Európska Liga – Franfurkt – Barcelona


Európska liga ponúkne už štvrťfinálové duely. V jednom z nich sa stretne Frankfurt s Barcelonou. Favoritom dvojzápasu je práve španielsky klub, ktorý mnohí vidia už ako aj víťazov trofeje. Napriek tomu, nemožno podceňovať ani Frankfurt, ktorému sa síce v domácej súťaži nedarí, no v Európskej lige je svojimi výkonmi právom vo štvrťfinále. Zápas sa odohrá vo štvrtok 07.04.2022 o 21:00 hod. na štadióne Deutsche Bank Park vo Frankfurte.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
vyhrá Barcelona 1.69 1.73
  • Zápas: Frankfurt – Barcelona
  • Súťaž: Europa League
  • Čas zápasu: 7.4.2022, 21:00
Európska Liga - Franfurkt - Barcelona

Frankfurt možno prekvapivo, no zaslúžene figuruje vo štvrťfinále Európskej ligy. V osemfinále si po napínavom meraní síl poradil so španielskym Betisom. O konečnom rezultáte rozhodol Rodriguez, ktorý v predĺžení odvetného zápasu strelil postupový gól. Frankfurt tak na svojom štadióne privíta najväčšieho kandidáta na zisk trofeje.

Barcelona svojimi výkonmi potvrdzuje, že patrí za najväčšieho favorita na finalistu Európskej ligy. Stále bojuje o čo najlepšie umiestnenie v domácej súťaži. Výhrou nad Realom Madrid len potvrdila svoju aktuálnu formu a že nedávne posily zapadli do tímu výborne. Barcelonu však nečaká nič ľahké. Jeho aktuálny súper nepredá svoju kožu lacno. Napriek tomu, všetko má vo svojich rukách. Barcelona ďalší zápas odohrá na pôde Levante.

Frankfurt sa na Barcelonu vyhecuje

Frankfurt sa na Barcelonu vyhecuje a predvedie dobrý výkon. Je pravdou, že Frankfurtu sa v domácej súťaži nedarí, európske súťaže sú však špecifické, najmä proti veľkoklubu. Koniec koncov, Frankfurt si v budúcej sezóne Európsku ligu asi nezopakuje. Je to tak dôvod navyše, prečo by mal v tejto konfrontácii vydať zo seba všetko.

Očakávame tak plne koncentrovaný výkon, zameraný na obranu. Hráči budú musieť byť trpezliví, no zároveň ctižiadostiví. Vedia, že ich čaká poriadna výzva, ktorá ak by dopadla úspešne, každého diváka by to prekvapilo. V meraní síl bude dôležitý najmä domáci zápas, kde hráči dostanú plnú podporu domáceho publika. Stále však neočakávame ofenzívne divadlo, skôr čo najtaktickejšiu hru, ktorá by znamenala dobrú východiskovú pozíciu. Najlepším scńerom by bolo udržať vzadu nulu a streliť aspoň jeden gól.

Frankfurt sa na Barcelonu vyhecuje

Barcelona s vidinou postupu

Barcelona s vidinou postupu sa bude snažiť, čo najskôr rozhodnúť tento dvojzápas. Po príchode Xaviho, výkony tímu majú stúpajúcu tendenciu, čo sa prejavuje aj na výsledkoch. Poslednú súťažnú prehru zaznamenal ešte dvadsiateho januára proti Atléticu Madrid. Myslíme si, že túto šnúru naďalej natiahne, najlepšie víťazstvom. Zápasy s Frankfurtom majú hráči vo svojich rukách. Dôležitý bude teda najmä ich výkon. Ofenzíva šlape ako švajčiarske hodinky. Svoju výbornú formu potvrdí Aubameyang, ktorý strelí minimálne jeden gól. Naň sa však spoločne so spoluhráčmi natrápi. Víťazstvo v Nemecku tak bude mať cenu zlatu a zohrá dôležitú úlohu v odvetnom zápase.

Barcelona s vidinou postupu

Očakávame tak najmä výborný výkon ofenzívy, no na pozore musí byť aj obrana. Katalánci sa vo Frankfurte natrápia, no zvíťazia aspoň dvojgólovým rozdielom. Barcelona zostava bude podobná ako v predchádzajúcich zápasoch. Kostra tímu sa výrazne nezmení a ani taktika. Xavi zvolí rozostavenie 4-3-3.

Tip redakcie

Zápas bude vyrovnaný možno do konca prvého polčasu. Barcelona následne potvrdí úlohu favorita, ukáže svoju kvalitu a strelí aspoň dva góly. Tvorenie hry a vytváranie si šancí očakávame, samozrejme, od hostí. Domáci sa sústredia skôr na defenzívu a efektívne protiútoky.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
vyhrá Barcelona 1.69 1.73