MS v hokeji 2022 – Česko – Švédsko


Druhý hrací deň MS v hokeji 2022 nám ponúkne zaujímavý duel medzi Českom a Švédskom. Vzájomne meranie síl medzi týmito mužstvami, je vždy ako vravia Česi: “Dobrá podívaná”. Oba tímy sú veľmi vyrovnané a ťažko je tu tak hľadať favorita. Zápas Česko – Švédsko sa odohrá 15.05.2022 o 19:20 na štadióne Tampere Deck Arena v Tampere.

MS v hokeji - Česko - Švédsko

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Počet gólov v zápase – viac ako 4.5 1.61 1.58
  • Zápas: Slovensko – Nemecko
  • Súťaž: MS v hokeji 2022
  • Čas zápasu: 14.5.2022, 19:20

Posledné Majstrovstvá sveta dopadli lepšie pre Čechov, ktorí vo štvrťfinále nestačili na favorizovaných Fínov a prehrali futbalovým výsledkom 0:1. Švédi sa balili domov už po odohraní zápasov v základnej skupine. Bola to obrovská hanba, ktorá sa zapísala do histórie. Úspech sa im nepodaril ani na olympiáde v Pekingu, kde v boji o 3. miesto prehrali s našou reprezentáciou debaklom 0:4.

Sledujte priebeh zápasu tu

Česi majú reálny cieľ

Česi majú reálny cieľ, na medaile si príliš netrúfajú. Tréner hokejovej reprezentácie Kari Jalonen, ktorý vymenil Pešána, povedal, že síce majú šancu niečo veľké dokázať, no na takomto turnaji nemôžu hneď očakávať medaily. V tomto je realista, podľa neho, dôležité bude koncentrovať sa na každý zápas. Česko však dôvod na potenciálny úspech má, keďže posledných päť zápasov vyhralo. Podarilo sa mu ovládnuť dva turnaje – České hokejové hry a Beijer Hockey Games. V posledných dvoch zápasoch slávilo víťazstvá aj proti Švédsku. Kabína je tak v dobrom laufe, čo potvrdil aj útočník Detroitu Jakub Vrána a povedal, že spoločne s jeho tímom je nastavený len na ten najväčší úspech – zlato.

Zostava Česka sa oproti minuloročným Majstrovstvám sveta výrazne zmenila. Turnaj si zopakujú David Sklenička, David Musil, Filip Hronek, Matěj Blümel, Jakub Flek, Jiří Smejkal, Matěj Stránský a Jakub Vrána. V zostave je až 9 hráčov z Českej hokejovej extraligy. Skúsenosti do tímu prinesú siedmi hráči z NHL.

Česi majú reálny cieľ

Švédi chcú napraviť dva nezdary

Švédi chcú napraviť dva nezdary, ktoré sa im stali na MS v hokeji 2021 a naposledy na olympiáde v Pekingu, kde prehrali v zápase o bronz, práve s našou reprezentáciou. Motivácia je tak obrovská a postup minimálne do štvrťfinále musí byť samozrejmosťou. Nemalo by byť však postačujúce, keďže Švédi (až na výnimku v 2021), každý rok bojujú o medaily. Naposledy získali zlato dvakrát po sebe v roku 2017 a 2018. Príprava im vyšla celkom dobre. Dvakrát prehrali so spomínaným Českom a raz s Nórskom po predĺžení. V poslednom dueli dosiahli cenný skalp nad Fínskom, vyhrali 4:3.

Švédi chcú napraviť dva nezdary

Tip redakcie

Čaká nás napínavý duel, ktorý nám prinesie aspoň päť gólov. Hádať víťaza zápasu je naozaj náročné, no tipéri viac veria našim susedom. V každom prípade, bude to vyrovnaný zápas. Očakávame skôr gólovú prestrelku, dôležité aj bude, kto využije presilovky a kto bude v streľbe efektívnejší. Myslíme si, že víťaz zápasu vyhrá len o jeden gól.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Počet gólov v zápase – viac ako 4.5 1.61 1.58