Liga majstrov – Real Madrid vs RB Leipzig


V skupine F hrajú o postup Real Madrid, RB Leipzig, Šachtar Doneck a Celtic Glasgow. Práve prvé dva menované kluby sa stretnú v druhom kole Ligy majstrov. Kto je favorit duelu nie je ťažké uhádnuť. Real Madrid je posledný víťaz Ligy majstrov a zároveň rekordman v počte titulov z tejto najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže. Zápas Real Madrid vs RB Leipzig sa naživo odohrá 14. 9. 2022 o 21:00 na štadióne Santiago Bernabéu.

Liga majstrov - Real Madrid - RB Leipzig

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Obe mužstvá strelia gól 1.53 1.54
  • Zápas: Real Madrid vs RB Leipzig
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 14.09.2022, 21:00

Prvé kolo v skupine F prinieslo výhry pre mužstvá hostí. Real Madrid vyhral s prehľadom na ihrisku Celticu Glasgow 3:0. Jediné čo ho môže mrzieť je, že sa v tomto zápase zranil kapitán mužstva Karim Benzema. Lipsko privítalo Šachtar Doneck a odnieslo si prehru 1:4. Výsledok napovedá o jasnej záležitosti, ale v skutočnosti to bola skôr šťastná výhra pre ukrajinské mužstvo.

Real Madrid zatiaľ vyhráva všetky zápasy

Real Madrid zatiaľ vyhráva všetky zápasy tejto sezóny. Začalo to už výhrou v Superpohári, kde ako víťaz Ligy majstrov porazil víťaza Európskej ligy Eintracht Frankfurt. Pokračuje to v La Lige, kde má po piatich zápasoch päť výhier so skóre 15:5 a nakoniec je tu už spomenutá výhra v Glasgowe proti Celticu.

Real Madrid zatiaľ vyhráva všetky zápasy

V každom zápase strelili hráči Realu minimálne dva góly. Strelecky sa darí najmä dvojici Vinícius Junior a Karim Benzema. Hoci sa Benzema zranil a bude pár týždňov chýbať, tak je biely balet naďalej produktívny. Celticu dal tri góly až po vystriedaní Benzemu a cez víkend štyri Mallorce. Zaujímavosťou je, že v každom z piatich ligových kôl inkasoval Real jeden gól. Je to spôsobené tým, že Real aj v zápasoch v ktorých vyhráva nemení svoju stratégiu a naďalej sa snaží o strelenie ďalších gólov. Táto taktika je populárna u fanúšikov, ktorí chcú vidieť čo najvyššie víťazstvo svojho tímu. Menej sa to asi pozdáva brankárovi tímu, ktorý tak prakticky v každom zápase rieši nejakú tutovku súpera.

Nestále výsledky Lipska

Od začiatku sezóny môžeme sledovať nestále výsledky Lipska. Vie vyhrať vysoko, tak ako cez víkend, keď porazil silný Dortmund 3:0. Ale rovnako často stráca body, či celé zápasy. Naposledy sa to ukázalo v Lige majstrov, kde prehral so Šachtarom Doneck 1:4 na vlastnom štadióne. Prvý gól doslova daroval súperovi brankár Gulacsi, tretí a štvrtý gól vyplynul zo snahy o vyrovnanie, ktorá bola príliš hazardná.

Nestále výsledky Lipska

Lipsko je ofenzívne ladené mužstvo. Hráči ako Christopher Nkunku či Timo Werner sú schopný presadiť sa proti každému tímu. Lipsko drží loptu a hrá kombinačne na vysokej úrovni, vďaka čomu sa dostáva do veľkého množstva gólových príležitostí. Slabinou sa ale ukazuje miestami naivná hra smerom dozadu. Z deviatich zápasov v tejto sezóne nestrelil gól len raz, ale čisté konto udržal len trikrát.

Tip redakcie: Obe mužstvá strelia gól

V tomto zápase veríme v ofenzívne schopnosti oboch mužstiev. Oba tímy hrajú ofenzívny futbal, sú silné na lopte a útočia vo veľkom počte hráčov. Preto dávajú veľa gólov. Zároveň z tých istých dôvodov aj častejšie inkasujú. Pri strate lopty má ich súper pred sebou otvorenú obranu do ktorej je jednoduchšie prenikať. V ich vzájomnom strete očakávame, že obe mužstvá dokážu aspoň jeden gól streliť. Útok oboch tímov má na to schopnosti a súpera obrana poskytne možnosti.

Liga majstrov – Real Madrid – RB Leipzig
Náš tipKurz Tipsport Kurz Fortuna
Obe mužstvá strelia gól 1.53 1.54