Ligue 1: PSG – AS Monaco


Ligue 1 prinesie vo štvrtom kole šláger Paris Saint Germain proti AS Monaco. Kým PSG je na prvom mieste tabuľky, tak AS Monaco sa pohybuje v jej strede. Netreba však zabudnúť, že AS Monaco skončilo v minulej sezóne na treťom mieste a ako jeden z mála tímov dokázal Parížanov poraziť. Zápas PSG – AS Monaco sa naživo odohrá 28. 8. 2022 o 17:30 na štadióne Stamford Bridge.

Ligue 1: PSG - AS Monaco

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
PSG vyhrá s handicapom -1.5 1.57 1.57

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: PSG – AS Monaco
  • Súťaž: Ligue 1
  • Čas zápasu: 28.08 2022, 17:30

PSG je v posledných rokoch dominantný vo francúzskej lige. Klub prešiel v roku 2011 do rúk majiteľa Qatar Sports Investments a odvtedy je najbohatší klub vo francúzsku a jeden z najbohatších na celom svete. Parížania išli odvtedy cestou veľkého posilňovania a to samozrejme prinieslo aj úspechy. Za posledných 10 sezón získali titul osem krát a dvakrát skončili na druhej pozícii. Prekonať ich dokázali len Lille v sezóne 2020/21 a AS Monaco v sezóne 2016/17. Monaco patrí medzi najúspešnejšie kluby vo francúzskej lige. Titul dokázal tento klub získať celkovo osem krát a pravidelne bojuje o špicu tabuľky. Ako bolo už vyššie spomenuté, v minulej sezóne vybojoval bronzovú priečku a zabezpečil si miestenku v Lige majstrov.

PSG má útok snov

PSG má útok snov, minimálne čo sa týka mien. Trojica Mbappé, Neymar a Messi sú hráči najvyššej kvality a sú snom každého trénera. Aby sme boli úprimný, tak musíme poznamenať, že sa nejedná len o útok. PSG má v súčasnosti veľké osobnosti prakticky na každom poste a radí sa medzi najlepšie mužstvá celej Európy. Veľké futbalové osobnosti prinášajú občas aj veľké egá a v realite sa objavujú menšie trhliny. Hovorí sa z času na čas o nie ideálnych vzťahoch v tíme. Aktuálne je to najmä u dvojice Neymar a Mbappé. Čo je pre Parížanov hlavné, neprejavuje sa to vo výsledkoch tímu.

PSG má útok snov

Tohtoročnú sezónu Ligue 1 odštartovali ideálne. Za tri zápasy získali tri víťazstvá so skóre 17:3 a v každom zápase boli o dve triedy lepší ako súper. Zatiaľ strelili v zápase minimálne päť gólov a v poslednom kole naložili Lille sedem gólov na jeho vlastnom štadióne. Veľmi produktívne sú ofenzívne esá klubu. Messi má na konte 3 góly a 2 asistencie, Mbappé 4 góly a Neymar neskutočných 5 gólov a 6 asistencií z troch zápasov.

AS Monaco si predstavovalo lepší úvod sezóny

AS Monaco si predstavovalo lepší úvod sezóny. Vo francúzskej lige má za sebou v troch zápasoch výhru, remízu aj prehru a nachádza sa uprostred tabuľky. Viac ako nevydarený úvod v domácej lige Monaco mrzí vypadnutie z Ligy majstrov. V treťom predkole sa stretlo s PSV Eindhoven a vo vyrovnanom dvojzápase nezvládlo úplný záver. Pár minút pred koncom druhého zápasu malo AS postup na dosah, v 89. minúte však inkasovalo gól, ktorý poslal duel do predĺženia a v ňom PSV udrel ešte raz. Pokračovať tak bude v len Európskej lige.

AS Monaco si predstavovalo lepší úvod sezóny

Červeno biely si tak musia vstúpiť do svedomia a pripomenúť si svoju hru z minulej sezony. S PSG dokázali v minulej sezóne vyhrať jeden zápas a spôsobili mu jednu zo štyroch prehier v sezóne. Oproti minulému ročníku je káder viac menej pohromade, najväčšie oslabenie je v zálohe chýbajúci Tchouaméni, ktorý prestúpil do Realu Madrid. Hrať proti PSG nie je ľahké ani v najlepšej forme a do tej sa zatiaľ AS nedostalo.

Tip redakcie: Liverpool vyhrá

Vzhľadom na štýl akým vstúpilo PSG do sezóny sa nedá očakávať nič iné ako víťazstvo Parížanov. Otázkou je preto len to koľko gólov inkasuje Monaco, respektíve akým veľkým gólovým rozdielom zápas skončí. Tipujeme výhru PSG aj s handicapom -1.5. Veríme totiž, že ofenzívne predstavenie, ktoré predviedli v predchádzajúcich zápasoch, uvidíme opäť aj v tomto duely. Vo francúzskej lige je momentálne Paríž Saint Germain bez konkurencie a súper má šancu, len v prípade, že si zápas pokazí mužstvo samé.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
PSG vyhrá s handicapom -1.5 1.57 1.57

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓