Liga majstrov – FC Sevilla vs Manchester City


Už tento týždeň sa odohrajú prvé zápasy vyžrebovaných skupín nového ročníka Ligy majstrov. Hneď v otváracom zápase sa FC Sevilla stretne s Manchestrom City. Obhajca titulu Premier League zbiera dôležité body. Veľkou oporou sa stáva Erling Haaland, ktorý sa v tíme etabloval neskutočne rýchlo. Na druhej strane, španielsky celok sa v domácej lige trápi. Prvý zápas skupinovej fázy Ligy majstrov FC Sevilla – Manchester City sa odohrá v utorok 06.09. 2022 o 21:00.

Liga majstrov - FC Sevilla vs Manchester City

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Sevilla nedá gól 2.08 2.06
  • Zápas: FC Sevilla vs. Manchester City
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 06.09.2022, 21:00

FC Sevilla zatiaľ tápe

FC Sevilla zatiaľ tápe. Na minuloročné 4. ligové miesto zatiaľ nenadviazala. Za 3 zápasy v novom ročníku získala len 1 bod. Navyše, v každom z nich bola favoritom. Ten jediný bodík zachránil v zápase s Valladolidom obranca Rekik. Aktuálnu situáciu by mali hráči trénera Lopeteguiho čoskoro napraviť. Otázne je, či sa tak stane v najbližšom zápase, keďže na domácom ihrisku privítajú Barcelonu.

FC Sevilla zatiaľ tápe

Práve víkendový zápas v lige môže Sevilli dodať nový impulz, alebo potopiť ju ešte hlbšie. Niet pochýb o tom, že zmerať si sily s Manchestrom City je super, nie však, ak máte v lige 1 bod. Sevilla má vo svojej skupine šancu skončiť na 2. -3. mieste. Jej priamym konkurentom pravdepodobne bude Borussia Dortmund. Aspoň bod s Manchestrom City by jej však v konečnom dôsledku výrazne pomohol.

Sevilla bude v zápase so City ťahať za kratší koniec, čomu aj prispôsobí svoju taktiku. Nebude to žiadny oku lahodiaci futbal, skôr dôvod prepnutia na celovečerný film. Tréner Lopetegui bude vyžadovať od hráčov, aby hrali účelovo a jednoducho. Útočníci sa doposiaľ v ofenzíve veľmi neukázali, a práve tento zápas by im to odpustil. Ak nie, k úspechu to bude musieť potiahnuť defenzíva v podobe neinkasovania zbytočného gólu.

Manchester City našiel poklad

Manchester City našiel poklad v podobe Erlinga Haalanda. Nórsky kanonier strelil v 6 zápasoch 10 gólov, čím vytvoril nový rekord Premier League. Obdivuhodnejšie je, že tento úspech dosiahol dvoma hetrikmi v posledných dvoch zápasoch. Je presne tam, kde má byť. Svojím telom a výškou sa ľahko dokáže presadiť v pokutovom území. Guardiola tak musí sršať spokojnosťou. City jednoducho presne takého útočníka potrebovalo.

Manchester City našiel poklad

Zverenci Guardiolu pochybili len v zápase s Newcastlom. Opäť však naberajú svoju typickú formu, ktorú poznáme už aj z minulých sezón. Preto niet pochýb o tom, že o čelo tabuľky sa budú biť aj v tejto sezóne. Nezanedbajú však Ligu majstrov. Prvú prekážku na horúcej pôde v Sevilli by mali bez problémov zvládnuť. Určite sa postarajú o pekný futbal a aspoň dva góly. Predpokladáme, že jeden strelí Haaland a držanie lopty budú mať aspoň na úrovni 62 %.

Tip redakcie: Sevilla nedá gól

Zvyčajne to býva tak, že favoriti v prvých zápasoch zbytočne stratia body. V tomto prípade sa to však nestane. Sevilla zatiaľ výsledkovo neohúrila. V troch zápasoch nestrelila viac ako jeden gól. Že by sa to zmenilo práve proti City je len málo pravdepodobné. Rozbehnutý tím na čele s Haalandom nenechá nič na náhode a zo Španielska si vezme všetky tri body. V zápase sa aspoň raz gólovo presadí nórsky supertalent a Sevilla pravdepodobne nestrelí ani jeden gól.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Sevilla nedá gól 2.08 2.06