Holandsko – Chorvátsko: Liga národov preview a tip na výsledok


Futbalová Liga národov sa presúva do vyraďovacej fázy semifinálovými zápasmi. Lákadlom pre fanúšikov nepochybne bude zápas Holandského výberu s Chorvátskym, na ktorý futbalový priaznivci môžu tešuť 14.júna o 20:45 hod. na štadióne De Kuip, kde hráva svoje domáce zápasy aj aktuálny šampión holandskej najvyššej súťaže Feyenoord Rotterdam. Štadión s kapacitou cez 50 000 divákov sa očakáva vypredaný aby búrlivou atmosférou hnal Oranjes za postupom do finále.

Holandsko - Chorvátsko: Liga národov preview a tip na výsledok

  • Holandsko nepozná chuť prehry v žiadnom z posledných 16 domácich zápasov. Na druhej strane, Chorvátsko neprehralo už 9 zápasov vonku.
  • Historická štatistika vzájomných zápasoch je vyrovnaná, v pomere 1:1.
  • Súperi sa stretnú prvýkrát od roku 2008.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Remíza 3.21 3.45

Kde sledovať semifinále Holandsko vs Chorvástko

Možnosť sledovať Ligu národov ponúkajú už dlhodobejšie česko-slovenské športové stanice SPORT 1 a SPORT 2 a inak tomu nebude ani teraz. Výkop duelu sa začína o 20:45, avšak priamy prenos s úvodným štúdiom odštartuje už 15 minút pred tým. Tí z Vás, ktorí nestihnú pozrieť zápas, budú mať k dispozícii alternatívu vo forme zostrihov na Youtube. V priloženom videu pridávame zostrih zo vzájomného zápasu oboch legendárnych tímov z MS 1998, kde sa pobili o bronzovú medailu.Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
14. jún 2023 o 20:45 De Kuip, Rotterdam SPORT 1, SPORT 2

Úctyhodná šnúra Holandska na domácej pôde

Holandsko vyhralo svoju skupinu v Lige národov so skóre 14:6 pred silným Belgickom, nevyspytateľným Poľskom a Walesom. Aktuálna forma z domácich zápasov hovorí vcelku o pozoruhodnej sérii, kedy Oranjes neprehrali pred svojimi fanúšikmi už 16 zápasov. Po nástupe Ronalda Koemana do funkcie hlavného trénera pristúpili k zmene rozostavenia a začiatkom kvalifikácie tohto roka prešli k formácii v pomere 4-3-3. Táto nová formácia im priniesla 1 výhru a 1 remízu. Najlepším strelcom Holandského tímu v Lige národov bol Memphis Depay, ktorý zaznamenal 3 góly v štyroch zápasoch.

Úctyhodná šnúra Holandska na domácej pôde

Zdroj: nieuwsblad

Chorvátom sedí prostredie u súperov

Aktuálna forma Chorvátska nie je o nič horšia ako u ich súpera. Vo svojej skupine dokázali vyhrať aj na pôde Francúzov či Dánov, čo ich vystrelilo na prvé miesto a postup do vyraďovacej fázy. Za dobrú formu tímu vedeného Zlatkom Dalićom, sa dá považovať aj posledných 9 zápasov na pôde súperov, ktoré Chorváti neprehrali. Vatreni sa zvyknú prezentovať hernou formáciou, ktorá začína na 4 obrancoch a pokračuje rôznymi variáciami v stredovej a útočnej zóne podľa potreby. Na minuloročných MS v Katare využívali rozostavenie 4-1-2-3, ktoré im prinieslo skvelé 3.miesto. Očakáva sa že, legendárny Luka Modrić bude aj naďalej dispečerom Chorvátskej zálohy a pomôže svojmu tímu.

Chorvátom sedí prostredie u súperov

Zdroj: eurosport

Holandsko vs Chorvátsko kurzy

Stávkové kancelárie a aj tipujúci mierne favorizujú ako víťaza zápasu Holandsko vzhľadom na hodnotu kurzov. Na domácich sa pohybuje v podobe 2,03. Ďalším tipom za zváženie stojí počet gólov v zápase viac ako 1.5 s kurzom 1,37, prípadne remíza v hodnote 3,21. Pre odvážnejších tu máme kurz 3,86 na hosťujúcich Chorvátov ako víťaza po 90. minútach. Tento tip nemusí byť až taký márny, nakoľko Chorvátsky tím vie byť naozaj nevyspytateľný a neraz už dokázali že vedia poraziť kohokoľvek.

Tip redakcie: Holandsko a Chorvástko si body podelia a pozitívna štatistika oboch bude pokračovať

Holandsko na domácej scéne neprehralo už 16 zápasov a až 82% tipujúcich mu verí aj tentokrát. My sa však prikláňame k opatrnejšej variante a pre tento duel volíme remízu. Ako hlavné dôvody tohto rozhodnutia sme prihliadali na fakty, že na lavičke Holandska sa vymenil hlavný kouč, pod ktorým oranžoví odohrali len 2 zápasy a pri Chorvátoch je to pomaly končiaca sa éra niektorých stabilných hráčov. Aktuálne sa Chorvátom darí na ihriskách súperov a podľa nás sú schopní si odniesť z Holandska aspoň bod. Navyše sa jedná o špičkové európske tímy a hľadať jasného favorita za daných okolností je dosť náročné.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Remíza 3.21 3.45

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia