MS v hokeji 2022 – Švajčiarsko – Slovensko


Pre obe mužstvá sa jedná o štvrtý zápas v skupine A na Majstrovstvách sveta v hokeji 2022. Obe krajiny majú cieľ postup zo skupiny do štvrťfinále. Vzhľadom na vylúčenie Ruska z dôvodu invázie na Ukrajinu je tento cieľ pre obe krajiny ľahšie dosiahnuteľný. Tento zápas tak môže rozhodnúť, ktoré mužstvo bude mať výhodnejšiu pozíciu do štvrťfinále. Zápas Švajčiarsko – Slovensko sa naživo odohrá 18. 5. 2022 o 19:20 na štadióne Helsinky Ice Hall v Helsinkách.

MS v hokeji 2022 - Švajčiarsko - Slovensko

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Viac ako 5.5 gólov v zápase 2.18 2.25
  • Zápas: Švajčiarsko – Slovensko
  • Súťaž: MS v hokeji 2022
  • Čas zápasu: 18.5.2022, 19:20

Poslednú medailu z Majstrovstiev sveta v hokeji majú oba tímy striebornú. Kým ale naše mužstvo to dokázalo pre desiatimi rokmi na MS 2012, tak medaila Švajčiarov je z roku 2018, kedy vo finále podľahli Švédom až po samostatných nájazdoch.

Sledujte priebeh zápasu tu

Švajčiarsko má viaceré posily z NHL

Švajčiarsko má viaceré posily z NHL na tohtoročných Majstrovstvách sveta v hokeji. A navyše treba oprávnene uznať, že sa jedná o výrazné posily. V obrane figurujú obrancovia Moser, Siegenthaler a Kukan. Útok posilnil kapitán New Jersey Devils Nico Hischier (jednotka draftu z roku 2017), Timo Meier a talentovaný Kurashev. Napriek týmto hráčom môže fanúšikov krajiny helvétskeho kríža mrzieť, že sa na šampionáte neobjaví aj Roman Josi. Tento obranca a kapitán Nashville Predators zaznamenal svoju najlepšiu sezónu v kariére, keď získal 96 kanadských bodov za 80 zápasov. Získal tak viac bodov ako všetci Slováci dohromady.

Švajčiari patrili dlhé roky do krajín druhého sledu, ktoré sa do záverečných bojov o medaily nedostávajú, to sa však za posledných približne desať rokov zmenilo. Aj vzhľadom na zvyšujúcu kvalitu a počet hráčov v zámorí, sa približujú tým najlepším mužstvám. V aktuálnom rankingu IIHF sa nachádzajú na šiestej priečke a majú potenciál aj naďalej stúpať. Bez preháňania tak treba priznať, že kvalita je na strane súpera a najmä v útoku má viacerých hráčov, ktorí sú produktívny aj proti najlepším hráčom sveta.

Švajčiarsko má viaceré posily z NHL

Slovensko sa hviezd súpera nezľakne

Slovensko sa hviezd súpera nezľakne a nezopakuje sa tak výsledok z minulého svetového šampionátu. Prehra 1:8 nie je z tých, ktoré by sa mali pravidelne opakovať medzi týmito súpermi. Hlavne, keď si vezmeme, že odvtedy sa mužstvá stretli ešte dvakrát v prípravných zápasoch v roku 2021. Najskôr vyhrali Slováci 7:1 a aspoň trochu sa revanšovali za prehru z MS a následne v tesnom zápase prehrali 2:3.

Slovensko sa hviezd súpera nezľakne

Podľa týchto výsledkov sa dá odhadnúť, že jasný favorit v tomto zápase nie je a zároveň, že v poslednej dobe sa vo vzájomných zápasoch objavuje veľa gólových momentov. Švajčiari sa už dávnejšie nevenujú defenzívnemu štýlu hokeja ako to bolo v minulosti, ale zapracovali aj na aktívnejšom útočení. Obe reprezentácie praktikujú podobný štýl hokeja, rýchly prechod do útoku, aktívnu streľbu, veľa pohybu a napádania. Obe krajiny sa inšpirovali v kanadskom poňatí hry, koniec koncov našu reprezentáciu aktuálne trénuje Kanaďan Craig Ramsay.

Tip redakcie

Zápas môže skončiť víťazstvom jedného alebo druhého mužstva a nikto sa asi nebude čudovať. Miernym favoritom bude predsa len Švajčiarsko a to najmä pre väčší počet hráčov z NHL, ktorý navyše hrajú dôležitú úlohu vo svojich tímoch alebo aj pre väčšie skúsenosti hráčov z predchádzajúcich šampionátov. V tomto zápase očakávame, že hráči nebudú hrať opatrne, ale naopak sa budú hnať v priebehu celého zápasu za výhrou a ofenzíva bude prevládať nad defenzívou. Táto hra bude prinášať góly a nebude ich málo. Náš tip je, že padne minimálne šesť gólov a nemusí zostať len pri nich.


Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Viac ako 5.5 gólov v zápase 2.18 2.25