Carlos Alcaraz – Novak Djokovic: Roland Garros semifinále


V semifinále Roland Garros sa stretne nasadená jednotka a trojka rebríčka v mužskej dvojhre. Duel Carlos Alcaraz – Novak Djokovic je tak právom označovaný ako predčasné finále. Toto divácky atraktívne stretnutie sa uskutoční v piatok 9. júna 2023 o 14:45. Víťaz postúpi do finále s vedomím, že najťažšieho súpera na turnaji už zdolal.

Carlos Alcaraz - Novak Djokovic: Roland Garros semifinále

  • Vzájomná bilancia tenistov je chudobná. V jedinom doterajšom stretnutí tesne zvíťazil Španiel Alcaraz.
  • Djokovic je spolu s Rafaelom Nadalom rekordér v počte titulov z grandslamových turnajov. Obaja majú na konte 22 prvenstiev.
  • Favoritom zápasu je svetová jednička zo Španielska s kurzom 1.48. Novak je v pre neho výnimočnej pozícii outsidera s kurzom 2.81.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Zvíťazí Djokovic 2.68 2.65

Kde sledovať semifinále Carlos Alcaraz vs Novak Djokovic?

Tenisových fanúšikov určite poteší, že majú viacero možností, kde sledovať semifinále Carlos Alcaraz vs Novak Djokovic. Jeden z najatraktívnejších duelov tohtoročného Roland Garros sa koná v piatok 9. júna 2023 o 14:45. V televízii vysiela nielen tento zápas ale celý turnaj stanica Eurosport na kanáloch Eurosport 1 a Eurosport 2. Live stream zadarmo je k dispozícii na TV Tipsport a Fortuna TV. Zaujímavý video obsah ponúka aj oficiálny YouTube kanál turnaja. Nájdete tu napríklad zostrihy zápasov ako napríklad štvrťfinále Alcaraza proti Tsitsipasovi.Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
9. júna 2023 o 15:00 Court Philippe-Chatrier, Paríž Eurosport, Tipsport TV, Fortuna TV

Djokovic nezvykle v pozícii outsidera

Novak Djokovic nastúpi nezvykle v pozícii outsidera. Aj keď sa v tejto pozícii nenachádzal už dlhé roky, mohla by mu vyhovovať. Väčší tlak bude na jeho súpera a on sa môže sústrediť na svoj cieľ. Tým je tretí titul z Roland Garros, ktorý by ho osamostatnil na čele víťazov grandslamových turnajov. Aktuálne zdieľa prvé miesto s Rafaelom Nadalom, obaja majú 22 titulov z veľkej štvorky. Jeho semifinálový súper Carlos Alcaraz sa vo svojich dvadsiatich rokoch pokúsi získať svoj prvý titul v Paríži. Jeden grandslam už vyhral, keď v minulej sezóne ovládol US Open.

Djokovic nezvykle v pozícii outsidera

Zdroj: The Hindu

Alcaraz je vo vynikajúcej forme

Carlos Alcaraz je vo vynikajúcej forme a svojou hrou a výsledkami potvrdzuje post svetovej jednotky. V aktuálnej sezóne má na konte len 3 prehry z 38 zápasov. Jeho hra je založená na veľmi rýchlom podaní a agresívnych úderoch od základnej čiary. Často je prirovnávaný k hráčom ako Rafael Nadal či práve Novak Djokovic. V súvislosti so svojim krajanom je spojený najmä pre rýchly presun po kurte vďaka čomu dokáže vracať veľké množstvo loptičiek. Podobne ako Djokovic má výborné pokrytie kurtu a to napovedá, že budeme svedkami dlhších výmien v zápase.

Alcaraz je vo vynikajúcej forme

Zdroj: ATP Tour

Alcaraz vs Djokovic kurzy

Alcaraz vs Djokovic kurzy hovoria až prekvapivo jasne v prospech svetovej jednotky zo Španielska. Na výhru Alcaraza je na Tipsporte kurz 1.52 a na Djokovica 2.68. Ich jediný vzájomný zápas skončil tesnou výhrou Španiela 2:1 (6:7, 7:5, 7:6) na sety. Aj teraz sa čaká vyrovnaný boj, preto sa priam ponúka tip na viac ako 3.5 setu v zápase s kurzom 1.50. Zaujímavý je aj tip na viac ako 37.5 gamov v zápase. Kurz je 1.75 a naposledy to zvládli prekonať aj v zápase na tri sety.

Tip redakcie: Djokovic zvíťazí

Novak Djokovic má slabšiu formu ako Carlos Alcaraz, ale v jeho prospech hovoria obrovské skúsenosti. Alcaraz navyše bude čeliť aj tlaku očakávania. V zápase s grandslamovým rekordérom je v pozícii jasného favorita, pritom on sám nastúpi len druhýkrát do semifinále na turnaji veľkej štvorky. Zápas považujeme za oveľa vyrovnanejší ako napovedajú kurzy. Preto volíme výhru Djokovica s vysokým kurzom aj za cenu väčšieho rizika.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Zvíťazí Djokovic 2.68 2.65

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia