Premier League – Chelsea vs Manchester United


Šlágrom 13. kola Premier League je duel Chelsea – Manchester United. Ešte nedávno bojovali spolu o titul, v posledných rokoch je pre oba kluby úspech keď si vybojujú účasť v Lige majstrov. Tabuľkový susedia sa opäť pohybujú na hrane prvej štvorky. Tento zápas napovie, kto má väčšie šance sa udržať na pohárových priečkach. Zápas Chelsea vs Manchester United sa naživo odohrá 22. 10. 2022 o 18:30 na štadióne Stamford Bridge.

Premier League - Chelsea vs Manchester United

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Menej ako 3.5 gólu v zápase 1.44 1.42
  • Zápas: Chelsea vs Manchester United
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 22. 10. 2022, 18:30

Manchester United má náročný týždeň

Manchester United má náročný týždeň. Najskôr v sa v stredu stretne s Tottenhamom Hotspur na Old Trafford. V sobotu je to stretnutie s FC Chelsea, tentokrát na súperovom ihrisku. Pred týmito zápasmi je Manchester United na veľmi peknom piatom mieste, najmä keď si spomenieme na jeho štart do sezóny. Dve prípadné bodové straty za sebou by však priniesli tlak pred ďalšími zápasmi. Už teraz stráca na štvrtú Chelsea tri body a na tretí Tottenham dokonca sedem bodov. Chelsea má oproti Manchestru United ľahší program, keď okrem súboja s červenými diablami ho čaká zápas s Brentfordom.

Manchester United má náročný týždeň

Vzájomná bilancia je vyrovnaná

Vzájomná bilancia je vyrovnaná, veď v posledných štyroch zápasoch sa zrodili štyri remízy. Dve remízy boli po výsledku 1:1 a dvakrát to bola remíza bez strelených gólov v zápase. Obe mužstvá sú skúsené a vzájomné stretnutia to potvrdzujú. V ich vzájomných zápasoch nevidíme zbesilé útočenie, ale skôr postupné útoky. Vyčkávanie na chyby súpera a dodržiavanie taktických pokynov. To isté sa dá očakávať aj od nadchádzajúceho stretnutia.

Chelsea je na víťaznej vlne

FC Chelsea je na víťaznej vlne, keď dokázala vyhrať už päť stretnutí v rade. Dva zápasy z toho boli v Lige majstrov proti AC Milánu. Tieto dve výhry posunuli Chelsea na prvé miesto v jej skupine. Pokiaľ sa pozrieme len na Premier League, tak tu vidíme štyri víťazstvá v rade. Jej hra je už od čias pôsobenia trénera José Mourinha založená na dobrom defenzívnom systéme a rýchlom odoberaní lopty súperovi. Aj vďaka tomu v posledných štyroch zápasoch udržala čisté konto.

Chelsea je na víťaznej vlne

Manchester United ovplyvňujú rôzne kauzy

Výsledky Manchestru United ovplyvňujú rôzne kauzy. Je to napríklad prípad talentovaného Masona Greenwooda, ktorý je momentálne vyradený zo zostavy. Pred sezónou bol obvinený z pokusu o znásilnenie a napadnutia jeho priateľky. Alebo sa objavili informácie ako Cristiano Ronaldo chce opustiť klub. Z kabíny napriek dobrým výsledkom presakujú informácie o zlej atmosfére a dá sa len špekulovať, aké výkony by mohli hráči predvádzať ak by sa nič podobné nedialo.

Tip redakcie: Menej ako 3.5 gólu v zápase

Už posledné vzájomné zápasy naznačili, že v súbojoch FC Chelsea proti Manchestru United nepadá veľa gólov. Zápasy sú obvykle vyrovnané a ani jedno z mužstiev zbesilo neútočí. Chelsea má výbornú defenzívnu hru, ktorú bude mať United problém prekonať. Na druhej strane “The Blues” nemá v útoku vysloveného kanoniera a nedá sa očakávať, že strelí United šesť gólov ako to dokázal Manchester City. Očakávame hru plnú nasadenia, súbojov po celom ihrisku, ale menej bohatú na góly. Náš tip je, že padnú maximálne tri góly. Tento tip by sa ukázal ako výherný šesťkrát z posledných sedem vzájomných stretnutí.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Menej ako 3.5 gólu v zápase 1.44 1.42