Liga majstrov – Real Madrid – Manchester City

Prvý semifinálový zápas medzi Manchestrom City a Chelsea nám priniesol priam oslavu futbalu a tak trochu nahradil finále. Do druhého zápolenia sú v lepšej východiskovej pozícii Citizens, ktorí ak postúpia, finále si po roku zopakujú. Real však zbrane neskladá, navyše, k výhre im môže pomôcť domáce prostredie. Zápas je na programe v stredu 04.05.2022 o 21:00 hod. na štadióne Estadio Santiago Bernabéu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Oba tímy dajú gól 1.47 1.48
  • Zápas: Real Madrid – Manchester City
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 4.5.2022, 21:00
Liga majstrov - Real Madrid - Manchester City

Manchester City si po roku môže zopakovať finále o najprestížnejšiu trofej. Nakročené k tomu má dobre, aj napriek tomu, že do odvetného zápasu si vezie len jednogólový náskok. Real Madrid je taktiež stále v hre, i keď, na začiatku prvého polčasu to vyzeralo na možno aj trojgólovú prehru. Nakoniec však opäť zaúradoval Benzema, ktorý je tou najväčšou príčinou madridského úspechu. Online živý prenos zápasu Real Madrid vs Manchester City môžete sledovať na službe TV Tipsport.

Real Madrid ešte neskladá zbrane

Real Madrid ešte neskladá zbrane a duel zdramatizuje. Napríklad ako s PSG, s ktorým celkovo prehrával 0:2, prišiel však druhý polčas druhého zápasu a hattrick Benzemu. Podobné to bolo aj proti Chelsea, keď v odvetnom zápase prehrával už 0:3, strelil však dva góly a v predĺžení rozhodol opäť Benzema. Ten je pre Ancelottiho obrovskou oporou, keďže bez neho by Real v semifinále asi nebol. Úspech však treba pripísať aj ostatným hráčom, ktorí ukázali, že vedia zvládnuť ťažké zápasy. Na tento fakt poukazuje aj história, keďže Real doteraz získal titul víťaza Ligy majstrov 13-krát – naposledy v sezóne 2017-18.

“Biely balet” musí tentokrát prebrať taktovku ako prvý. Jeho najväčšou silou je najmä stred ihriska, kde sa pohybujú Kroos a Benzema, no veľké šance si vie vytvoriť aj cez ľavé krídlo, kde operujú Modrič a Vinícius. Myslíme si, že domáci by sa mohli gólovo presadiť ako prví, autorom gólu by sa mohol stať Benzema. Horieť to bude ale v obrane, ktorá všetky útoky súpera nezvládne a Courtois inkasuje aspoň raz. Real Madrid zostava bude podobná ako v prechádzajúcom zápase v rozostavení 4-3-3.

Manchester City má k finále veľmi blízko

Manchester City má k finále veľmi blízko. Ešte predtým však musí zvládnuť asi jeden z najdôležitejších zápasov sezóny. Guardiola na los naozaj nemá šťastnú ruku, napriek tomu, ak jeho tím porazí Real, vo finále bude naozaj právom. A právom môže získať aj ušatú trofej a to vôbec po prvýkrát v celej histórií. Stačí ak najbližšie úspešne odolá a udrží si gólový náskok na horúcej madridskej pôde.

Guardiola určite nebude chcieť hrať defenzívny futbal. Hráči sa tak na svoju polovicu nestiahnu, i keď zo začiatku zápasu môžu byť viac pasívni. Neočakávame teda, že sa zopakuje podobný scenár ako v otváracom zápase, kedy po 11 minútach vyhrávali 2:0. Tentokrát možno inkasujú ako prví, no gólovo udrú aj oni. Ofenzíva funguje výborne, aj napriek tomu, že nemá chladnokrvného zakončovateľa ako napríklad Real Benzemu. Aj to však má výhodu, keďže Guardiola sa môže spoľahnúť na Fodena, Jesusa či De Bruyneho. Španielsky kouč využije do základnej zostavy svojich stabilných hráčov v rozostavení 4-3-3. Manchester City ďalší zápas odohrá proti Newcastlu.

Tip redakcie

Čaká nás opäť skvelé futbalové divadlo, v ktorom nebudú chýbať góly. Presadia sa oba tímy. Kto vyhrá nevedno, no viac by sme to dopriali anglickému klubu. K tipu by sme pridali, že autorom gólu bude Benzema, na druhej strane by to mohol byť De Bruyne.