MS v hokeji – Česko vs Švajčiarsko preview a tip na výsledok


MS v hokeji 2023 majú na programe 10. hrací deň. Zápas Česko vs Švajčiarsko začína v nedeľu 21. mája 2023 o 19:20. Hrá sa na štadióne Arena Riga s kapacitou 10 500 divákov v lotyšskom meste Riga. Ide o priamy súboj o prvé miesto v skupine B. V tomto článku sa dočítate, kde sledovať tento duel. Ďalej sa pozrieme na to, ako sa obom tímom zatiaľ na turnaji darilo. Na záver vám predstavíme zaujímavé Česko vs Švajčiarsko kurzy spolu s tradičným tipom redakcie.

MS v hokeji - Česko vs Švajčiarsko preview a tip na výsledok

  • Švajčiari zatiaľ vyhrali všetkých päť zápasov na MS, Česko vyhralo štyrikrát a raz prehralo po predĺžení.
  • Posledný zápas medzi týmito dvoma mužstvami sa odohral 7. mája 2023 v rámci Euro Hockey Tour. Švajčiarsko vyhralo nad Českom 3:2.
  • Stávkové kancelárie favorizujú Švajčiarov. Tí ale majú v nohách ťažký zápas proti Kanade.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Česko 4,07 3.75

Kde sledovať Česko vs Švajčiarsko

Priaznivci hokeja majú hneď niekoľko možností, kde sledovať Česko vs Švajčiarsko. Zápas vysielajú v priamom prenose televízne stanice RTVS Šport a ČT Sport, pričom v oboch prípadoch začína štúdio pred zápasom už o 19:00. Duel si môžete pozrieť aj na TV Tipsport, stačí iba prestávkovať sumu 1,20€ za uplynulých 30 dní. Livestream zo zápasu vysiela napríklad aj Fortuna TV.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
21. 5. 2023 o 19:20 Arena Riga, Riga RTVS Šport, Tipsport TV, Fortuna TV

Česko má 13 bodov

MS v hokeji 2023 skupiny už pomaly finišujú. Česko má zatiaľ na svojom konte 4 výhry z piatich duelov. V otváracom zápase si poradili so Slovenskom tesne 2:3, potom zdolali 5:1 Kazachstan. Trošku nečakané zaváhanie prišlo v treťom zápase, kedy Česko prehralo s Lotyšskom po predĺžení 3:4. V posledných dvoch stretnutiach už ale bola česká reprezentácia opäť úspešná, keď zdolala 6:2 Slovinsko a naposledy 2:0 Nórsko. Po piatich zápasoch majú Česi na konte 4 výhry a jednu prehru v predĺžení, čo im vynieslo 13 bodov. Naši západní susedia majú zatiaľ na turnaji skóre 19:9.

Švajčiarsko stále bez prehry

Aj po piatich zápasoch je Švajčiarsko stále bez prehry. Reprezentanti z krajiny Helvétskeho kríža v prvých troch zápasoch dokonca ani raz neinkasovali. Postupne zdolali Slovinsko 7:0, Nórsko 3:0 a Kazachstan 5:0. V ostatných dvoch dueloch Švajčiari už síce inkasovali zhodne po dva góly, ale vyhrať dokázali aj tak. Najskôr porazili Slovensko v pomere 4:2, keď za našich skórovali Kudrna a Pavol Regenda. Švajčiarsko si v poslednom zápase poradilo dokonca aj so silnou Kanadou, ktorú zdolalo 3:2. Pred zápasom s Českom tak Švajčiari vedú skupinu B, keď majú na svojom konte 5 výhier, 15 bodov a skóre 22:4.

Švajčiarsko stále bez prehry

Zdroj: iihf

Česko vs Švajčiarsko kurzy

Česko vs Švajčiarsko kurzy favorizujú jednoznačne Švajčiarov. Na ich výhru je kurz 1,83, zatiaľ čo na výhru Česka je kurz 4,07. Remíza je vypísaná s kurzom 4,32. V tomto prípade budú určite zaujímavé aj LIVE stávky, odporúčame vám tiež náš článok, ako tipovať na MS v hokeji 2023. Až 71% stávkujúcich na Tipsporte si podalo na Švajčiarov. Medzi najčastejšie stávky patrí, že v zápase padne viac ako 4.5 gólu s kurzom 1,84. Z ďalších spomeňme napríklad tip na prvý gól v stretnutí, kde je na Čechov kurz 2,24 a na Švajčiarov 1,62. Stávka, že každý tím dá v zápase 2 a viac gólov má kurz 1,99.

Česko vs Švajčiarsko kurzy

Zdroj: Xinhua

Tip redakcie: Vyhrá Česko

Oba tímy hrajú druhý zápas v priebehu dvoch dní. Kým Česi hrali s Nórmi, Švajčiarov preverila silná Kanada. Myslíme si, že Švajčiari budú trošku unavenejší a povestné české šťastíčko prinesie našim susedom tri body. Tentokrát trošku odvážne tipujeme, že vyhrá Česko a ukončí tak neporaziteľnosť Švajčiarov na tomto turnaji.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Česko 4,07 3.75

Zdroje článku: Tipsport, Transfermarkt, Wikipedia