MS v hokeji – Česko vs USA v zápase o bronz


Semifinálové boje sú za nami. Kým domáce Fínsko a Kanada sa pripravujú na finálový boj o zlato, porazených semifinalistov čaká boj o tretie miesto a bronzové medaily. V zápase o tento cenný kov budeme svedkami duelu Česko vs USA, ktorý je na programe v nedeľu 29. mája o 14:20. Rovnako ako semifinálové zápasy, či samotné finále, aj tento duel sa bude hrať vo fínskom meste Tampere, konkrétne v hale s názvom Nokia Aréna.

MS v hokeji 2022  USA vs Česko
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Česko 2.36 2.40
  • Zápas: Česko vs USA
  • Súťaž: MS v hokeji 2022
  • Čas zápasu: 29.5.2022, 14:20

Teraz čaká na Česko zápas o bronz: Vyzývateľom USA

Teraz čaká na Česko zápas o bronz: Vyzývateľom USA. Po tom, ako Česko zvládlo základnú skupinu a za sedem zápasov stihlo nazbierať 13 bodov, si vo štvrťfinále naši západní susedia poradili pohodlne rozdielom triedy s Nemeckom, ktoré „odprevadili“ z turnaja po výhre 4:1. V semifinále sa však karta obrátila a český tím musel prehltnúť vysokú prehru 1:6 s Kanadou, po ktorej čaká Česko zápas o bronz. Zaujímavé je, že česká reprezentácia si zahrá o medaily prvýkrát od roku 2019. Na vtedajších MS, ktoré sa konali na Slovensku, tiež Česko zvládlo postúpiť do semifinále, ale v ňom prehralo a napokon Češi nevyhrali ani zápas o bronz, keď podľahli Rusku.

Česko ako favorit

V semifinále proti Kanade sa najskôr zdalo, že Česko bude zámorskému tímu dôstojným súperom. Po góle Krejčiho z 8. minúty dokonca Češi viedli 1:0, ale v závere prvého dejstva Kanaďania vyrovnali na 1:1. V prostrednej tretine prišli tri kanadské góly v rozpätí troch minút a reprezentanti Javorového listu odskočili Čechom a viedli už 1:4. V poslednej dvadsaťminútovke pridal kanadský výber ešte dva presné zásahy a český sen o finále sa po prehre 1:6 rozplynul. Napravia si naši niekdajší federálni bratia chuť pri súboji o bronz a získajú medailu?

Česko vs USA: Americká smola pokračuje

Česko vs USA: Americká smola pokračuje. Hoci to znie až neuveriteľne, reprezentanti USA prehrali v semifinálovom zápase MS už jedenásťkrát (!) po sebe. Postup do finále turnaja im nevyšiel ani tentokrát, keď v semifinálovej bitke nestačili na domácich Fínov. Tento duel bol do stavu 2:2 ako na hojdačke a vyhrať mohol ktokoľvek, potom však Fíni odskočili na rozdiel dvoch gólov a viedli 4:2. Výber USA ešte znížil, ale stretnutie skončilo porážkou Američanov 3:4 z ich pohľadu. Rovnako ako na MS 2021 si zahrajú hokejisti USA zápas o bronz.

Česko vs USA bude tvrdý boj

Američania majú za sebou solídnu základnú časť šampionátu, keď po siedmych odohraných zápasoch nazbierali 13 bodov a zo štvrtého miesta postúpili do vyraďovacej časti turnaja. Vo štvrťfinále si výber USA zmeral sily so Švajčiarskom, ktoré v základnej skupine A získalo skvelých 20 bodov a bolo v tom čase najlepším tímom MS. V zápase o všetko ale hráči USA vyhrali nad Švajčiarmi rozdielom triedy 0:3 a postúpili do už spomínaného semifinále, kde nestačili na Fínov. Za zmienku ešte určite stojí, že USA hralo v zápase o bronz aj na predchádzajúcich MS v roku 2021, kedy v zápase o 3. miesto Američania zdolali Nemecko pomerom 6:1.

Tip redakcie

Stávkové kancelárie veria viac Čechom, než výberu USA, a my sa k tomu názoru prikláňame. Hráči USA síce obhajujú bronz z minuloročných MS, ale tesná porážka s Fínmi ich pravdepodobne nevybičuje k takému zápalu, aký budú mať (zrejme) Češi po vysokej deklasujúcej prehre s Kanadou. Na výhru Čechov je na Tipsporte kurz 2,36, na výhru USA pre zmenu 2,65. Podobne to vyzerá aj na stránke Synotip, kde je na víťazstvo Česka kurz 2,40, zatiaľ čo na výhru Američanov je kurz 2,64.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Česko 2.36 2.40