Európska konferenčná liga: Zrinjski Mostar – Slovan Bratislava


Predkolá európskych pohárov majú pred sebou posledné kolo. V týchto zápasoch sa rozhodne kto postúpi do skupinovej fázy súťaže. Slovensko má v hre posledného zástupcu. V Európskej konferenčnej lige má súpera z Bosny a Hercegoviny. Prvý zápas odohrá Slovan na súperovom ihrisku. Zápas Zrinjski Mostar – Slovan Bratislava sa naživo odohrá 18. 8. 2022 o 20:00 na štadióne Bijeli Brijeg. Slovan Bratislava aj Zrinjski Mostar vyhrali domácu ligovú súťaž v ročníku 2021/22 a v tejto sezóne odštartovali európske poháry v predkolách Ligy Majstrov. Teraz sa však stretnú v Európskej konferenčnej lige ako posledný zástupcovia svojej krajiny. Favoritom na postup je v stávkových kanceláriách slovenský majster, ktorý si skupinovú fázu zahral aj v minulej sezóne. Mostar na svoju prvú účasť v skupinovej fáze stále čaká.

Európska konferenčná liga: Zrinjski Mostar - Slovan Bratislava

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Slovan strelí gól 1.33 1.35

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Zrinjski Mostar vs Slovan Bratislava
  • Súťaž: Európska konferenčná liga
  • Čas zápasu: 18.08 2022, 20:00

Slovan kraľuje v domácej lige

Slovan kraľuje v domácej lige, ale v Európe sa mu zatiaľ veľmi nedarí. Kým v lige drží aktuálne šnúru štyroch víťazných zápasov za sebou, tak v európskych pohároch nevyhral už tri zápasy za sebou. Najskôr doma vybuchol proti Ferencvárosu 1:4 a následne dvakrát remizoval proti silnému Olympiakosu. V oboch prípadoch nezvládol domácu odvetu proti súperovi, po tom čo si z prvého zápasu priniesol sľubný výsledok. Najmä vypadnutie s Olympiakosom bolo kruté, keďže sa herne minimálne vyrovnalo gréckemu klubu a vypadnutie prišlo až po penaltách.

Slovan kraľuje v domácej lige

V dvojzápase proti Mostaru, sa budú belasí spoliehať na svoje väčšie skúsenosti v pohárových zápasoch ako aj na kvalitnejší a širší káder. Veď mená ako Kucka, Pauschek či De Marco sú slovenskému fanúšikovi známe aj z reprezentačných zápasov. Slovan by sa postupom cez Zrinjski Mostar dostal do skupinovej fázy tretí krát za posledné štyri sezóny. V minulej sezóne postúpil do Európskej konferenčnej ligy a v sezóne 2019/20 postúpil do Európskej ligy.

Zrinjski Mostar chce zmeniť históriu

Zrinjski Mostar chce zmeniť históriu svojho klubu a prvýkrát postúpiť do hlavnej fázy európskych pohárov. V Lige Majstrov síce vypadol so Šeriffom Tiraspol, ale následne postúpil cez Tiranu aj Tobol a nálada v mužstve bude určite väčšia ako v Slovane Bratislava. V domácej súťaži je Mostar predposledný, ale má odohraných menej zápasov ako ostatné kluby. Klub sa sústredí na pohárové zápasy a až dvojzápas so slovenským majstrom ukáže, či to je správna taktika.

Zrinjski Mostar chce zmeniť históriu

Čo môže vzbudzovať menšie obavy v klube z Bosny, je fakt, že už dvakrát v minulosti vypadol so slovenským tímom. Raz to bolo dokonca so Slovanom v sezóne 2009/10 po výsledkoch 1:0 a 0:4. Naposledy to bolo so Spartakom Trnava, ktorý postúpil po výsledkoch 1:1 a 1:0.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Slovan strelí gól 1.33 1.35

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Tip redakcie: Slovan strelí gól

Slovan má za sebou v tejto sezóne tri zápasy na súperovom ihrisku v európskych pohároch. Dvakrát vyhral a raz remizoval, vo všetkých prípadoch strelil súperovi gól. Zo šiestich zápasov, keď prirátame aj domáce zápasy, strelil gól v piatich. Navyše objektívne treba priznať, že Ferencváros aj Olympiakos sú kvalitou oveľa vyššie ako mužstvo Mostaru. Preto veríme, že opäť strelí Slovan minimálne jeden gól v zápase.