MS v hokeji 2022 – Taliansko – Slovensko


Majstrovstvá sveta v hokeji sa blížia k záveru skupinovej fázy. Na Slovensko čaká šiesty a zároveň predposledný zápas skupiny A. Súperom našej reprezentácie je Taliansko, ktoré na MS bojuje o záchranu v kategórii A. Favorit zápasu je jednoznačne náš výber, ktorý bojuje o postup do štvrťfinále. Zápas Taliansko – Slovensko sa naživo odohrá 21. 5. 2022 o 19:20 na štadióne Helsinky Ice Hall v Helsinkách.

MS v hokeji 2022 - Taliansko - Slovensko

 

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet gólov v zápase viac ako 5,5 1.06 1.06
  • Zápas: Taliansko – Slovensko
  • Súťaž: MS v hokeji 2022
  • Čas zápasu: 21.5.2022, 19:20

Taliansko bolo už pred začatím turnaja považované za najväčšieho ašpiranta na zostup a zatiaľ to vyzerá, že by sa prognózy mohli naplniť. Ako rozhodujúci zápas v boji o udržanie sa ukáže najmä posledný zápas v skupine proti Kazachstanu. Naopak pre Slovensko sa odhadoval postup zo skupiny do ďalšej fázy turnaja. Najmä po úspešnej zimnej olympiáde v tomto roku a zisku bronzovej medaily sa nič menej ako postup ani neočakáva.

Sledujte priebeh zápasu tu

 

Slovensko nemá najlepšie spomienky na posledný vzájomný zápas

Slovensko nemá najlepšie spomienky na posledný vzájomný zápas. Tento zápas sa odohral na Majstrovstvách sveta v hokeji v roku 2017 vo Francúzsku a Nemecku. Hneď v prvom zápase na šampionáte sa naša reprezentácia stretla s Talianskom a čakali sa jednoduché tri body a víťazné naladenie sa do ďalších bojov. Priebeh zápasu však ukázal, že na najvyššej úrovni netreba nikoho podceniť. Výhra z toho napokon bola 3:2, ale až po predĺžení a na 2:2 vyrovnával len minútu pred koncom zápasu Libor Hudáček.

Slovensko je jednoznačný favorit v tomto zápase

 

Od posledného zápasu síce ubehlo len päť rokov, ale v slovenskom hokeji prebehli viaceré zmeny. Prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja sa stal Miroslav Šatan, na trenérsku lavičku sa postavil skúsený kanadský tréner Craig Ramsay alebo došlo k návratu Slovana Bratislava z KHL do extraligy. V reprezentácii prebieha omladenie kádra a vštepovanie jednotného herného systému.

Práve omladenie kádra a herný systém sa páči mnohým fanúšikom. Na zimnej olympiáde v Pekingu to prinieslo bronzové medaily pre náš tím a v zápasoch, aj proti silným mužstvám, hrajú Slováci odvážne a tlačia sa do zakončenia. Bolo to vidieť aj v zápase proti Kanade pred pár dňami, v ktorom prehra 1:5 nezodpovedá priebehu zápasu. Kto videl tento zápas naživo, tak musí uznať, že väčšinu zápasu to bol vyrovnaný zápas a Kanaďania dali niekoľko gólov po šťastných odrazoch, zatiaľ čo naši hráči mali v zakončení trochu smoly.

Taliansko je celok na vypadnutie

Taliansko je celok na vypadnutie a ukazovalo sa to už na minulom šampionáte v Rige na ktorom bolo jednoznačne najslabším mužstvom. Ako jediné nezískalo ani jeden bod v siedmych zápasoch skupiny a skončilo na poslednom šestnástom mieste. Od do B kategórie MS ho zachránil iba fakt, že pre koronavírus sa neodohral turnaj nižšej kategórie a tak ho nemal kto nahradiť.

Taliansko je celok na vypadnutie

 

Tento rok sa naďalej ukazuje, že sa v zápasoch proti iným celkom trápi a bude mať veľmi náročné si nezopakovať poslednú priečku z minulého šampionátu.

Tip redakcie

V tomto zápase očakávame, že budú padať pravidelne góly a nebude ich málo. O vetšinu (ak nie všetky) sa postarajú hráči slovenskej reprezentácie a bezproblémov si dokráčajú po tri body. Priebeh zápasu spred piatich rokov sa nezopakuje a bude to jednoznačný triumf. Tipovať na výhru Slovenska sa pri nízkych kurzoch neoplatí. Tip na počet strelených gólov v zápase je pre nás oveľa zaujímavejší a vzhľadom na defenzívu Talianska a ich počet inkasovaných gólov v zápasoch je tip na minimálne 6 gólov v zápase pomerne jednoduchá voľba.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet gólov v zápase viac ako 5,5 1.06 1.06