Zápas storočia v Edene – odveta Vémola vs Végh 2 ďalším míľnikom pre československé MMA


Od veľkolepého Zápasu storočia ubehli už štyri roky, po ktorých prichádza Odveta storočia. Tá sa považuje za najväčšiu MMA udalosť roka 2024. Zápas Vémola vs Végh 2 sa odohrá už 8. júna 2024. Naplánovaný je na veľmi špeciálnom mieste – futbalovom štadióne Eden. Zaujíma vás tento zápas a chceli by ste o ňom zistiť všetky dôležité informácie? Potom čítajte ďalej.

Zápas storočia v Edene odveta Vémola vs Végh

Všetko prebehne na Oktagone 58

Na odvetu medzi českým a slovenským bojovníkom čakali mnohí fanúšikovia. Po približne štyroch rokoch sa to stalo konečne skutočnosťou a veľkolepý zápas sa odohrá počas Oktagonu 58. Ten je naplánovaný na 8. júna 2024. O zápase medzi Véghom a Vémolom sa hovorilo už dlhšie. Niekoľkokrát sa však musel odložiť najmä kvôli Vémolovým zraneniam. Práve preto sa sľubovaná odveta odohrá až v tomto roku. Čakanie však nespôsobilo, že by mali fanúšikovia o zápas menší záujem. Práve naopak. Tento Oktagon program láka mnohých. Počas dvoch dní predpredaja sa predalo viac ako 17-tisíc vstupeniek.

Vše se odehraje na Oktagonu 58

Šanca na miesta v Edene iba s registráciou

Zápas storočia bude skutočne veľkou udalosťou. Potvrdzuje to nielen záujem o lístky a zaujímavé Oktagon kurzy, ale taktiež miesto, kde odveta prebehne. Tým bude futbalový štadión Eden, čo znamená, že pôjde o prvý MMA zápas, ktorý sa v Česku odohrá na veľkokapacitnom mieste. Zaujímavosťou je, že organizátori Oktagonu očakávali veľký záujem. Práve preto sa rozhodli, že vstupenky nebudú predávať klasickým spôsobom. Namiesto toho sa museli používatelia najprv zaregistrovať a až následne si mohli zaobstarať lístky. Samotný počet registrácii však presiahol kapacitu štadióna. Fanúšikovia nakoniec spravili 32-tisíc registrácii, pričom rozšírená kapacita štadiónu Eden je 25-tisíc divákov. Aj napriek prvotnému veľkému záujmu sú však niektoré z lístkov na Oktagon 58 stále k dispozícii.

Aká je cena lístkov na Oktagon 58?

Ceny lístkov sa odlišujú v závislosti od toho, kde sa rozhodnete sedieť. Tie najlacnejšie začínajú na 1 290 Kč, čo je približne 51€. Na druhej strane za najdrahšie lístky do prezidentskej lóže zaplatíte až 49 990 Kč, čo je v prepočte približne 1 979€. Tí, ktorým sa neujdú lístky, alebo sa nemôžu na zápas dostaviť, budú mať k dispozícii Oktagon live stream.

Koľko zarobia Vémola a Végh na Oktagon 58?

Presnú čiastku organizácia Oktagon nikdy nezverejní. Attila Végh v minulosti vtipkoval o sume 6 000€, čo však organizátori vyvrátili. Mnohí špekulujú o sume v hodnote niekoľkých miliónov českých korún. Sám Vémola naznačil, že by mohlo ísť o 7 miliónov Kč, čo predstavuje takmer 283.000€.

Pôjde pre Terminátora o koniec kariéry?

To, či zápas proti Véghovi bude pre Terminátora posledným nie je isté. Karlos Vémola totižto už niekoľkokrát spomenul koniec svojej kariéry a hovoril, že by ju chcel ukončiť vo veľkom štýle. Odveta by na to mohla byť ideálnou príležitosťou.