lepšie časy a dúfajú, že sa budú uberať podobnou cestou ako práve Manchester City. Je tak možné, že za pár sezón budú o titul bojovať práve tieto dve mužstvá.

Sledujte priebeh zápasu tu

Manchester City sa v poslednej dobe rozstrieľal

Manchester City sa v poslednej dobe rozstrieľal. V Premier League ťahá City sériu piatich zápasov s minimálne dvoma strelenými gólmi. Strelecky sa darí viacerým hráčom a vzhľadom na gólovú potenciu a dobrú formu sa na prvý pohľad dá očakávať jednoznačné víťazstvo Manchestru City.

Napovedá tomu aj posledný vzájomný zápas, ktorý sa hral v decembri 2021 na pôde Newcastlu. V tomto zápase sa zrodila vysoká výhra Manchestru City v pomere 0:4, ale to sa Newcastle ešte pohyboval hlboko v zostupovom pásme. Dnes je to však úplne iný Newcastle a Manchester City sa musí mať na pozore. Ak nechce stratiť body, musí k tomuto zápasu pristúpiť zodpovedne. V nohách budú mať navyše hráči náročnú semifinálovú odvetu Ligy majstrov proti Realu Madrid a tak sa dá očakávať, že na ihrisku budú mať viac energie hráči Newcastle.

Manchester City sa v poslednej dobe rozstrieľal

Newcastle potrápil v minulom kole Liverpool

Newcastle potrápil v minulom kole Liverpool a rovnako môže trápiť aj Manchester City. Liverpool mal síce v zápase jasnú prevahu, ale prekonať výborne chytajúceho Dúbravku sa podarilo iba raz a do konca stretnutia si tak hráči Liverpoolu nemohli byť istí plným bodovým ziskom.

Newcastle potrápil v minulom kole Liverpool

Newcastle hrá v dobrej pohode, po zimnom prestupovom období sa rýchlo vyšvihol zo zostupových priečok. V posledných päťnástich zápasoch vyhral Newcastle desať zápasov, pridal jednu remízu a štyri prehry. Ak bude v takejto forme pokračovať aj v nasledujúcej sezóne, tak bude bojovať o pozície do Ligy majstrov. V lete navyše prídu ďalšie posily do kádra a Newcastle sa bude ďalej zlepšovať. Aktuálne ešte nestačí na favoritov, spomenuté prehry za posledných päťnásť zápasov boli proti Chelsea, Evertonu, Tottenhamu a Liverpoolu, ale tri prehry z toho boli v pomere 0:1 a to ukazuje, že aj favoriti sa na výhru natrápili

Tip redakcie

Získa Newcastle body pro proti Manchestru City? Pravdepodobne nie, ale rozhodne ho v tomto zápase potrápi. Manchester City zostava bude pod väčším tlakom, keďže si nemôžu dovoliť zaváhať ak chce City získať titul. Naopak Newcastle hrá bez tlaku a len s motiváciou ukázať, že od ďalšej sezóny s ním musia počítať v boji o vrchné pozície. V tomto zápase pôjde futbalová krása bokom a prioritu dostane účelný futbal v honbe za víťazstvom. Preto neočakávame priebeh zápasu s veľkým množstvom gólov, skôr naopak to bude zápas v ktorom môže rozhodnúť už prvý strelený gól.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Počet gólov v zápase – menej ako 3.5 1/70 1/75