Klein vs Bahamondes: UFC Fight Night 226 analýza


Najlepšie bonusy k zápasu

20€ + 4.000€
Získaj bonus

25 free spinov + 3€ + 7.000€
Získaj bonus
2×30€ + 30 free spinov
Získaj bonus

18+ Ministerstvo financií varuje: Účasťou na hazardných hrách môže vzniknúť závislosť.


Klein vs Bahamondes, tak konečne sa dočkal. Slovenský bojovník Ľudovít Klein nastúpi v noci z 5. na 6. augusta na súboj UFC Fight Night 226 v americkom Nashville s Čiľanom Ignaciom Bahamondem, s ktorým sa mal stretnúť už minulý rok. Bude to „Lajošov“ už siedmy zápas v najprestížnejšej MMA organizácii a podľa všetkého bude aj jeden z najťažších. V našej analýze vám prezradíme prečo. Spolu s informáciami kde súboj uvidíte naživo, aké sú kurzy pripojíme aj náš tip na výsledok.

Klein vs Bahamondes: UFC Fight Night 226 analýza

Náš tip Live stream TV Tipsport Live stream Oktagon TV Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Víťaz – Bahamondes Spustiť Tipsport live stream Spustiť Fortuna live stream 1.47 1.40
  • Zápas: Klein vs Bahamondes
  • Súťaž: UFC
  • Čas zápasu: 6. 8. 2023, 3:00
  • Živý prenos: TV Tipsport, Fortuna TV

Kde sledovať Klein vs Bahamondes live stream?

Kedy a kde sledovať zápas Klein vs Bahamondes live stream? Keďže predpokladáme, že do Nashvillu sa prvý augustový týždeň zberať nebudete, zápas slovenského borca odporúčame sledovať naživo. Súboj sa síce odohrá o tretej nadránom, čo je teda predpokladaný začiatok stretnutia, ale určite sa oplatí privstať. Kde si ho môžete pozrieť? Tak v TV máte možnosť sledovať UFC súboje na platenom kanáli Premier Sport 1. Ďalšou možnosťou je oficiálny prístup cez UFC Fight Pass (PPV), samozrejme takisto spoplatnený. Najideálnejšou alternatívou tak zostáva online livestream zadarmo na weboch stávkových kancelárií.

UFC Live stream prenos zdarma

Teraz najvýhodnejšie na Fortuna TV – livestream. Čo získaš? okamžitý prístup k livestreamom naprieč celou ponukou športov, vstupný bonus stávka bez rizika 30 €, 30 free spinov do kasína. Stavte si vo Fortune na UFC MMA na zápas Ľudovít Klein vs Bahamondes Ignacio za 50 € bez rizika. Podmienky? Registrácia, uzavretie stávky, plusový stav hráčskeho konta.

Program UFC Plánovaný začiatok Začať sledovať vo Fortune
Quarantillo Billy vs Jackson Damon 0.00 Spustiť live stream
Hadley Jake vs Durden Cody 0.20 Spustiť live stream
Woodson Sean vs Butler Jesse 0.40 Spustiť live stream
Wells Jeremiah vs Harris Carlstonn 1.00 Spustiť live stream
Barcelos Raoni vs Phillips Kyler 1.20 Spustiť live stream
Osbourne Ode vs Almabaev Asu 1.40 Spustiť live stream
Bahamondes Ignacio vs Klein Ľudovít 3.00 Spustiť live stream
Boser Tanner vs Camur Aleksa 3.30 Spustiť live stream
Tucker Gavin vs Lopes Diego 4.00 Spustiť live stream
Jacoby Dustin vs Nzechukwu Kennedy 4.30 Spustiť live stream
Andrade Jessica vs Suarez Tatiana 5.00 Spustiť live stream
Sandhagen Cory vs Font Rob 5.30 Spustiť live stream

Ignacio Bahamondes

Čilský rodák Ignacio Bahamondes je výborný postojár, ktorý je známy aj pod prezývkou „La Jaula“. Pôvodne začínal s kickboxom, podobne ako jeho otec, ktorý bol dokonca juhoamerický šampión v kickboxe. V 16-tich sa presťahoval do USA, kde ho opantali zmiešané bojové umenia a svoju profi MMA kariéru začal budovať na prvých turnajoch na Floride v Pensacole. Neskôr prešiel do Mexika, kde strávil dva roky. UFC bola potom jediným možným pokračovaním jeho kariéry. Prvý UFC zápas ešte v roku 2021 síce prehral – s Johnom Makdessim (11-3), no ďalšie tri už zlomil na svoju stranu – Roosevelt Roberts, Zhu Rong a Trey Ogden.

Ignacio Bahamondes

Zdroj: UFC

Ľudovít Klein

Ľudovít Klein je zase pre zmenu komplexný bojovník. „Lajoš“ alias Mr. Highlight, je dokonca prvým Slovákom, ktorý sa dostal do najprestížnejšej MMA súťaže sveta. Na svoj premiérový UFC zápas nastúpil v septembri 2020 v Abu Dhabi v Spojených Arabských Emirátoch v rámci Preliminary card na UFC 253: Adesanya vs. Costa proti Shaneovi Youngovi. Určite každý fanúšik pamätá, ako ho vtedy „vypol“ skvelým head kick knokautom už po 76 sekundách! Potom ale nasledovali dve prehry, vďaka ktorým sa nad predĺžením kontraktu s UFC začalo zmrákať. Lajoš Klein je však bojovník s nezlomnou povahou a ďalšie zápasy sa mu podarilo vyhrať, čím si zaslúžil ďalšiu zmluvu.

Ľudovít Klein

Zdroj: UFC

Klein vs Bahamondes – porovnanie fighterov

Štatistiky a informácie Klein Bahamondes
Celková bilancia (výhra-prehra-remíza) 19-4-1 14-4
KO/TKO 8-1 9-0
Submisia 8-1 1-2
Na body 3-1 4-2
Aktuálna séria UFC 2 výhry 3 výhry
Vek 28 rokov 25 rokov
Výška a dosah 170 cm/183 cm 191 cm/192 cm
UFC váhová kategória/aktuálna váha lightweight/70 kg lightweight/73 kg
Štýl boja Komplexný univerzál s boxovým zázemím Postojár s kickboxovým zázemím

Mali sa stretnúť už pred rokom

Klein sa mal s Bahamondem stretnúť už minulý rok takmer na deň presne. Konkrétne 30.7.2022 na UFC 277: Peña vs Nunes 2 v Dallase a aj vtedy bol v súboji favorizovaný čilský fighter. Ignacio Bahamondes však vtedy na súboj nenastúpil kvôli problémom s vízami. Zatiaľ posledný zápas Kleina bol náročný, ďalší vynechal. Odohral sa ešte v marci 2023, kedy Slovák v náročnom súboji s Angličanom Jaiom Herbertom remizoval. Jeho ďalší UFC zápas mal byť na začiatku júna s legendárnym Jimom Millerom, ktorý s bilanciou 35-17 strávil v organizácii UFC až 15 rokov. Ten však Klein musel odrieknuť. Kvôli chorobe a s tým súvisiacim kondičným výpadkom totiž určite nemohol odviesť plnohodnotný výkon. Takto ho zápas v rámci UFC s poradovým číslom 7 čaká práve teraz na začiatku augusta v Nashville.

Ako to vyzerá s priebehom zápasu Klein vs Bahamondes?

V prvom rade treba povedať, že siedmy zápas Lajoša Kleina v UFC bude určite jeden z jeho najťažších. Ignacio Bahamondes je totiž silný postojár a pri jeho výške 191 cm to bude preňho veľká výhoda. Hlavne keď Klein meria len 170 cm. A keďže sa očakáva súboj v stoji, je veľmi pravdepodobné, že zápas bude ukončený knokautom. Klein sa na tento zápas samozrejme poctivo pripravoval. Tentoraz doma na Slovensku a spolu s tímom si na Čiľana určite pripravia nejakú vhodnú taktiku, s ktorou by ho chceli prekvapiť.

Ako to vyzerá s priebehom zápasu Klein vs Bahamondes

Zdroj: ITN WWE

Klein vs Bahamondes kurzy

Bahamondes je kurzovým favoritom a my v tomto prípade s bookmakerami stávkových kancelárií súhlasíme. Kurz na výhru Čiľana 1,47 síce nie je práve najvyšší, ale plne zodpovedá „možnostiam“ Slováka. Na druhú stranu, ak si stavíte na Kleina, tak pri kurze 2,70 to už vyzerá na celkom peknú výhru.

Tip redakcie: Vyhrá Bahamondes

Výhra Kleina sa teda veľmi nepredpokladá, ale pokiaľ sa nášmu bojovníkovi podarí neočakávaný úder, prípadne sa mu Bahamonda podarí dostať na zem, jeho šance na úspech sa výrazne zvýšia.

Náš tip Live stream TV Tipsport Live stream Oktagon TV Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Víťaz – Bahamondes Spustiť Tipsport live stream Spustiť Fortuna live stream 1.47 1.40

Zdroje článku: Oktagon, Tipsport, Fortuna