Liga Majstrov – Villarreal – Bayern Mníchov


Do štvrťfinále Ligy majstrov sa prebojovali tri španielske mužstvá, oproti tomu z nemeckej Bundesligy len jeden zástupca. Dvojzápas medzi Villarreal a Bayern Mníchov má však jednoznačného favorita a tým je nemecké mužstvo. Bayern patrí medzi top favoritov na celkové víťazstvo v Lige majstrov a postup Villarrealu by sa tak rovnal obrovskému prekvapeniu. Villarreal samozrejme môže prekvapiť a to aj vďaka tomu, že na hráčov španielskeho mužstva je vyvíjaný menší tlak ako na favorita Bayern Mníchov. Zápas Villarreal – Bayern Mníchov sa odohrá 6. 4. 2022 o 21:00 na štadióne Estadio de la Cerámica v meste Villarreal.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Bayern Mníchov vyhrá 1.57 1.62
  • Zápas: Villarreal – Bayern Mníchov
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 6.4.2022, 21:00
Liga Majstrov - Villarreal - Bayern Mníchov

Villarreal je pre niekoho trochu prekvapujúci účastník štvrťfinálovej fázy Ligy majstrov potom čo v osemfinále vyradila Juventus Turín. Proti nej nastúpi Bayern Mníchov, ktorý patrí medzi najúspešnejšie tímy v histórii Ligy majstrov. Skúsenosti a kvality sú na strane Bayernu a neočakávame ďalší prekvapivý postup hráčov Villarrealu.

Villarreal sa pokúsi vyrovnať svoj rekord

Villarreal sa pokúsi vyrovnať svoj rekord v Lige majstrov, ktorý drží ešte zo sezóny 2005/06, kedy sa dostal až do semifinále. Odvtedy bol Villarreal pravidelným účastníkom európskych pohárov, ale najmä Európskej ligy. Skupinovú fázu Ligy majstrov nehral Villarreal od sezóny 2011/12. Návrat do najprestížnejšej súťaže bol úspešný a postúpiť zo skupiny dokázali z druhého miesta.

V osemfinále si hráči poradili s Juventusom Turín a nadväzujú tak na úspešnú minuloročnú sezonu, kedy dokázali vyhrať Európsku ligu. Postup cez Juventus sa rodil až v závere druhého zápasu na pôde Starej dámy a mal by slúžiť ako výstraha pre hráčov Bayernu. Čím dlhšie bude Villarreal v hre o postup, tým viac bude nebezpečný.

Villarreal sa pokúsi vyrovnať svoj rekord

Kým v Lige majstrov sa Villarrealu darí, tak v domácej lige to už také ružové nie je. Pravidelne sa striedajú výhry s bodovými stratami a aktuálna siedma pozícia v lige je veľmi neistá. Napriek dobrým výkonom z Európy hrozí, že v budúcej sezóne sa žltá ponorka nepozrie do európskych pohárových súťaží.

Bayern Mníchov je na ceste za titulom

Bayern Mníchov je na ceste za titulom v Lige majstrom, ktorý by bol už v poradí siedmy v histórii klubu. Dominantnú hru predvádza prakticky v každom zápase tohtoročnej edície Ligy majstrov. V základnej skupine vyhrali hráči nemeckého celku všetkých šesť zápasov pri brutálnom skóre 22:3 a ani v osemfinále nepoľavili, keď vyradili Red Bull Salzburg po remíze 1:1 a výhre 7:1 v odvete.

Bayern Mníchov na ceste za titulom

Bayern Mníchov zostava je založená na viacerých gólových hráčoch ako je Müller, Gnabri či Sané ale je to najmä Robert Lewandowski, ktorý straší súperových brankárov. V doterajšej sezóne strelil 12 gólov v Lige majstrov a 31 gólov v Bundeslige a v oboch súťažiach je najlepším strelcom. V Bundeslige patrí Bayernu Mníchov prvé miesto v tabuľke a v boji o titul ho môže reálne ohroziť len druhý Dortmund, ktorý stráca šesť bodov. Forma aj pozitívne naladenie na zápas je preto na strane Bayernu Mníchov.

Tip redakcie

Bayern Mníchov patrí medzi najväčších favoritov celej súťaže a už v prvom štvrťfinálovom zápase úspešne vykročí jednou nohou do semifinále. Káder nemeckého veľkoklubu kvalitou prevyšuje káder súpera a navyše má na hrote gólového zabijaka z Poľska v podobe Roberta Lewandowskeho. Ofenzívna smršť nemeckého celku rozhodne o výsledku tohto zápasu a zaručí víťazstvo pre Bayern.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Bayern Mníchov vyhrá 1.57 1.62