Liga Majstrov – Chelsea – Real Madrid


Vo štvrťfinále Ligy majstrov už slabé mužstvo nenájdete, ale zápas medzi Chelsea FC a Real Madrid bude najviac sledovaný. Chelsea je obhajca trofeje z minulej sezóny a Real Madrid je jasne najúspešnejšie mužstvo histórie Ligy Majstrov. Celkovo má Real Madrid na konte 13 víťazstiev v tejto súťaži. Chelsea FC a Real Madrid sa stretli vo vyraďovacej fáze aj v minulej sezóne, v semifinále bolo úspešnejšie anglické mužstvo a Chelsea bude dúfať, že sa história zopakuje. Zápas Chelsea – Real Madrid sa odohrá 6. 4. 2022 o 21:00 na štadióne Stamford Bridge v Londýne.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Chelsea vyhrá 2.02 2.02
  • Zápas: Chelsea – Real Madrid
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 6.4.2022, 21:00
Liga Majstrov - Chelsea - Real Madrid

Vojenský konflikt na Ukrajine sa dotkol aj Chelsea FC a to prostredníctvom majiteľa klubu Romana Abramoviča. Ten je jeden z mnohých ruských oligarchov na ktorých boli uvalené sankcie v Británii. Chelsea tak aktuálne funguje v obmedzenom režime a len čas ukáže ako veľmi to klub poznačí. Na výsledkoch je naopak vidieť ako je mužstvo Chelsea namotivované dokázať, že patria medzi elitu nech sa deje čokoľvek. Práve táto motivácia v kombinácii s domácim prostredím bude rozhodujúca.

Chelsea chce opäť postúpiť cez Real

Chelsea chce opäť postúpiť cez Real rovnako ako v minulej sezóne Premier League. Objektívne treba priznať, že v minulej sezóne bola Chelsea proti Realu Madrid lepším tímom a postup bol zaslúžený. V minulej sezóne sa hralo bez divákov a to je dôležitý faktor na ktorý netreba zabúdať. Preto Chelsea musí už v prvom zápase uhrať dobrý výsledok aby sa v odvete nepokúšala o nemožné.

Tento rok sa Chelsea darí v Lige majstrov veľmi dobre. Skupinu síce nevyhrala, keď skončila dva body za prvým Juventusom, ale s postupom z druhého miesta nemala žiadne starosti. V osemfinále si poradilo mužstvo Chelsea s OSC Lille, keď vyhralo oba zápasy.

Chelsea chce opäť postúpiť cez Real

V Premier League ťahá mužstvo sériu piatich víťazných zápasov za sebou a drží tretiu pozíciu v tabuľke. Do bitky o titul sa už Chelsea nezapojí, keďže bodový odstup na čelo je väčší, ale vďaka tomu sa môže viac sústrediť na obhajobu titulu v Lige majstrov.

Real Madrid si bude chcieť napraviť chuť

Real Madrid si bude chcieť napraviť chuť po prehre z posledného zápasu La Ligy. V Prehra, ktorá bola trpká trojnásobne, keďže sa jednalo o prehru v zápase el clásico, to znamená v derby proti Barcelone. Real Madrid prehral po veľmi zlom výkone 0:4 a navyše na domácom štadióne. Fanúšikovia Realu dúfajú, že táto facka neublíži, ale naopak pred záverom sezóny pomôže hráčom v maximálnom nasadení a sústredení.

Real Madrid si bude chcieť napraviť chuť

Ako bolo vyššie uvedené, Real v minulej sezóne Ligy majstrov stroskotal v semifinále na Chelsea FC. V tejto sezóne to budú chcieť odčiniť a bojovať ďalej o štrnástu trofej Ligy Majstrov. Kým zo základnej skupiny postúpili bez problémov z prvého miesta, tak v osemfinále proti PSG nebol Real ďaleko od vyradenia. V závere odvety na domácom ihrisku ale dokázali hráči Realu nepriaznivé skóre otočiť a postúpiť. Zariadil to hetrikom Karim Benzema, na ktorom stojí a padá ofenzíva Realu v tejto sezóne. Vo väčšine časti dvojzápasu proti PSG bol Real horší tím a je to ďalšia výstraha pre biely balet. Druhýkrát sa takýto obrat už nemusí podariť.

Tip redakcie

Aj keď Real Madrid vedie La Ligu s veľkým náskokom, tak jeho posledné výsledky a herná tvár vzbudzujú obavy fanúšikov pred dvojzápasom s Chelsea. Navyše sa v posledných zápasoch naplno prejavuje ako veľmi závisí ofenzíva Realu na Benzemovi. Pre mužstvo Chelsea je to jasne čitateľné a bude vedieť o to ľahšie prispôsobiť hru a taktiku. Chelsea bude na domácom štadióne silná, rovnako ako to ukazuje v poslednom období a najmä psychická sila bude v tomto zápase rozhodujúca. A práve psychika a forma z posledných zápasov ukazuje, že Real nie je v ideálnom rozpoložení. Tip na výhru Chelsea je preto dobrá voľba.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Chelsea vyhrá 2.02 2.02