Premier League – Arsenal – Brighton


V tejto sezóne sa Arsenalu darí oveľa viac ako v predchádzajúcich a bojuje reálne o pozície zaručujúce miestenku do Ligy majstrov. Pre mužstvo, ktoré si v ostatných sezónach vypočulo veľa kritiky a aj výsmechu by to bol výborný výsledok. Naopak Brighton pravidelne hráva o záchranu v Premier League a aj túto sezónu je to hlavný cieľ. Zápas Arsenal – Brighton sa odohrá 9. 4. 2022 o 16:00 na štadióne Emirates Stadium v Londýne.

Premier League - Arsenal - Brighton

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Arsenal vyhrá 1.62 1.62
  • Zápas: Arsenal – Brighton
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 9.4.2022, 16:00

Arsenal F.C. zažíva nádejný ročník a vyzerá to, že do posledného kola bude mať o čo bojovať. To je príjemná zmena po predchádzajúcich dvoch sezónach, kedy nebol Arsenal úspešný a dvakrát po sebe obsadil len ôsmu pozíciu v tabuľke. žeby sme sledovali začiatok novej úspešnej éry kanonierov? To sa samozrejme dozvieme až za pár rokov. Brighton & Hove Albion F.C. hrá piatu sezónu za sebou v Premier League, potom čo si v sezóne 2006/2007 vybojoval postup po dlhých 34 rokoch absencie v najvyššej anglickej súťaži. Záchrana je najzákladnejší cieľ každej sezóny.

Arsenal je doma silný

Arsenal je doma silný, keď v tejto sezóne prehral na Emirates Stadium len tri zápasy, boli to ale zápasy proti Manchestru City, Liverpoolu a Chelsea, to znamená s tromi najlepšími mužstvami v aktuálnej tabuľke. Táto skutočnosť je povzbudením pred ďalšími zápasmi, keďže v boji o štvrtú, prípadne tretiu priečku potrebujú získavať pravidelne po tri body.

Arsenal je aktuálne na piatej priečke v tabuľke, len o skóre za Tottenhamom Hotspur. O to viac musí mužstvo mrzieť prehra z posledného kola proti Crystal Palace. Tento zápas síce prehral Arsenal 3:0, no tiež vyhral šesť z posledných osem zápasov, čo ukazuje na dobrú formu, na ktorú bude chcieť rýchlo opäť nadviazať v zápase s Brightonom.

Arsenal je doma silný

Arsenal zostava je stabilná a aj keď nie je taká gólovo produktívna ako je konkurencia, v zápase proti Brightonu im na výhru môže pokojne stačiť aj jeden gól. Či ho strelí vo forme hrajúci Saka, Odegaard alebo Smith-Rowe je už fanúšikom Arsenalu naozaj jedno.

Brighton sa už nemusí báť zostupu

Brighton sa už nemusí báť zostupu aj keď to nie je ešte matematický vylúčené. Aktuálne sa mužstvo nachádza na trinástej priečke s 12 bodovým náskokom na osemnásty Watford. To že je záchrana v tomto ročníku v podstate jasná prinieslo paradoxne zhoršenie výsledkov. Z posledných 7 zápasov získal Brighton len jeden bod za remízu v poslednom kole, predtým ťahal šnúru 6 prehratých zápasov po sebe.

Brighton sa už nemusí báť zostupu

V zápasoch Brightonu padá málo gólov a po 30 zápasoch má skóre 26:36. Len dve mužstvá dali menej gólov a len päť tímov inkasovalo menej gólov. Preto ani v zápase s Arsenalom neočakávame strelecké hody.

Tip redakcie

Arsenal v tejto sezóne mal veľmi zlý štart, ale odvtedy sa jeho hra aj výsledky výrazne zlepšili. Na domácom ihrisku nedovoľujú súperom uhrať nejaké body a domáce prostredie rozhodne aj tento zápas. Brighton sa navyše pohybuje v bezpečných vodách tabuľky a to sa prejavuje na strate formy a koncentrácie, ktorú mal na prelome rokov. Naopak Arsenal sa chce vrátiť medzi elitu a do zápasu pôjde s plným nasadením. Zápas možno neprinesie veľa gólov, ale viac ich strelia kanonieri z Arsenalu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Arsenal vyhrá 1.62 1.62