Liga Majstrov – Bayern Mníchov – Villarreal

Štvrťfinále Ligy Majstrov má prvé zápasy za sebou a teraz nás čakajú odvetné duely, ktoré rozhodnú o postupujúcich do semifinále tejto európskej súťaže. V prvých štvrťfinálových zápasoch ani jeden zo zápasov neskončil tak jednoznačne aby bol pred odvetami jasný postupujúci. Najväčšie prekvapenie sa zrodilo v súboji Villarreal – Bayern Mníchov, ktorý vyhral pomerom 1:0 domáci Villarreal. V odvete tak čaká na Bayern náročná práca otočiť dvojzápas vo svoj prospech. Zápas Bayern Mníchov proti Villarrealu sa odohrá 12. 4. 2022 o 21:00 na štadióne Allianz Arena v Mníchove.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Bayern dá gól v oboch polčasoch 1.70 1.74
  • Zápas: Bayern Mníchov – Villarreal
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 12.4.2022, 21:00
Liga Majstrov - Bayern Mníchov - Villarreal

Výsledok z prvého zápasu prekvapil väčšinu futbalových fanúšikov, keďže Bayern Mníchov je jeden z favoritov na celkové víťazstvo v Lige Majstrov a málokto počítal, že by mu mal Villarreal spôsobiť nejaké problémy. Už účasť Villarrealu v štvrťfinále bola prekvapením. Španielsky tím zaskočil v osemfinále Juventus Turín a neočakávalo sa, že by to mohol opäť zopakovať. Prehra Bayernu v prvom zápase však ukázala, že v tejto fáze súťaže už netreba podceniť žiadne mužstvo a ak chce postúpiť musí sa o to pobiť.

Bayern chce zopakovať odvetu ako proti Salzburgu

Bayern chce zopakovať odvetu ako proti Salzburgu, kedy takisto v prvom zápase zaváhal. V osemfinále proti Red Bull Salzburg najskôr remizoval nemecký celok na súperovom ihrisku 1:1, aby sa potom na domácom ihrisku postaral o jednoznačný postup po výhre 7:1. Doma je Bayern veľmi silný a v tejto sezóne Ligy Majstrov to jasne demonštruje. V štyroch zápasoch v tejto sezóne na domácom ihrisku, vždy dominoval herne aj výsledkovo. Porazil postupne Dynamo Kyjev 5:0, Benficu Lisabon 5:2, Barcelonu 3:0 a nakoniec Red Bull Salzburg 7:1.

Aj na základe týchto výsledkov je Bayern Mníchov naďalej väčší favorit na postup. Svedčia o tom aj kurzy stávkových kancelárií, ktoré na postup Bayernu dávajú kurz okolo 1,30 zatiaľ čo na Villarreal až 3,30.

Zatiaľ čo Villarreal v La Lige stráca, tak Bayern Mníchov má veľmi blízko k ďašiemu titulu v Bundeslige. Päť kôl pred koncom má deväť bodový náskok pred druhým Dortmundom. V závere sezóny tak Bayern môže upriamiť svoju pozornosť na Ligu Majstrov a boj o siedmy titul v tejto súťaži.

Villarreal mohol byť k postupu ešte bližšie

Villarreal mohol byť k postupu ešte bližšie. Výsledok 1:0 z prvého zápasu je síce dobrá východisková pozícia, ale zápas mohol skončiť aj väčším gólovým rozdielom. Prvý a nakoniec jediný platný gól zápasu padol už v ôsmej minúte a strelil ho Danjuma. V prvom polčase strelil Villarreal aj ďalší gól, ten však neuznal rozhodca po konzultácii s VAR. Aj v druhom polčase bol nebezpečnejší Villarreal a tak hráči aj tréner Bayernu po zápase uznali, že prehra 0:1 je z ich pohľadu ešte dobrá vzhľadom na predvedenú hru.

Ak chce Villarreal udržať postup musí hrať aktívne aj v Nemecku. Bayern Mníchov má totiž k dispozícii viaceré zbrane, ktoré by vedel použiť v prípade, ak by sa Villarreal pokúsil výsledok len ubrániť. Zápas tak sľubuje atraktívnu hru a aj viac gólov ako v prvom zápase. V lige sa Villarreal sa aktuálne nedarí, čo môže trochu narúšať pohodu pred zápasom s Bayernom. Z posledných piatich zápasoch v lige získalo mužstvo len štyri body za jedno víťazstvo, remízu a tri prehry. Všetkých päť zápasov bolo proti mužstvám, ktoré sa nachádzajú v tabuľke na nižších priečkach, o dve prehry sa dokonca postaralo Levante a Cádiz, ktoré sú až na priečkach na zostup z La Ligy, čo neukazuje na dobrú formu.

Tip redakcie

Nepredpokladáme, že by mal Bayern zakopnúť aj v druhom zápase proti Villarrealu, ale náš tip nebude na víťaza zápasu ani na postupujúceho do semifinále. Ako zaujímavejší tip sa nám ukazuje možnosť tipu na strelené góly v oboch polčasoch od Bayernu. Bayern je v domácich zápasoch Ligy Majstrov gólovo plodný a v tejto sezóne dal doma gól vždy v oboch polčasoch. Nedá sa veľmi čo čudovať, keď na hrote pôsobí bombardér Lewandowski a sekundujú mu Müller, Sané, Gnabry a môžeme ďalej pokračovať.