MS v hokeji 2022 Fínsko – Slovensko


Skupinová fáza Majstrovstiev sveta v hokeji 2022 skončila. Tie najdôležitejšie zápasy nás ešte len čakajú. Našich fanúšikov určite teší, že štvrťfinále je opäť aj s našou účasťou. Na Slovensko čaká domáce mužstvo z Fínska a jeden z najväčších favoritov na celkový triumf. Zápas Fínsko – Slovensko sa naživo odohrá 26. 5. 2022 o 15:20 na štadióne Nokia Arena v Tampere.

MS v hokeji 2022 - Fínsko - Slovensko
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet gólov v zápase – viac ako 4.5 1.59 1.55
  • Zápas: Slovensko – Fínsko
  • Súťaž: MS v hokeji 2022
  • Čas zápasu: 26.5.2022, 15:20

Vo štvrťfinále sa naša reprezentácia stretne so súperom, proti ktorému sa jej dlhodobo nedarí a z pohľadu vzájomných zápasov je to najťažší možný súper. Naposledy sa stretli Slovensko a Fínsko na Zimnej olympiáde 2022 v Pekingu a to dokonca dvakrát. V skupine vyhrali Suomi nad naším výberom 6:2 a v semifinále tesne 2:0. Na svetových šampionátoch je bilancia hrozivá. Aktuálne ťahá naša reprezentácia sériu jedenástich porážok a naposledy sa jej podarilo poraziť Suomi ešte v roku 2004.

Sledujte priebeh zápasu tu

Fínsko je úspešné vďaka „nudnému“ hokeju

Fínsko je úspešné vďaka „nudnému“ hokeju. Toto tvrdenie bolo počuť najmä z Ruska po prehratom finále na Zimnej olympiáde 2022 v Pekingu. Vyplývalo to z vysoko taktického výkonu, ktorý podávali hráči Suomi na olympiáde a ktorý im priniesol napokon zlaté medaily. Tento štýl, kedy sa hráči na sto percent podrobia taktike tímu a idú len za jedným cieľom, nemusí byť vždy oku lahodiaci, ale ako sa hovorí účel svätí prostriedky.

Fínsko je úspešné vďaka „nudnému“ hokeju

Aj na tomto šampionáte Fínsko ukazuje, že taktické výkony v jeho podaní nevoňajú súperom. V skupinovej fáze dosiahlo na prvé miesto v skupine po šiestich výhrach a jednej prehre po samostatných nájazdoch. V siedmich zápasoch dosiahlo impozantné skóre 25:5, keď až v štyroch dueloch dokázalo udržať čisté konto. Aktuálne dokonca drží šnúru troch duelov bez inkasovaného gólu.

Gólové hody v zápasoch Slovákov

Gólové hody v zápasoch Slovákov nie sú ničím výnimočným na tomto šampionáte. Je to trochu daň za neskúsenosť mladého tímu. Mužstvo sa snaží byť aktívne, napádať a útočiť, ale z toho pramenia občas zbytočné chyby, ktoré kvalitnejší súper dokáže trestať. V siedmich zápasoch v skupine padlo menej ako päť gólov za zápas iba dvakrát (proti Nemecku a Taliansku) a priemer na zápas je šesť gólov.

Gólové hody v zápasoch Slovákov

Posledné tri zápasy priniesli dôležité výhry a aj keď dva z nich boli proti outsiderom skupiny, sebavedomie hráčov ide smerom nahor. Naplno sa to ukázalo v priamom zápase o postup proti Dánsku, ktorý naši reprezentanti doslova ovládli a po výhre 7:1 zaslúžene postúpili do štvrťfinále. V ňom môžu hrať bez nervozity, keďže základný cieľ na šampionáte splnili a akýkoľvek ďalší úspech je len povestná čerešnička na torte. Špeciálny zápas to bude pre našu najväčšiu hviezdu, ktorou je ešte len 18 ročný Juraj Slafkovský. Po tom ako zahviezdil na olympiáde, pokračuje v dobrých výsledkoch ďalej. Aktuálne je na štvrtom mieste bodovania v celom turnaji a proti Fínsku bude mať extra motiváciu, keďže posledné roky odohral práve v tejto krajine v klube TPS Turku.

Tip redakcie

Fínska defenzíva pracuje doteraz veľmi dobre, ale neočakávame, že udrží čisté konto už v štvrtom zápase v rade. Po zápase s Dánskom budú naši hráči v laufe a nebudú sa báť zatlačiť aj favorizovaného súpera. Na druhú stranu, počas celého šampionátu vznikajú v našej obrane diery, ktoré vyplývajú z útočnej snahy a neskúsenosti v niektorých momentoch. Tieto ponúknute šance Fíni budú využívať a kruto trestať. V posledných rokoch doviedli svoj taktický výkon skoro k dokonalosti a práve v týchto situáciách excelujú. Z toho nám vyplýva náš tip, ktorý sa nesústredí na víťaza ale na počet gólov v zápase. V zápase by malo padnúť minimálne päť gólov, aj keď sa obávame, že väčšina bude do slovenskej brány.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet gólov v zápase – viac ako 4.5 1.59 1.55