Oktagon 38 – Boráros vs Mikulášek kurzy a livestream


Oktagon 38 ponúkne okrem MMA zápasov aj jeden boxerský duel. V ňom sa stretnú Gábor “Punisher” Boráros a Václav “Baba Jaga” Mikulášek. Je to zaujímavé oživenie už tak nabitého turnaja, ktorým Oktagon zavŕši veľmi úspešný rok. Boxerský duel Boráros vs Mikulášek otvorí hlavnú kartu turnaja Oktagon 38. Ten sa bude konať v piatok 30. 12. 2022 od 18:00 v O2 aréne v Prahe. Zápas Boráros vs Mikulášek je plánovaný na 20:50.

Oktagon 38: Boráros vs Mikulášek kurzy a livestream

  • Boráros vs Mikulášek sa odohrá na Oktagon 38 podľa pravidiel boxu vo váhovom limite 86 kilogramov
  • Mikulášek zápasí obvykle v strednej váhe a Boráros vo welterovej
  • Boráros je víťaz úplne prvej Oktagon výzvy. Finále sa odohralo na turnaji Oktagon 1
Náš tip Live prenos zdarma Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvíťazí Mikulášek Spustiť live stream zdarma 1.35 1.40
  • Zápas: Boráros vs Mikulášek
  • Súťaž: Oktagon 38
  • Čas zápasu: 30. 12. 2022, 20:50
  • Živý prenos: TV Tipsport, Oktagon TV

Kde sledovať zápas Boráros vs Mikulášek live stream?

Fanúšikovia Oktagonu majú tradične dve možnosti kde sledovať zápas Boráros vs Mikulášek live stream. Duel sa odohrá na turnaji Oktagon 38, ktorý sa koná 30. decembra 2022 v O2 aréne v Prahe. Oktagon 38 live stream na celý turnaj môžete sledovať po zakúpení PPV (pay-per-view) na Oktagon TV. Druhou možnosťou je Tipsport TV, kde bude možné pozerať live stream zadarmo. Je potrebná registrácia a akákoľvek jedna stávka aspoň vo výške 1.20€ v decembri 2022. Samozrejme je možné sledovať duel aj naživo v O2 aréne. Vstupenky sú dostupné cez ticketportal.cz a ticketmaster.cz. Plánovaný čas zápasu Boráros vs Mikulášek je 20:50.

Zápas Oktagonu 38 Čas Spustit živý prenos
Losene KEITA (BEL) vs Milan PALEŠ (CZE) 30.12.2022, 18:10 Spustit live stream zdarma
Martin PIPEK (CZE) vs Hassan SHAABAN (LEB) 30.12.2022, 18:30 Spustit live stream zdarma
Radovan ÚŠKRT (SVK) vs Ole MAGNOR (NOR) 30.12.2022, 18:50 Spustit live stream zdarma
Jaroslav POKORNÝ (CZE) vs Can ASLANER (GER) 30.12.2022, 19:10 Spustit live stream zdarma
Max HANDANAGIČ (CZE) vs David JACOBSSON (SWE) 30.12.2022, 19:30 Spustit live stream zdarma
Matěj PEŇÁZ (CZE) vs Joel DOS SANTOS (BRZ) 30.12.2022, 19:50 Spustit live stream zdarma
Jakub DOHNAL (CZE) vs Ahmed VILA (BIH) 30.12.2022, 20:20 Spustit live stream zdarma
Václav MIKULÁŠEK (CZE) vs Gábor BORÁROS (SVK) 30.12.2022, 20:50 Spustit live stream zdarma
Jorick MONTAGNAC (FRA) vs Daniel ŠKVOR CZE) 30.12.2022, 21:20 Spustit live stream zdarma
Matouš KOHOUT (CZE) vs Jan MALACH (CZE) 30.12.2022, 21:50 Spustit live stream zdarma
Rafael XAVIER (BRZ) vs Lee CHADWICK (GBR) 30.12.2022, 22:30 Spustit live stream zdarma
Matúš JURÁČEK (CZE) vs Alex LOHORE (FRA) 30.12.2022, 23:00 Spustit live stream zdarma
Gustavo Lopez (USA) vs Filip MACEK (CZE) 30.12.2022, 23:30 Spustit live stream zdarma

Mikulášek má všetky výhody na svojej strane

Jasným favoritom zápasu je Václav Mikulášek, ktorý má všetky výhody na svojej strane. Prvý veľký faktor je, že v klietke neuvidíme MMA zápas ale box. Baba Jaga má svoje začiatky v bojových športoch spojené s boxom a kickboxom. Má tak oveľa väčšie skúsenosti v boxe ako Boráros. Bolo to vidieť aj v zápase s Michalom Kotalíkom, ktorého práve v boxe porazil v máji tohto roku. Druhý veľký faktor sú telesné proporcie. Mikulášek je o trinásť centimetrov vyšší ako Boráros a má aj väčšie rozpätie rúk. Vďaka tomu si môže udržiavať bezpečný odstup a triafať svojho súpera. Punisher bude musieť skracovať vzdialenosť a to aj za cenu inkasovania úderov. Nielen výšková ale aj váhová prevaha bude na strane českého bojovníka. Gábor obvykle zápasí vo welterovej váhe, kým Mikulášek v strednej.

Mikulášek má všetky výhody na svojej strane

Zdroj: Oktagon

Boráros je športový talent

Už mnohokrát odznelo, že Boráros je športový talent. Nielen zo strany promotérov, ale aj trénerov, či iných bojovníkov. Hovorí sa o ňom, že nech skúsi akýkoľvek šport, tak sa v ňom nestratí. Koniec koncov to predviedol hneď v prvej Oktagon výzve. Stal sa víťazom celej výzvy a okrem toho bol, minimálne zo Slovákov, najlepší prakticky v každej disciplíne, ktorú museli absolvovať. Na druhú stranu mu jeho obrovský talent aj škodí. Najmä v začiatkoch kariéry sa naučil, že vyhráva aj bez plnohodnotnej prípravy. Postupne sa úroveň súperov zdvíhala a začalo sa prejavovať, že jeho tréningový prístup nie je dostatočný. Teraz ho čaká zápas v boxe, proti bývalému boxerovi, ktorý má všetky výhody na svojej strane. Ak má mať šancu na výhru, potrebuje využiť práve svoj obrovský talent a podporiť ho lepšou prípravou. Je otázne, či to však bude stačiť.

Boráros je športový talent

Zdroj: sports FB organizace Oktagon

Bude odveta v MMA

Zápas vznikol na poslednú chvíľu ako jedna z atraktívnych náhrad za zrušený titulový zápas Kincl vs Vémola 2. S ohľadom na to, sa dá pochopiť, prečo bol zvolený box medzi týmito bojovníkmi a aj váhový limit zápasu 86 kilogramov. Už pred zápasom odzneli viaceré názory, že v boxe je to nevyrovnaný boj. Ta pravá šou by sa odohrala v MMA, kde by boli šance vyrovnanejšie. Mikulášek sa vyjadril, že je tomu naklonený za podmienky, že to bude zápas v strednej váhe. Vzhľadom na to, že sa Gábor špecializuje na welterovú váhu to žiaľ vyzerá nereálne. Zmeniť by to mohla len nejaká kontroverzná situácia priamo v očakávanom boxerskom zápase.

Boráros vs Mikulášek kurzy

Boráros vs Mikulášek kurzy sú v čase písania tohto článku len na víťaza zápasu. Na Gábora Borárosa nájdete na Tipsporte kurz 2.94. Baba Jaga je favorit a kurz 1.35 na jeho víťazstvo to potvrdzuje. V tejto chvíli nie je jasné, či stávkové kancelárie rozšíria kurzovú ponuku na tento zápas. Dostupné budú ale live stávky, ktoré sú v bojových športoch veľmi používané od tipujúcich.

Tip redakcie: zvíťazí Mikulášek

Nebude to plnohodnotný boxerský zápas. Skôr exhibícia podľa pravidiel boxu. Stále je to však box a v ňom má Mikulášek oveľa viac skúseností. Dokonca aj v zápasoch MMA sa spolieha najmä na svoje ruky. Gábor Boráros je síce komplexný bojovník, ale teraz proti nemu stojí skúsenejší, väčší a ťažší zápasník. Baba Jaga je preto pre nás jednoznačná voľba na víťaza zápasu.

Náš tip Live prenos zdarma Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvíťazí Mikulášek Spustiť live stream zdarma 1.35 1.40

Zdroje článku: Oktagon, Fortuna, Tipsport