MS v hokeji 2022 Fínsko vs USA


V poradí už 85. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v týchto dňoch vrcholia. V sobotu začínajú boje o najcennejšie kovy a nás čakajú dva semifinálové zápasy. Prvý z nich je na programe poobede o jednej, druhý podvečer o piatej. Teraz si poďme bližšie predstaviť očakávaný duel Fínsko vs USA. Reprezentanti Fínska vyhrali sedem z ôsmych zápasov turnaja, USA po nevýraznej základnej skupine vo štvrťfinále vyradili dovtedy skvelých Švajčiarov pomerom 3:0. Semifinále medzi Fínskom a Američanmi je na programe v sobotu 28. mája o 13:20. Dejiskom duelu bude Nokia Arena v Tampere.

MS v hokeji 2022  Fínsko vs USA
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Fínsko 1.69 1.73
  • Zápas: Fínsko vs USA
  • Súťaž: MS v hokeji 2022
  • Čas zápasu: 28.5.2022, 13:20

V semifinále Fínsko vs USA sú domáci favoritom

V semifinále Fínsko vs USA sú domáci favoritom. Fínska cesta na šampionáte začala suverénnym víťazstvom 5:0 nad Nórskom a reprezentanti hosťujúcej krajiny tohtoročných MS pokračovali v nastolenom trende aj naďalej. V siedmych zápasoch základnej skupiny Fíni až šesťkrát odchádzali z ľadu ako víťazi. Chuť prehry pocítili na turnaji zatiaľ len jeden jediný krát a to vo štvrtom zápase, kedy po predĺžení „padli“ s rivalmi Švédmi 2:3 po predĺžení. Fínsko so ziskom 19 bodov vyhralo základnú skupinu B, o bod pre druhým Švédskom.

V semifinále Fínsko vs USA sú domáci favoritom

Fíni vstupovali do play-off fázy turnaja ako favoriti a vo štvrťfinále bolo ich vyzývateľom práve naše Slovensko. Hoci reprezentanti s dvojkrížom na hrudi bojovali statočne, Fíni napokon štvrťfinále zvládli lepšie. Vyhrali v pomere 4:2 a postúpili do boja o medaily. So svojim semifinálovým vyzývateľom USA sa už Fínsko na turnaji raz stretlo. Bol to pre reprezentantov Suomi tretí duel na turnaji a Severania ho vyhrali rozdielom triedy 4:1. Pred semifinálovými zápasmi je Fínsko zatiaľ jediný tím turnaja, ktorý dokázal vyhrať sedem zápasov. Ešte dva skalpy chýbajú Fínom k tomu, aby si splnili veľký sen a vyhrali zlato na domácej pôde pred vlastnými fanúšikmi. Zvládne Fínsko semfinále? My veríme, že áno.

Vzájomná bilancia USA vs Fínsko hovorí v neprospech Američanov

Vzájomná bilancia USA vs Fínsko hovorí v neprospech Američanov. Ako už bolo vyššie spomenuté, reprezentanti USA sa už na tomto turnaji s domácimi Fínmi stretli. Pre Fínov to bol tretí zápas turnaja a tretia výhra v rade, pre Američanov tiež tretí duel, ale prvá prehra a druhá strata bodov na turnaji. USA totiž v prvom zápase šampionátu síce vyhralo 4:1 nad Lotyšskom, ale v druhom zápase senzačne zdolalo Rakúsko len 2:3 po predĺžení. Zaujímavé je, že Fínsko a USA sa vo vzájomnom meraní síl stretli za posledných päť MS až päťkrát. Vzájomná bilancia hovorí jasne v prospech domácich Fínov, ktorí z týchto posledných piatich zápasov proti USA na MS vyhrali hneď štyri.

Vzájomná bilancia USA vs Fínsko hovorí v neprospech Američanov

Po nevýraznom úvode turnaja sa hokejisti USA vzchopili a dokázali sa prebojovať aj do štvrťfinále. Po základnej časti majstrovstiev sveta totiž obsadili v skupine B štvrté miesto so ziskom 13 bodov, pričom mali pohodlný 5-bodový náskok pred piatym Lotyšskom. Vo štvrťfinále si hráči USA zmerali sily s víťazom skupiny A – Švajčiarskom. Reprezentanti krajiny Helvétskeho kríža mali po siedmych zápasoch základnej skupiny na svojom konte 6 výhier a celkovo 20 bodov, čo bolo najviac na turnaji. V zápase o všetko však Švajčiari nedokázali Američanom streliť ani jeden gól a USA po výhre 3:0 postúpilo do boja o medaily. Ak by predsa len USA semifinále proti Fínom vyhralo, Američania by tak v play-off fáze porazili hneď dva najlepšie tímy základných skupín. Úplne najlepšie bolo spomínané Švajčiarsko s dvadsiatimi bodmi a druhí najlepší boli práve budúci súperi Američanov – víťazi skupiny B, Fíni.

Tip redakcie

Forma na turnaji i vzájomná bilancia jasne hovoria o väčších šanciach Fínov. Výhodou Suomi by mala byť aj domáca atmosféra. Reprezentantom z krajiny tisícich jazier veria aj stávkové kancelárie. Napríklad na Synotip je kurz na výhru Fínska 1,73, zatiaľ čo na USA až 4,22. U nás známejší Tipsport má pre zmenu na výhru Fínov kurz 1,71 a na výhru USA 4,11.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Fínsko 1.69 1.73