MS v hokeji 2022 – Slovensko – Kanada


Slovensko sa v treťom zápase na Majstrovstvách sveta v hokeji 2022 stretne s najväčším favoritom skupiny A, s mužstvom Kanady. Kanada obhajuje titul z minuloročného šampionátu v Rige a aj tento rok patrí medzi top favoritov. Slovensko je v tomto zápase v úlohe outsidera, ktorý nemôže nič stratiť, môže len prekvapiť. Zápas Slovensko – Kanada sa naživo odohrá 16. 5. 2022 o 15:20 na štadióne Helsinky Ice Hall v Helsinkách.

MS v hokeji 2022 - Slovensko - Kanada

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Kanada vyhrá 1.45 1.45
  • Zápas: Slovensko – Kanada
  • Súťaž: MS v hokeji 2022
  • Čas zápasu: 16.5.2022, 15:20

Tímy Kanady a USA majú občas na začiatku Majstrovstiev sveta problémy, keďže európske tímy majú dlhšiu prípravu pred majstrovstvami a odohrajú viac priateľských zápasov, čo pomáha hráčov zohrať sa. Naopak tímy Kanady a USA obvykle stihnú pred turnajom maximálne jeden priateľský zápas. Kvalita výkonov zámorských mužstiev tak počas turnaja ide výrazne nahor o čom sme sa mohli presvedčiť práve na minuloročnom šampionáte v Rige. Kanada vtedy prehrala prvé tri zápasy na turnaji a chvíľu to vyzeralo, že dokonca nepostúpi ani zo skupiny. Tento priebeh turnaja však Kanadu nezastavil, tesne postúpila zo skupiny a následne si došla až po zlaté medaily.

Sledujte priebeh zápasu tu

Kanadská zostava je bez najzvučnejších mien

Kanadská zostava je bez najzvučnejších mien. Keď sa povie kanadský hokejista, tak si to obvykle fanúšikovia hokeja spájajú s menami ako Crosby, McDavid, Stamkos, MacKinnon či Makar. Títo hráči postúpili so svojimi tímami v NHL do play off a tak sú nominovaný iný hráči. To ale neznamená, že by kanadský tím nemal svoju kvalitu. Aj v tomto výbere nájdeme hviezdy ako Matthew Barzal, Thomas Chabot, Pierre-Luc Dubois alebo Chris Driedger. Navyše je tradične celý tím (okrem dvoch hráčov) tvorený z hráčov NHL. To Slovensko nemalo ani vo svojich najsilnejších rokoch v čase zlatej generácie.

Na zimnej olympiáde 2022 v Pekingu sa ukázalo, aký je rozdiel keď nehrajú hráči NHL. Kanada aj USA skončili už v štvrťfinále. Naproti tomu na minuloročných MS skončila Kanada zlatá a hráči USA získali bronzové medaily. Takže aj napriek zisku bronzovej medaily pre Slovensko na olympiáde je Kanada stále výrazný favorit v tomto zápase.

Kanadská zostava je bez najzvučnejších mien

Slovensko má historicky najmladšiu zostavu

Slovensko má historicky najmladšiu zostavu na Majstrovstvách sveta v hokeji. Predchádzajúci rekord je z minulého šampionátu a je tak vidno, že Slovensko prechádza omladzovacím procesom. V slovenskom tíme sa nachádzajú mladí a talentovaní hráči, od ktorých si sľubujeme, že prinesú v budúcnosti veľa radosti pre slovenských fanúšikov. Stále ale treba brať ohľad na to, že hráči ako Slavkovský a Nemec ešte majú len osemnásť rokov. Aj keď pri pohľade naživo na ich hru sa dá na to zabudnúť, keďže často pôsobia oveľa viac vyspelo.

Slovensko má historicky najmladšiu zostavu

Slovensko išlo na šampionát s cieľom prebojovať sa do štvrťfinále a tam skúsiť svoje šťastie. Aj keď majú naši vekovo neskúsený káder, tak hráči zapadajú do koncepcie trénerského tímu a vďaka tomu sa štýl hry nemení od zápasu k zápasu. Problém pre nás môže vzniknúť, keď sa menej skúsení hráči dostanú pod nátlak kanadských hráčov. Vtedy sa neskúsenosť bude viac prejavovať a budú sa častejšie objavovať chyby. A tie vedia kanadský hráči trestať bleskovo.

Tip redakcie

Tip je jednoduchý, výhra Kanady. Naposledy Slovensko porazilo Kanadu na MS ešte v roku 2012 pri ceste za poslednou získanou medailou z MS. Výber Kanady síce nie je najsilnejší aký môže byť, ale Kanada môže postaviť len z hráčov NHL niekoľko výberov a stále bude kvalita na ich strane väčšia. V tomto zápase rozhodne práve kvalita celého kádra. Kanada má vyrovnaný káder, na každom poste je hráč, ktorý môže hrať v každej hernej situácii a všetky štyri útoky budú veľmi nebezpečné. Pre Slovákov to bude zápas, v ktorom si môžu vyskúšať náročného súpera bez zbytočných stresov. Skúsenosti z tohto zápasu bude potom potrebné využiť vo štvrťfinále, kedy pôjde doslova o všetko.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Kanada vyhrá 1.45 1.45