Švédsko vs Lotyšsko – štvrťfinále MS v hokeji 2023


MS v hokeji 2023 skupiny už poznajú svojich víťazov a porazených a štartuje vyraďovacia fáza turnaja. Zápas Švédsko vs Lotyšsko začína vo štvrtok 25. mája 2023 o 19:20. Hrá v lotyšskom meste Riga, konkrétne na štadióne Arena Riga s kapacitou 10 500 divákov. V tomto článku sa dočítate, kde sledovať toto stretnutie. Ďalej sa pozrieme na to, ako sa obom mužstvám zatiaľ na turnaji darilo a ako si vybojovali miestenku do štvrťfinále. Na záver nebudú chýbať Švédsko vs Lotyšsko kurzy spolu s tradičným tipom redakcie.

Švédsko vs Lotyšsko - štvrťfinále MS v hokeji 2023

  • Švédsko postúpilo do štvrťfinále z druhého miesta v skupine A, Lotyšsko z tretieho v skupine B.
  • Tieto dve mužstvá sa v rámci MS stretli naposledy v roku 2022, kedy Švédsko v zápase základnej skupiny vyhralo 1:0.
  • Stávkové kancelárie jasne favorizujú švédsky tím. Presné kurzy si pozrite v článku nižšie.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Švédsko 1.45 1.44

Kde sledovať Švédsko vs USA

Asi najlepšou možnosťou, kde sledovať Švédsko vs Lotyšsko naživo je TV Tipsport. Je to zadarmo, stačí iba prestávkovať sumu 1,20€ za uplynulých 30 kalendárnych dní. Livestream vysiela aj Fortuna TV. Televízne stanice RTVS Šport a ČT Sport prinášajú vo štvrtok 25. mája 2023 cca hodinový záznam zo stretnutia. ČT Sport ho vysiela v čase 21:50, RTVS Šport v čase 23:40. Highlighty zo zápasov sú dostupné aj na YouTube. Nižšie si môžete pozrieť napríklad krátke video z merania síl medzi Švédskom a USA.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
25. 5. 2023 o 19:20 Arena Riga, Riga RTVS Šport, Tipsport TV, Fortuna TV

Švédsko získalo 18 bodov

V rámci skupiny A Švédsko získalo 18 bodov. To stačilo na druhé miesto za USA, ktoré nazbieralo 20 bodov. Už len víťaz skupiny B Švajčiarsko dokázal zatiaľ na MS v hokeji 2023 nazbierať viac bodov ako Tri korunky, konkrétne 19. Z prvých šiestich zápasov vyhrali Švédi všetky, z toho päťkrát v riadnom hracom čase a raz nad Fínmi po samostatných nájazdoch. Švédi prehrali až v poslednom skupinovom zápase, kedy v súboji o prvé miesto skupiny podľahli výberu USA v pomere 3:4 po predĺžení. Severania hrali vo štvrťfinále aj v roku 2022, vtedy ich vyradila Kanada po výsledku 3:4.

Švédsko získalo 18 bodov

Zdroj: iihf

Veľký úspech Lotyšska

Domáci turnaj priniesol veľký úspech Lotyšska, ktoré postúpilo do štvrfinále svetového šampionátu prvýkrát od roku 2018. Lotyšsko obsadilo v rámci skupiny B tretie miesto s počtom 13 bodov a so skóre 21:17. Druhá Kanada mala len o dva bodíky viac, štvrté Česko rovnako bodov, ale v prospech Lotyšov rozhodol vzájomný zápas, ktorý vyhrali 4:3 po predĺžení. Rovnako ako v spomínanom roku 2018, aj tentokrát MS v hokeji pavúk pridelil Lotyšom Švédsko. Vtedy vyhrali Tri korunky 3:2 a nakoniec dokonca vybojovali zlato.

Veľký úspech Lotyšska

Zdroj: iihf

Švédsko vs Lotyšsko kurzy

Švédsko vs Lotyšsko kurzy pochopiteľne favorizujú Švédov. Tí patria aj tento rok medzi top favoritov na to, kto vyhrá MS v hokeji 2023. Kurz na výhru Troch koruniek je 1,45, na výhru Lotyšska je vypísaný kurz 6,21. Remíza má kurz 5,62. Na Tipsporte si až 96% tipujúcich stavilo na Švédov. Medzi najčastejšie podané stávky patria handicap 1.5 na Švédsko s kurzom 1,78 alebo stávka, že v zápase padne viac ako 4.5 gólu, ktorá má kurz 1,80. Zaujímavé kurzy prinášajú aj tipy na výsledok jednotlivých tretín. Napríklad stávka, že Švédsko vyhrá prvú dvadsaťminútovku má kurz 2,03.

Tip redakcie: Vyhrá Švédsko

Švédsko je favorit, ale rozhodne ho nečaká ľahký zápas. Domáci Lotyši nemajú čo stratiť a budú veľmi nepríjemní. Nakoniec však Švédi potvrdia svoje hokejové kvality a postúpia do semifinále. Očakávame ale tesný duel, ktorý môže byť dramatický až do samotného záveru. Náš tip je, že vyhrá Švédsko.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Švédsko 1.45 1.44

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia