Zápas storočia v Edene – odveta Vémola vs Végh 2 ďalším míľnikom pre československé MMA


Od veľkolepého Zápasu storočia ubehli už štyri roky, po ktorých prichádza Odveta storočia. Tá sa považuje za najväčšiu MMA udalosť roka 2024. Zápas Vémola vs Végh 2 sa odohrá už 8. júna 2024. Naplánovaný je na veľmi špeciálnom mieste – futbalovom štadióne Eden. Zaujíma vás tento zápas a chceli by ste o ňom zistiť všetky dôležité informácie? Potom čítajte ďalej. V nasledujúcom článku sme si pre vás pripravili všetko, čo o tejto veľkej udalosti zatiaľ vieme.

Zápas storočia v Edene odveta Vémola vs Végh

Všetko prebehne na Oktagone 58

Na odvetu medzi českým a slovenským bojovníkom čakali mnohí fanúšikovia. Po približne štyroch rokoch sa to stalo konečne skutočnosťou a veľkolepý zápas sa odohrá počas Oktagonu 58. Ten je naplánovaný na 8. júna 2024. O zápase medzi Véghom a Vémolom sa hovorilo už dlhšie. Niekoľkokrát sa však musel odložiť najmä kvôli Vémolovým zraneniam. Práve preto sa sľubovaná odveta odohrá až v tomto roku. Čakanie však nespôsobilo, že by mali fanúšikovia o zápas menší záujem. Práve naopak. Počas dvoch dní predpredaja sa predalo viac ako 17-tisíc vstupeniek.

Vše se odehraje na Oktagonu 58

Šanca na miesta v Edene iba s registráciou

Zápas storočia bude skutočne veľkou udalosťou. Potvrdzuje to nielen záujem o lístky, ale taktiež miesto, kde odveta prebehne. Tým bude futbalový štadión Eden, čo znamená, že pôjde o prvý MMA zápas, ktorý sa v Česku odohrá na veľkokapacitnom mieste. Zaujímavosťou je, že organizátori Oktagonu očakávali veľký záujem. Práve preto sa rozhodli, že vstupenky nebudú predávať klasickým spôsobom. Namiesto toho sa museli používatelia najprv zaregistrovať a až následne si mohli zaobstarať lístky. Samotný počet registrácii však presiahol kapacitu štadióna. Fanúšikovia nakoniec spravili 32-tisíc registrácii, pričom rozšírená kapacita štadiónu Eden je 25-tisíc divákov.

Ceny lístkov sa odlišujú v závislosti od toho, kde sa rozhodnete sedieť. Tie najlacnejšie začínajú na 1 290 Kč, čo je približne 51€. Na druhej strane, za najdrahšie lístky do prezidentskej lóže zaplatíte až 49 990 Kč, čo je v prepočte približne 1 979€. Tí, ktorým sa neujdú lístky, alebo sa nemôžu na zápas dostaviť, budú mať k dispozícii Oktagon live stream.

Favoriti sa vymenili

Kým pred štyrmi rokmi bol favoritom Karlos Vémola, tentokrát sa role vymenili. Pre väčšinu fanúšikov je favoritom Attila Végh. Dôvodom je nielen skutočnosť, že Végh bol víťazom Zápasu storočia, ale aj to, že Vémola počas Oktagonu 51 podľahol Véghovmu zverencovi Pirátovi. Ďalej netreba zabúdať ani na to, že Oktagon kurzy, ktoré vypísali stávkové kancelárie, favorizujú práve Attilu. Fanúšikovia sú tak zvedaví, či sa Vémolovi podarí zvíťaziť v jeho možno poslednom zápase. Vo svojom dokumente totižto spomínal, že by chcel svoju kariéru ukončiť vo veľkom štýle.

Aj napriek tomu, že je Végh favoritom, k celému zápasu pristupuje s pokorou. Uvedomuje si, že nesmie podceniť prípravu. V inom prípade by sa mohol dopustiť chýb, ktoré by ho stáli druhé víťazstvo nad Vémolom.

Pôjde pre Terminátora o koniec kariéry?

To, či zápas proti Véghovi bude pre Terminátora posledným nie je isté. Karlos Vémola totižto už niekoľkokrát spomenul koniec svojej kariéry a hovoril, že by ju chcel ukončiť vo veľkom štýle. Odveta by na to mohla byť ideálnou príležitosťou. Zároveň Terminátor hovoril aj o prípadnej účasti na Oktagone ešte pred zápasom s Véghom. To sa však nakoniec nestane. Najbližšie ho teda uvidíme práve na odvete.